PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=479149}

Dollhouse

7,1 3 839
ocen
7,1 10 1 3839
Dollhouse
powrót do forum serialu Dollhouse

witam,
szukam dobrego serialu sci-fi, co sprowadziło mnie tutaj. Pytanie tylko czy serial jest dobry, do jakiego innego dobrego serialu porównalibyście go pod względem takich czynników jak akcja, napięcie, klimat, fabuła, efekty??

z seriali jakie oglądałem wymieniłbym takie jak heroes (1 sezon tylko wart uwagi), supernatural, battlestar galactica, flash forward, x-files, spartacus, inwazja, the event, no ordinary family.

Czy ktoś mógłby napisać jak ma się dollhouse do wyżej wymienionych?

ocenił(a) serial na 9
maxreal

Dollhouse jest MEGA !!! aEliza Dushku GENIALNA!!!! hmm serial JEST WYJATKOWY... nie da sie go porownac do innych seriali bo ma calkiem "inna" fabule=POMYSŁ. Na pewno jest wciagajacy, kazdy odcinek inny i ciekawy niektore nawet wciagaja na maxa... jest kryminal, napiecie, momenty wzruszajace i mroczne/psychodeliczne, zaskakujące. W tym serialu znajdziesz wszystko ! Dlatego jest taki świetny i jak wspomnialam wyzej Eliza jest genialna! Pokazała jak bardzo utalentowana jest aktorka.. wypadla swietnie i bez niej ten serial nie wypadlby tak dobrze (jak z nią)~ zanim obejrzalam ten serial to nie byłam "fanka" Elizy ale jak zobaczylam jak gra w Dollhouse (przerozne posaci w przeroznych sytuacjach) to po prostu 'zakochalam' sie w jej umiejetnosciach aktorskich! ;p OBEJRZYJ KONIECZNIE! (pisze ci to /dosc/ wybredny widz seriali)

ocenił(a) serial na 8
maxreal

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, czy serial jest dobry. Dla niektórych idea serialu jest rewelacyjna - z reguły wtedy słyszy się o niewykorzystanym potencjale. Ja osobiście sam pomysł uznałem za przeciętny i obejrzawszy pierwsze odcinki potwierdziły moje przeczucia - nic nadzwyczajnego, każdy odcinek oddzielna - średnio ciekawa historia. Dopiero po pewnym czasie zarysowała się szersza oś fabularna, odcinki zaczęły się składać w większą całość - która niestety w pierwszym sezonie była wręcz do bólu absurdalna, przez co oceniłbym go na 5/6 punktów... Drugi sezon rozpoczyna się słabo, powtórka z pierwszego, nic nie znaczące odrębne historie, lecz "wiedz, że coś się dzieje"! Od połowy tego sezonu serial staje się tym, czym najpewniej od początku miał być, postacie nagle zyskują barw, wyrazistości, a opowiadana historia staje się z odcinka na odcinek coraz bardziej wciągająca i wręcz wgniatająca w fotel, scenariusz zdaje się biec puszczony samopas, lecz w tym przypadku sprawdza się w stu procentach. Po obejrzeniu drugiej serii do końca zmieniłem zdanie o 180 stopni i miast uważać Dollhouse za słaby/przeciętny serialik, zacząłem go postrzegać jako coś rewelacyjnego, zwłaszcza po obejrzeniu dwóch dodatkowych, genialnych odcinków ukazujących wydarzenia, które miały miejsce kilka lat później.

W ogólnym rozrachunku - warto się przemęczyć i to dosyć długo, bo nagroda jest tego warta :)

maxreal

Polecam ci firefly - niestety jest tylko jeden sezon, mi się chciało plakać jak skończyłam oglądać;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones