PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=595770}

Downton Abbey

8,2 37 458
ocen
8,2 10 1 37458
7,6 7
ocen krytyków
Downton Abbey
powrót do forum serialu Downton Abbey

Jak w temacie. Podawajcie co tylko znacie i jest warte uwagi. Muszę sobie zapełnić czas czekając na nowy sezon DA, poza tym uwielbiam ten okres. Niestety samemu jest mi ciężko namierzyć coś konkretnego, albo coś czego nie widziałem. Proszę o pomoc. Może komuś też się przyda taki spis filmów?

ocenił(a) serial na 10
Valmont_3

Ja tez bym chętnie skorzystała z takiej ściągi :)

ocenił(a) serial na 8
LoveKills

Tak na szybko przychodzi mi do głowy "Pokój z widokiem" - oskarowy z 1985 i ten najnowszy 2007, "Piknik pod wiszącą skałą", "Doktor Żywago" - polecam ekranizację z lat 50, "Kadet Winslow", - nietypowy ale wart obejrzenia, ''Cyrulik Syberyjski" , "Idealny mąż", ;)

LoveKills

Polecam też seriale BBC zrealizowane na podstawie powieści E.Gaskell ( "Północ i Południe" ,"Panie z Cranford" ).A z filmów :
" Okruchy dnia" z Hopkinsem , "Wojna domowa", "Bądźmy poważni na serio"z Firthem.

muh

Zapomniałam dodać, ze w/w seriale dzieją się w XIX w.

Valmont_3

Audrey podała bardzo ładną listę, a ja dodam jeszcze od siebie doskonały miniserial ''Brideshead Revisted'' z Ironsem, a jeżeli chodzi o filmy to na pewno "Złota" Ivory'ego, "Miłość i Śmierć w Wenecji", "Plac Waszyngtona" (to już prawie XXwiek:)). Wszystkie te filmy są ekranizacjami powieści Henry'ego Jamesa.

Demri_Lara

Zapomniałabym, oczywiście "Maurycy", "Dom dusz" i "Powrót do Howards End"

ocenił(a) serial na 7
Valmont_3

Z niewymienionych wcześniej: Gosford Park, Pokuta, Niebezpieczna Metoda

Valmont_3

Saga rodu Forsythów/na podstawie książki rzecz jasna
http://www.filmweb.pl/serial/Saga+rodu+Forsyte%27%C3%B3w-2002-152631

ocenił(a) serial na 10
avosette

Polecam również :)

Valmont_3

serial "Telefonistki", akacja toczy się w Madrycie w latach XX

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones