PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10036768}

Dewajtis

7,3 1 200
ocen
7,3 10 1 1200
Dewajtis
powrót do forum serialu Dewajtis

Drugi cud to nakręcenie go wiernie z książką. Tak kochani. Da się. Nie trzeba udziwniac, wymyślać nowych wątków, uśmiercac bohaterów czy wstawiać z innym kolorem skóry. Nie trzeba robić pseudo retrospekcji, skakać czasem.
Jeśli ktoś szuka takich odmozdzaczy to niech dalej ogląda te badziewia na netflixe. Tutaj wszystko jest jak ma być. Może Witek aż za bardzo wymuskany. Jednak Marek jest idealny. Cała historia jest wspaniała i mam nadzieję, że dalej będzie wiernie odtwarzana. Obok Między ustami a brzegiem pucharu jest to moja ulubiona książka. Jak ktoś woli jakieś efekty specjalne czy coś to raczej tego tu nie znajdzie. Myślę, że powinni pokazywać głównie plenery, bo cała akcja dzieje się na wsi i w majtkach ziemskich. Czekam niecierpliwie na następny odcinek.

ocenił(a) serial na 7
Robert83

Nieco szkoda, że zrezygnowali z postaci trzeciego brata, dodałoby to co więcej dynamiki i postać Witka nie byłaby tak karykaturalnie obślizgła, bo teraz to on zbiera złe cechy obu postaci

ocenił(a) serial na 9
ratold

Nie na darmo Rodziewiczówne porównuję się z Austen.U niej Marek będzie uosobieniem wszystkich cnot a Witek odwrotnie. No tak jest. Ona stawia jasno sprawę. Możesz to lubić albo nie. W Dumie Darcy jest szlachetny a Whickam to łotr i nie ma przebacz.

Robert83

TVP od paru lat ma tendencje wzwyżkową w produkcjach, zobaczymy co będzie dalej :)

ocenił(a) serial na 4
Robert83

Po 1 i 2 odcinku okazuje się, że te słowa są grubo przesadzone.

Robert83

i tej informacji szukałam, bo już po obsadzie mi śmierdziało tvp, dzięki za ostrzeżenie

Kasha

Może Ci tvn nie będzie śmierdzieć

DonVitoCorleone

nie mam telewizora i jedynie filmy oglądam więc pudło!

ocenił(a) serial na 9
Robert83

Dla mnie nareszcie serial, który na dzisiejsze standardy jest po prostu wytchnieniem. Film jak to film, nie odda wszystkich wątków, ale za to dodaje wątki których brakowało mi w książce. Jesteśmy zmęczeni codziennością, zmęczeni pogonią za kasą, za ... a to jest RELAKS, choć z ogromnym pozytywnym przesłaniem. Brawo TVP i więcej takich ekranizacji! Co do oceny gry aktorskiej, poczekam do finału.

ocenił(a) serial na 8
Robert83

Nie cud, serial dla mnie dobry ale w ostatnich latach TVP miało kilka lepszych produkcji np Ludzie i Bogowie ,Stulecie Winnych

karolxx

Ranczo

Robert83

Nie wnikam w fabułę, to nie moje bajki. Jak to nie ma "efektów specjalnych"? Przecież obraz wygląda jak kręcony przy niecałkowitym zaćmieniu słońca- wszystko przyciemnione i żółtawo-rude.

ocenił(a) serial na 1
Robert83

Cudów nie ma, tvpis utrzymuje zwykły poziom, badziewie i tandeta. Aktorzy wydaja jakieś dźwięki pod nosami, scenografia teatralna, dialogi jakby czytane z kartki itd.

ocenił(a) serial na 6
artur_schule

Niestety, zgadzam się z tym, że aktorzy coś tam sobie mruczą pod nosem. Niestety, to teraz taki standard w polskich filmach.

ocenił(a) serial na 9
artur_schule

"Aktorzy coś tam sobie mruczą pod nosem"? Doprawdy? W ostatnich latach to jeden z bardzo niewielu filmów, w których nawet szept można zrozumieć bez większego wysiłku. Proszę porównać np. serial "Znaki", w którym naprawdę trudno coś zrozumieć.

ocenił(a) serial na 2
Robert83

ty chyba nie widziałeś dobrego serialu? tak myślę! dno i wodorosty! tak spieprzyć tak a dobraksiążkę, prawie jak niewolnica isaua! Isaura lepsza!!!

Robert83

Zgadzam się w 100%! Rewelacyjnie dobrane postaci. Zwłaszcza postać Witolda, no jak czytałam książkę, to dokładnie takim go widziałam, Rymko, Marek, macocha - żywcem wyjęci z książki. Ogromny plus za piękne krajobrazy i dopracowane szczegóły jak choćby brak słupów, drutów elektrycznych, wszędobylskich wiatraków i zakolczykowanych zwierząt. Jestem w głębokim szoku, że w Polsce mogła powstać taka perełka!

ocenił(a) serial na 8
Robert83

skóry może nie zmienili, ale postać Żyda który z zemsty podpalił dom Marka, zastąpiona została Ruskiem ;) to też poprawność polityczna. ;) jednak serial i tak jest bardzo dobry. Najważniejsze że nie zmienili charakterów postaci! Po przeczytaniu książki serial ogląda się z przyjemnością.

Robert83

Serial nudny i przeciętny. Słaba scenografia i mało statystów.

Robert83

Nie taki cud, "Dom pod dwoma orłami" też jest bardzo dobry.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones