Dexter
powrót do forum 8 sezonu

Może na moją ocenę miało wpływ to, że miałam dość długą przerwę pomiędzy sezonem 7 a ostatnim czyli 8 ale ostatni sezon wyglądał w ten sposób, że oglądałam go na siłę, z przymusu żeby dokończyć serial. Akcja ciągła się do prawie ostatnich odcinków a w ostatnich 2 albo 3 scenarzyści skapnęli się, że w końcu trzeba ruszyć z kopyta i widz dostał tyle akcji, dziwnych zwrotów i splotów wydarzeń, że ciężko nad tym nadążyć. Przekombinowane i mogło się skończyć wcześniej i inaczej.
Ale zacznę od tego co mi się najbardziej rzucało w oczy. Najpierw Debra przez 3/4 odcinków boczy na Dextera a potem nagle jedna wizyta Vogel i Debra się zmienia o 360 stopni..nawet potem pomaga Dexterowi. Wraca Hannah - po co? Zniknęła i miało jej już nie być. Ilość dziwnych akcji np. jak Hannah wbija igłę w udo Elwaya w autobusie albo jak Dexter wiezie do łodzi trupa Debry - ok rozumiem to serial ale jak już coś robić to bardziej realistycznie. No i koniec - przeczuwałam że Debra kopnie w kalendarz i że w ogóle zginie ale żeby Dexter musiał ją uśmiercać? Rozumiem zrobił to bo czuł się winny, nie widział dla niej innego życia, chciał zakończyć jej mękę.. No i ta akcja z łodzią. Najpierw chce się zabić a potem widzimy że jednak żyje. Wiem, że miał już siebie dość ale skoro spotkało go tyle złego to czemu nie zdecydował się na życie z Hannah i zostawił małego Harrissona? W ogóle to dziecko wyglądało jak wieczny podrzutek - Dexter w kółko podrzucał je albo Jamie albo Hannah i na końcu jeszcze je zostawia tak w sumie na pastwę losu bo skąd miał tyle pewności siebie że Hannah nie zostawi Harrissona jak dowie się że Dexter zginął?I te łezki jak Hannah dowiedziała się o jego rzekomej śmierci.

Ogólnie przekombinowany, za długi, męczący i jedyne co mną wstrząsnęło to jak odłączał Debrę od aparatury.
Mogli sobie podarować ten sezon.

ocenił(a) serial na 10
espantosa

8 sezon to porażka. Nie tak sobie wyobrażałem ostatni sezon dextera,cały liczyłem na to ze wkoncu dowiedzą się kim tak naprawdę jest dexter a tu takie rozczarowanie

ocenił(a) serial na 8
kuchnia1910

Ja spodziewałam się sama nie wiem czego ale na pewno czegoś bardziej spektakularnego niż zakończenie jakie zaserwowali nam scenarzyści Dextera. Faktycznie mogli zakończyć to tak, że wszyscy dowiadują się kim jest Dexter i kara śmierci. A tak naprawdę najpierw zasugerowali nam śmierć Dextera a potem ta końcowa scena jak siedzi przy stoliku i patrzy sugestywnie do kamery...Dramat.
Przypomniało mi się co jeszcze było tak absurdalne a o czym nie napisałam - scena gdy Dexter, Hannah, Zach i Vogel wcinają sobie obiadek. I wesoło gawędzą...Dla mnie ta scena po prostu żałosna.

Okropny był ten sezon. Nudny, przekombinowany i brakowało w nim prawdziwego Dextera takiego jakiego pamiętam z pierwszych sezonów...

ocenił(a) serial na 10
kuchnia1910

Ja również myślałem o takim końcu.. właściwie to już od pierwszego sezonu liczyłem, że to mogłaby być opcja na koniec, jednak myślę, że dobrze zrobili, że nie wybrali takiego zakończenia, bo to po prostu byłoby zbyt oczywiste.. chociaż trochę ciekawe, taki rezultat zabójstwa Doakesa i LaGuerty.
W każdym bądź razie, mnie ten koniec dobił, mogli to zrobić o wiele ciekawiej i rozsądniej, może happyend w Argentynie byłby niezbyt ciekawy, ale upozorowanie swojej śmierci, by resztę życia spędzić jako smętny, zarośnięty drwal mieszkający w rozpadającej się chatce? No chyba, że to jeszcze nie koniec ;)

ocenił(a) serial na 9
samudaripen_porajmos

Dobrze by było, bo czuję niedosyt. Ktoś coś o kontynuacji? Szanse są?

ocenił(a) serial na 8
Ellie273

Właśnie ogłoszono, że został zamówiony 10-odcinkowy revival z premierą przewidywaną na jesień 2021 :)

ocenił(a) serial na 9
espantosa

Oglądałem ten sezon rok temu, ale mimo, że mój kochany serial już się skończył i z tego względu sentyment powinien trochę zakrzywiać moje wspomnienia na lepsze to również moje mieszanie uczucia co do ostatniego sezonu Dextera pokrywają się z Waszymi. Pierwsze kilka odcinków było nudne i oglądałem je męcząc się, dopiero potem akcja nieco przyśpieszyła, ale dalej wszystko było chaotyczne. Jak dla mnie najlepsze sezony to:
1. 10/10
2. 10/10
3. 8/10
4. 9/10
5. 8/10
6. 7/10 - ten profesor widmo to było przegięcie
7. 9/10 - tak tak, dużo wątków, dużo charyzmatycznych postaci, podobał mi się :)
8. 7/10

użytkownik usunięty
Adiluzaczeq

Ze swojej strony oceniłbym w następujący sposób:
1. 10/10
2. 10/10
3. 8/10
4. 10/10
5. 6/10
6. 8/10
7. 7/10
8. 5/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones