serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Domek na prerii

Little House on the Prairie
1974 - 1983
47m
7,2 4 535
ocen
7,2 10 1 4535
XIX wiek. Pięcioosobowa rodzina Ingallsów osiedla się w pobliżu małego miasteczka Walnut Grove. Zobacz pełny opis
Domek na prerii zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

Emmy
Serial zdobył 3 nagrody Emmy, 2 inne nagrody oraz 10 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Rodzina Ingallsów to rodzice; Charles i Caroline oraz trzy (początkowo) dziewczynki - Mary, Laura i Carrie. Po opuszczeniu Kansas (patrz film-pilot) docierają do miasteczka Walnut Grove w Minnesocie. Postanawiają zatrzymać się tu na dłużej. Charles buduje dom, obsiewa pole. Caroline zajmuje się domem, zakłada ogródek, sprzedaje jajka.Rodzina Ingallsów to rodzice; Charles i Caroline oraz trzy (początkowo) dziewczynki - Mary, Laura i Carrie. Po opuszczeniu Kansas (patrz film-pilot) docierają do miasteczka Walnut Grove w Minnesocie. Postanawiają zatrzymać się tu na dłużej. Charles buduje dom, obsiewa pole. Caroline zajmuje się domem, zakłada ogródek, sprzedaje jajka. Laura i Mary chodzą do szkoły, a oprócz tego dzielnie pomagają na gospodarstwie. Oprócz losów tej sympatycznej rodziny, mamy okazję bliżej się przyjrzeć przygodom ich sąsiadów, przyjaciół itp. Serial powstał na podstawie bardzo popularnej, szczególnie w USA, serii autobiograficznych książek Laury Ingalls Wilder. Powstawał przez dziesięć lat i zdobył uznanie w wielu krajach świata. Jego twórcy i aktorzy byli nominowani i nagradzani wieloma prestiżowymi nagrodami.

na podstawie
Ann Beckett (materiały do scenariusza, historia) / William Keys (materiały do scenariusza, historia) ...więcej
studio
Ed Friendly Productions / National Broadcasting Company (NBC)
tytuł oryg.
Little House on the Prairie
inne tytuły
Alison ArngrimAlison Arngrim była początkowo przesłuchiwana do roli Laury Ingalls, a następnie Mary Ingalls. Ostatecznie wcieliła się w postać Nellie Oleson.
Michael Landon zgodził się wyreżyserować pilota serialu pod warunkiem, że będzie mógł zagrać Charlesa Ingallsa.
W niektórych odcinkach można zauważyć, że Caroline ma na sobie stanik. Jednak wynaleziono go dopiero w 1912 roku, a akcja serialu toczy się w latach 70-tych i 80-tych XIX wieku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Piękny, cudowny serial

ocenił(a) serial na 10

Dobro zawsze zwycięża, rozmowa i modlitwa pomagają w rozwiązywaniu problemów oraz konfliktów. To jest właśnie cudowne. Wiara w ludzi, w miłość, w Boga. Tych wartości od wielu lat już nigdzie nie ma. Zeszły do podziemi niestety.
Uwielbiam ten serial. Obecnie na TNT leci.

Od 14.09.2020 r. na TNT będą transmitowane od pn. - pt. od 11.35 po 2 odcinki DOMKU. Nie wiadomo czy będą to wszystkie sezony czy tylko standardowo 3 pierwsze. Gdyby jednak okazało się, że będą dalsze sezony może znalazłaby się dobra osoba, która nagrałaby odcinki i udostępniła np. na c h o m i k u.

to chyba pierwszy serial jaki oglądałem, chociaż ma narazie tylko 3 komentarze to myśle że każdy użytkownik filmwebu go zna (a przynajmniej 90%)

Kto jest zainteresowany ponowną emisją "Domku", proszony jest o wyrażenie swojej opinii na Forum telewizji Puls ( http://forum.pulstv.pl/index.php?a=WA&tID=1&ID=31 [forum.pulstv.pl/index.p ...] ). Właściciele stacji, wyrazili zainteresowanie propozycją (mam nadzieję, że nie tylko przez grzeczność), ale im więcej będzie...

więcej

4 sezon Domku na Prerii

ocenił(a) serial na 10

Czy ktoś wie, czy będzie nadawany 4 sezon? Skończył się 3 i znowu od nowa go puszczają.... Czy nie mogą tak normalnie po ludzku kupić wszystkich sezonów i puścic po kolei jak kiedyś na TV PULS? :/ Człowiek czeka na te nowe odcinki a tu znowu to samo.... Brak słów...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones