Shannen Doherty 

Shannen Maria Doherty

7,4
2 393 oceny gry aktorskiej
Shannen Doherty
Kiedy Shannen miała 7 lat, jej rodzice przeprowadzili się do Los Angeles. Karierę aktorską rozpoczęła w szkole grając w sztuce "Snow White" a od kiedy zamieszkała w Los Angeles była pewna, że zostanie aktorką. Wkrótce Michael London zobaczył Shannen w jednym z odcinków popularnych serialu "Father Murphy". I spełniło się marzenie Shannen by wystąpić w słynnym "Domku na prerii", gdzie zagrała Jenny Wilder. Występowała w tym serialu aż do jego zakończenia w 1984 roku. Wielkim przełomem w jej karierze okazała się rola Brendy Walsh w serialu Aarona Spelling'a "Beverly Hills 90210" Rola ta przyniosła jej olbrzymią sławę ale sprawiła też, że stała się jedną z najbardziej nienawidzonych osób w USA. Jej życie prywatne i zachowanie ciągle było opisywane przez brukowce i zawsze była krytykowana. Nagonka na nią osiągnęł szczyt w 1992 roku kiedy zin wydawany w Los Angeles "I Hate Brenda Newsletter" opublikował informację "Ben is dead". Zin ten był także odpowiedzialny za ukazanie się książki pod tytułem "I Hate Brenda", w której Shannen została przedstawiona jako rozpieszczona ignorantka i agresywna nastolatka. W 1994 roku, po czterech latach grania w serialu, Shannen opuściła obsadę "Beverly Hills 90210". Brukowce podawały jednak, że została wyrzucona ponieważ spóźniała się na plan, miała częste napady złości i zły wpływ na Tori Spelling, córkę producenta. W późniejszych wywiadach Shannen wyjaśniała, że opuściła serial po wspólnym podjęciu tej decyzji z Aaronem Spelling'iem. Nie czuła się bowiem dobrze na planie i stwierdziła, że nie powinna już nigdy zagrać w tym serialu, nawet jeżeli fani będą o to prosić. Podczas występów w "Beverly Hills 90210", prywatne życie Shannen było bardzo burzliwe. W 1990 roku Shannen zaangażowała się w związek z Chris'em Foufas'em, inwestorem, ale po roku para się rozstała. Na planie "Blindfold" Shannen spotkała Judd'a Nelson'a, z którym zaczęła spędzać czas dopóki nie poznała Ashley'a Hamiltona. Po zaledwie dwóch tygodniach znajomości, 24 września 1993 roku, Ashley i Shannen pobrali się. Para rozstała się już po roku małżeństwa, choć tak naprawdę już kilka tygodni po ślubie żyli oddzielnie. W 1994 roku Shannen spotkała reżysera Rob'a Weiss'a i zaczął się ich burzliwy romans z licznymi rozstaniami i powrotami. Ostatnio znowu się zaręczyli. W karierze Shannen dużo jest filmów telewizyjnych takich jak np.: "Friends Till the End", "Gone in the Night", "The Ticket". Obecnie Shannen znowu występuje w serialu Aarona Spellinga "Charmed", gdzie gra Prue Halliwell. W serialu tym zadebiutowała jako reżyser ostatniego odcinka II serii. Początkowo rolę Phoebe miała grać Lori Rom ale w ostatniej chwili zastąpiła ją gwiazda "Melrose Place", Alyssa Milano. Brukowce zaraz zaczęły się rozpisywać, że Shannen i Alyssa są zawziętymi wrogami ale obie zaprzeczyły tym pogłoskom.
więcej

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 12 kwietnia 1971

miejsce urodzenia: Memphis, Tennessee, USA

wzrost: 163 cm

trzykrotnie zamężna: 1. Ashley Hamilton (24.09.1993 - 07.11.1994, rozwód); 2. Rick Salomon (25.01.2002 - 16.05.2003, anulowano); 3. Kurt Iswarienko (od 15.10.2011)
Wystąpiła w następujących teledyskach:
- 1992 r. - "Real Love" - Slaughter;
- 2009 r. - "Guilty of the Crime" - The Bellamy Brothers i The Bacon Brothers;
- 2014 r. - "Unicorn Zombie Apocalypse" - Borgore & Sikdope.
Starała się o role Bethany i Serendipity w filmie "Dogma", które ostatecznie dostały Linda Fiorentino i Salma Hayek.
Ma starszego brata Seana.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Charmed

użytkownik usunięty

W czarodziejkach supr grała bardzo lubiałam pierwsze sezony z jej udziałem. Napewno serial dużo stracił po jej odejściu.

Możecie sobie o niej mówić co chcecie ale scenę śmierci Piper w Charmed w odcinku All Hells Break Loose zagrała mistrzowsko. Tyle uczuć i naprawdę dobrej, a wy macie o niej taką opinię. Raczej tutaj powinniśmy oceniać umiejętności aktorskie, a nie charakter nieprawdaż? A i czytajcie mniej portali jaki pudelek itp. może...

więcej

I nawet zdolna aktorka ,szkoda że jej potencjał nie został należycie wykorzystany ,szkoda patrzeć jak się dzisiaj marnuje w filmach klasy b ,wielka szkoda.

W serialu Charmed jako nastarsza z sióstr naprawdę była fenomenalna odcinek przykładowo 1x13 w basenie popłakałem się jak zobaczyła matkę i jak pierwszy raz od jej śmierci powiedziała "Kocham Cię" do Phoebe. nie jest tajemnicą że walczy z ogromnym własnym potworem czyli rakiem szczerze i mocno trzymam za nią kciuki bo...

więcej

Kiedy pojawia się na ekranie nie sposób jej nie zauważyć.Powinna dostać rolę coś na styl Chłopaku z sąsiedztwa bo Ona potrafi zagrać i twardą niebezpieczną kobietę i ofiarę czy pop prostu matkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones