Dexter
powrót do forum 6 sezonu

Sezon 6

ocenił(a) serial na 10

Wie moze ktos kiedy bedzie sezon 6 w polskim tlumaczeniu ?

ocenił(a) serial na 10
Bleidi

Jeśli chodzi o napisy to wychodzą na bieżąco z pojawiającymi się odcinkami co poniedziałek.
A właśnie wie ktoś w jakich godzinach można się spodziewać napisów? ;p

ocenił(a) serial na 9
jack_shephard

Napisy sa zazwyczaj we wtorek wieczorem.

snail_1981

dziś raczej nie będzie napisów do ostatniego odcinka?

ocenił(a) serial na 9
Mike_N

Nie, nie będzie dziś napisów. MSaint jak już było wspomniane wydaje napisy we wtorek w godzinach 20-21. Chyba, że ktoś sam zrobi wcześniej napisy, tak jak tydzień temu. Ale gdyby tak było to podejrzewam, że do tego czasu byłyby już wydane. Poza tym, ja wolę poczekać, ale obejrzeć z profesjonalnym tłumaczeniem.

ocenił(a) serial na 8
Dexter_2465

W tamtym tygodniu napisy, mimo że stworzone chyba przez debiutanta jeśli chodzi o Dextera, były całkiem niezłe. Myślałam, że także teraz uda się obejrzeć z napisami w poniedziałek, ale najwidoczniej tamto szybkie tempo było spowodowane długim weekendem. No nic, trzeba cierpliwie czekać :)

użytkownik usunięty
Flantrenite

Napisy odciągają wzrok od gry aktorskiej, dynamiki pomiędzy postaciami i samej akcji. Oglądający nie ma wówczas takiej więzi empatycznej z postaciami i wydarzeniami jak widz śledzący wszystko. Zrozumiałbym, gdyby to był serial koreański ale angielski można zaryzykować bez napisów. Sam tak zaczynałem. Teraz nie wyobrażam sobie angielskiego filmu/serialu z napisami! Nie widziałbym co najmniej 30% oglądanego dzieła!!!

ocenił(a) serial na 8

Czytam szybko, więc czasem wystarczy zwykłe rzucenie okiem i już wiem o co chodzi, szczególnie przy jakichś krótszych wypowiedziach. Nie widzę też problemu w przewinięciu, kiedy scena jest istotna. Jakoś nie zauważyłam, żebym przez oglądanie Dextera z napisami nie czuła z nim więzi i w ogóle.

A poza tym to denerwuje mnie nieco przekonanie, że oglądanie z napisami to zło. Mam dopiero 17 lat i uważam, że nie muszę doskonale rozumieć każdej wypowiedzi w obcym dla mnie języku, szczególnie że Dexter (a raczej Hall) ma momentami tendencję do mamrotania. Uważam, że każdy ma prawo do oglądania jak chce i w taki sposób, na jaki pozwalają umiejętności językowe. Wierzę, że mogłabym szarpnąć się na oglądanie z napisami ang lub w ogóle bez bo oglądałam tak inne seriale, ale nowy Dexter to dla mnie swoista celebracja i nie lubię przerywać oglądania odcinka bo muszę sprawdzić jakiś idiom w słowniku.

użytkownik usunięty
Flantrenite

Nie obrażaj się proszę Droga Flantrenite. Ja wyraziłem jedynie swoją opinię - nie ocenę Ciebie.
To co napisałem o 30% to prawda - sam po sobie to zauważyłem, gdy Brat(!) namówił mnie by zacząć oglądać bez napisów. Znałem wtedy angielski, ale WPRAWY mi brakowało przede wszystkim w rozumieniu ze słuchu. Czasami ściągałem sobie napisy by sprawdzać czy dobrze rozumiem, wyłapywałem nowe słówka. W każdym bądź razie po miesiącu rozumiałem już niemal wszystko. Rozumiem "Celebrowanie" Dextera - sam robię to w Każdy poniedziałek po pracy - ten serial to Pierwszy, prawdziwy powód, dla którego lubię ten dzień ;)
Warto jednak zacząć. Do tego to pisałem. Polecam.

ocenił(a) serial na 8

Nie no, spoko, jestem dosyć impulsywna i biorę wszystko do siebie - taki już mam głupi charakter :P

Mi akurat tej wprawy nie brakuje i często kiedy w serialu są np. kłótnie to olewam napisy i staram się wychwycić ze słuchu - wkurza mnie kiedy zdania są mówione błyskawicznie, a napisy się spóźniają. Kwestia przyzwyczajenia, ale też pewnego skupienia. Ciężko mi po całym dniu szkoły i nauki usiąść z uśmiechem na twarzy do serialu i wychwytywać każdy niuans :) Ciągle jednak jestem zdania, że także oglądanie z napisami dużo daje - mogę powiedzieć że ogromnie poprawił się mój angielski po tym, jak zrezygnowałam z filmów z lektorem i zaczęłam oglądać tylko z napisami - już samo słuchanie takiego "zwykłego" angielskiego pomaga.
Heh, jak już będziesz chciał się wspiąć na wyższy poziom to obejrzyj Trainspotting w oryginale :) Ja kiedyś chyba tak zrobię, ale nie liczę na to że wiele zrozumiem :)

W sumie fakt z tym poniedziałkiem, choć jak sam rozumiesz ja wolę jednak wtorek :) Żeby jednak nie polemizować nadaremno to ładuję już odcinek zupełnie po ang - do ilu poświęceń jest zdolny człowiek, byle tylko nie robić pracy domowej :P

użytkownik usunięty
Flantrenite

Mam nadzieję, że odcinek Ci się podobał :)

ocenił(a) serial na 8
Flantrenite

17? oO sprawiasz wrazenie o wiele starszej :D w dobrym kontekscie :P

ocenił(a) serial na 8

A ja tam wciaz mam problemy ze zrozumieniem niektorych dialgow ;p nie zrozumialem 3/4 z bełkotania Sama gdy konał w szpitalu, wszystko przez wargi świstał...

użytkownik usunięty
dawid1420

Fakt, puszczałem to sobie z 10 razy :)

ocenił(a) serial na 9

Ja osobiście podziwiam wszystkich, którzy robią napisy. To cudowne, że im się chce. Powinno im się robić kapliczki za dobroć

ocenił(a) serial na 10

lepsze napisy niż lektor...

ocenił(a) serial na 10
Coyotman

gdzie moge znalesc napisy?

ocenił(a) serial na 10
Bleidi

ja korzystam z napi-projekt :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones