PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=479149}

Dollhouse

7,1 3 837
ocen
7,1 10 1 3837
Dollhouse
powrót do forum serialu Dollhouse

Niestety po raz kolejny niedoceniony. Serial miał potencjał na o wiele więcej niż dwa sezony. Wprowadzał niewątpliwie powiew świeżości w skostniały świat dzisiejszej telewizji. Tak, dokładnie to mam na myśli, bo wbrew temu co obecnie się o amerykańskich serialach uważa nie są one specjalnie nowatorskie, owszem scenarzyści posiadają wiele odwagi w przełamywaniu różnych barier, tabu, ale nie jeśli chodzi o całkowicie nowe, dotychczas niewypróbowane pomysły. Większość dzisiejszych seriali dramatycznych to wariacje seriali kryminalnych i medycznych. Za akt odwagi uważa się obsadzenie w głównej roli sympatycznego psychopaty lub degenerata (Dexter, House, Breaking Bad, wkrótce nowy serial o Hannibalu Lecterze). Nie widzę w tym nic złego, ale to nie wystarczy, by zaskoczyć niektórych widzów. Mam jednak nadzieję, że seriale tego rodzaju będę dostawały więcej szans w telewizji, bo osobiści dostaję mdłości od kolejnych nudnych i wtórnych seriali w rodzaju CSI, Bones, Criminal Minds, NCIS czy telenoweli medycznych jak Grey's Anatomy. Jeśli tylko jakiś serial mi się spodoba prawdopodobnie szybko zostanie skasowany. Dlatego czekam niecierpliwie aż skończy się ta obsesja kryminalnymi i medycznymi do bólu powtarzalnymi historyjkami. Brawa dla Jossa Whedona za kreatywność, mam nadzieję, że po Avengersach (swoją drogą fabularnie niezbyt zachwycających) zyska stabilność finansową, która sprawi, że będzie miał więcej spokoju i swobody, by jeszcze nie raz zaskoczyć swoimi genialnymi pomysłami.

soledad

Zgadzam się, serial super, do tego oryginalny pomysł. Aż się dziwię, że tylko 2 sezony.

ocenił(a) serial na 9
soledad

Dokładnie, wątki można by jeszcze bardziej rozwinąć... na więcej niż 2 sezony. Nie wykorzystali potencjału.

ocenił(a) serial na 7
karo022

A mi właśnie to się między innymi podobało - nie rozciągnął serialu do niedorzecznej ilości sezonów, tylko zaprezentował spójną, zwięzłą historię, kończąc ją w momencie kiedy widz miał niedosyt, a nie przesyt.

ocenił(a) serial na 8
soledad

Serial sam w sobie jest świetnie wymyślony i wzbudza ciekawe emocje, ale obsadzenie Elizy Dushku w roli głównej to jakiś żart, ta kobieta kompletnie nie umie grać.

KiTech

I tu jest właśnie pies pogrzebany, ona jest współtwórcą serialu dlatego gra główną rolę. Niestety - jest fatalną aktorką:(

ocenił(a) serial na 7
KiTech

Mi Ona nie przeszkadza, w ogóle uważam, że obsada w tym serialu jest naprawdę porządna, wnosząca jakąś wartość dodaną. Jednak od początku oglądania po głowie chodziło mi skojarzenie z gorszym jednak serialem "Cień Anioła", za to z Jessicą Albą. Aktorka może nie wybitna, ale z różnymi 'potencjałami' i tym wow-faktorem, a jednak i ten - bardziej komercyjny - serial też skończył się na drugim sezonie... Problem, więc chyba leży gdzie indziej.

Tymczasem siedzę jeszcze w pierwszym sezonie, ale już żałuję, że długo serialem się nie nacieszę. Szkoda, bo sam koncept już na poziomie scenariusza jest interesujący, zahaczający o jakieś problemy pseudo-socjologiczne, przez co nie jest to takie klasyczne, zupełnie abstrakcyjne sci-fi, za którym nie przepadam. Nie jest to pusto-głupia rozrywka (chociaż może być, zależy od podejścia widza).

ocenił(a) serial na 8
soledad

100 to kontynuacja więc już jest jak by 4 sezony.

ocenił(a) serial na 7
rico jonason

Znaczy "The 100"? Skąd ten pomysł? Przecież tam zagładę ludzkości spowodowało coś kompletnie innego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones