serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Detektyw Monk

Monk
2002 - 2009
45 min.
7,4 78 071
ocen
7,4 10 1 78071
8,2 4
oceny krytyków
Konsultant policji cierpiący na nerwicę natręctw rozwiązuje zagadki kryminalne. więcej mniej
Detektyw Monk zobacz gdzie obejrzeć online

twórca

gatunek

produkcja

premiera

Złoty Glob
Serial zdobył nagrodę Złoty Glob, 11 innych nagród oraz 24 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody

Serial opowiada o byłym policjancie, Adrianie Monku, który cierpi na nerwicę natręctw, od czasu brutalnego zamordowania jego żony. Choroba ta polega na tym, że chory na nią może obsesyjnie obawiać się czegoś, co dla innych jest rzeczą normalną. W pracy, jako detektyw, jest geniuszem. Posiada doskonałą pamięć wzrokową, oraz umiejętnośćSerial opowiada o byłym policjancie, Adrianie Monku, który cierpi na nerwicę natręctw, od czasu brutalnego zamordowania jego żony. Choroba ta polega na tym, że chory na nią może obsesyjnie obawiać się czegoś, co dla innych jest rzeczą normalną. W pracy, jako detektyw, jest geniuszem. Posiada doskonałą pamięć wzrokową, oraz umiejętność zauważania nawet najmniejszych śladów i kojarzenia ich ze sobą. W pracy pomaga mu jego pielęgniarka Sharona, która nie tylko opiekuję się Monkiem, ale również jest jego bliską przyjaciółką, pocieszycielką i terapeutką.

na podstawie
Anthony Maranville (materiały do scenariusza, historia) /
studio
ABC Studios / Get It Straight Productions / Mandeville Films / więcej
tytuł oryg.
Monk
inne tytuły
W jednym z odcinków pierwszej serii ktoś zagaduje Monka na temat serialu "Skrzydła". Monk odpowiada, że nigdy o nim nie słyszał. Aktor grający Monka (Tony Shalhoub) grał w tym serialu w latach 1991-1997, postać Antonio Scarpacci.
Początkowo producenci rozważali obsadzenie Queen Latifah w roli Sharony Fleming.
Realizacją serialu miała zająć się stacja ABC, a główną rolę miał zagrać Michael Richards. Kiedy aktor zrezygnował, stacja również wycofała się z projektu.
Adrian Monk to chyba jedna z najpopularniejszych postaci serialowych. Charyzmatyczny i bez wątpienia bardzo "oryginalny" detektyw przyciągnął przed ekrany rzesze ludzi, a jego dziwactwa oraz nietypowe podejście do życia zjednały mu sympatię widzów. "Detektyw Monk"  to jedna z tych produkcji, od której można się uzależnić. Zresztą udane połączeniu... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych