PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=843509}
7,3 1 350
ocen
7,3 10 1 1350
Dom pod Dwoma Orłami
powrót do forum serialu Dom pod Dwoma Orłami

Serial jest niechlujnie zmontowany i stąd pewnie te luki, ale:

1. Kim był młody Niemiec w 97, który interesował się domem- wnukiem Karla? Komuś przekazywał informacje, ale o tym wątku zupełnie zapomniano.

2. Co się stało z prawdziwym Zbyszkiem? Przeżył wojnę i ślad po nim zaginął? Nie szukał matki?

3. Do kogo należały groby, które znalazł w Ukrainie narzeczony Marianny? Jeden do Wasylki, który przyjął tożsamość Zbyszka (po co? czy to nie było niebezpieczne, skoro to polski szlachcic), ale był jeszcze drugi grób.

ocenił(a) serial na 8
Azzurro

Też się czasem gubiłem.

1. Tego wątku faktycznie nie rozwinięto, a szkoda. Ja zrozumiałem, że dotyczyło to jakiejś fundacji poszukującej zaginionych skarbów. Skoro Karl Weber schował mapę, a po wojnie zmarł we Wrocławiu następnego dnia po spotkaniu z Szablewską, to zapewne byli to potomkowie pozostałych Niemców, którzy brali udział w "zabezpieczaniu" zrabowanych dóbr i szukali mapy zabranej przez Karla Webera.

2. Zbyszek po wojnie został w ZSRR. Był tam również Maurycy Szablewski, który był w szpitalu psychiatrycznym, a którym opiekował się tamtejszy lekarz. Była wtedy też mowa o Zbyszku, że jest gdzieś w pobliżu, przychodzi do szpitala i opiekuje się Maurycym. Była też mowa, że zmarł niewiele później po Maurycym.

3. Na Ukrainie nie było grobu Wasylki. Był to grób Maurycego i Zbyszka (prawdziwego) Szablewskich. Wasylko po przybraniu tożsamości Zbyszka przyjechał do Polski, założył rodzinę i był tu komunistycznym urzędnikiem. Gdy odnalazła go Zofia Szablewska (chyba było to w Zielonej Górze) i zdemaskowała, że nie jest jej synem został zastrzelony przez Jana Liskiego (oficera z którym Zofia mieszkała po przyjeździe do Wrocławia).

... a może coś pomieszałem, też czasem miałem wątpliwości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones