PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=199691}

Doktor Who

Doctor Who
8,1 33 tys. ocen
8,1 10 1 32750
9,0 6 krytyków
Doktor Who
powrót do forum serialu Doktor Who

Z okazji jutrzejszej premiery 8 sezonu odświeżałam sobie ostatnie odcinki Doctora. Oglądając
odcinek jubileuszowy, w ostatniej scenie, gdy pojawia się Tom Baker jako kustosz usnuła mi się
pewna wizja/teoria.

Doctor (Matt) żegnając się z obrazem mówi sam do siebie, że mógłby być kustoszem, kiedyś na
emeryturze i wtedy pojawia się Tom Baker. Zachowuje się jakby znał Doctora. Wie o Gallifrey i o
obrazie i jako jedyny wie, że Galiffrey nie upadło. Mówi półsłówkami jakby nie chciał za dużo
zdradzić.
Znając Moffata nic nie jest przypadkowe. Fakt, jest to fajny smaczek na koniec odcinka ale co
jeśli nie tylko.

Moja wizja jest może trochę za bardzo wybiegająca w przyszłość i może "od czapy" ale się
podzielę (a co!).
W mojej małej, kędzierzawej główce zarysował się taki obraz... Doctor przeżywa kolejną serię
swoich wcieleń zaczynając od Capaldiego. Pod koniec życia jest już zmęczony
"nieśmiertelnością", widział wszystko co można było zobaczyć, żył tysiące lat, odnalazł Gallifrey.

Pamiętacie mniszki które podały napój 9-temu po czym zmienił się w War Doctor'a? Mógł wybrać
kim chce być. Regeneracja nie musi być loterią. Doctor zmęczony tysiącem lat przygód mógł
zażyczyć sobie być człowiekiem aby w końcu iść na upragnioną emeryturę o której ciągle mówił
11-ty.
I tutaj wracamy do tego co powiedział kustosz- Tom Baker : "...możesz powrócić do paru
znajomych twarzy,ale tylko tych starych, ulubionych" i "może kiedyś byłem Tobą" . I puszczone
Oczko Matta ('Ok, rozumiem").
Wszyscy wiemy, że Baker jest na 1 miejscu w rankingu ulubionych regeneracji. Może to
wcielenie było i ulubionym Doctora i postanowił wrócić do niej i pozostać w niej do końca.
Tłumaczyło by to, że tyle wie kustosz. Jest on tak naprawdę Doctorem na "emeryturze" (chociaż
trochę głupio to brzmi ).
Szalik Osgood. Każdy pewnie kto oglądał pierwszy raz The Day of The Doctor poderwał się na
jego widok. Myślę, że Osgood może być wnuczką kustosza, która dostała od dziadka szalik i
karmiona historiami jest zafascynowana Doctorem (chociaż wcale nie musi wiedzieć, że to jej
dziadek nim był). No i jeszcze są ozdobniki w kształcie plastrów miodu na ścianie w muzeum.
Widać je dokładnie podczas rozmowy Matta z Tomem Bakerem. Nie przypominają wam czegoś?
:)

Moim zdaniem byłoby to dobre "zakończenie" Doctora. Doctor jako Doctor, jako Time Lord nie
może tak po prostu umrzeć. Ale na każdego czeka koniec. Dobre, spokojne życie, jako człowiek i
wśród ludzi którym zawsze był tak oddany.

Tadaaaam Wizja chorego umysłu ! :P

ocenił(a) serial na 10
berdiczek

Hahaha, wcale nie chorego! :D
Chyba najbardziej podoba mi się ten fragment teorii z Osgood - wnuczką Doctora. Nie, jak dla mnie to się tak połowicznie klei, ale mój przeżarty na wskroś Doctorem mózg uważa, że ta teoria jest piękna :)
W końcu jakieś dobre "zakończenie", bo ja wciąż widzę wielką bitwę pod koniec życia naszego TL (a raz taki głupi sen miałam).

ocenił(a) serial na 10
Ireth_Oakenshield

Jakie to szczęście, że ja i mój przeżarty mózg nie jesteśmy sami :D
Dzięki za wsparcie. Byłam prawie pewna, że zostanę słownie ukamienowana. Mi, na taką wizję wchodzi uśmiech na buzię. Doctorowi emeryturka na sam koniec pewnie by się spodobała. W końcu spokój i odpoczynek. Może rodzina i stabilizacja. Oczywiście jeszcze nie teraz, bo ma jeszcze dla nas biegać następne 50 lat :) Ale kiedyś .... :)

A w domu druga połówka ma mnie już dosyć bo oblegam tv w salonie od powrotu z pracy :) Nie muszę pisać co leci :)

ocenił(a) serial na 10
berdiczek

Ukamienowana? Gdzie tam... Tu się eksterminuje :D
Wystarczy spojrzeć na to, w jaki sposób wymawia zdanie: "Mógłbym być Wielkim Kustoszem" :) Ta radość w jego głosie... Podejrzewam, że nie licząc snów o Gallifrey, Doctor śni też o normalnym życiu, jeśli można to tak nazwać. Tym upragnionym spokoju. A bieganie jest pewne, ale kto wie, być może i przez 100 lat? Kto wie? :D

Doskonale rozumiem Twoje zachowanie - dzień bez DW, to dzień stracony :) Przez to moi rodzice z pewnością ma już plan, jak się mnie pozbyć... Ale przynajmniej już wiedzą, który Doctor mówi "Allons-y" a który zachwala pod niebiosa seler :)

ocenił(a) serial na 10
Ireth_Oakenshield

"Who knows" :)
http://thetvmouse.files.wordpress.com/2013/12/tom-baker-who-knows.gif

ocenił(a) serial na 10
berdiczek

Jak się ogląda "The Day..." 5 razy w tygodniu, to się nic na to nie poradzi :)

ocenił(a) serial na 10
berdiczek

a czy na kino pecetowiec nie ma czasem pierwszego odcinka nowej serii ?

ocenił(a) serial na 10
pawel059

Nie mam pojęcia. Jeżeli będzie gdziekolwiek poza bbc to na pewno po oficjalnej premierze.

ocenił(a) serial na 10
berdiczek

ale jakiś odcinek jest o tytule jak pierwszy odcinek z 8 sezonu linka nie można wkleić ale jak się kliknie na wersję z napisami to mamy tam ten odcinek, może zerkniesz i zobaczysz hm ? i napiszesz czy to nowy czy też nie

ocenił(a) serial na 10
pawel059

Fake na 1000 % Ja bym w to nie klikała. Poczekaj do jutra :)