PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=595770}

Downton Abbey

8,2 37 456
ocen
8,2 10 1 37456
7,6 7
ocen krytyków
Downton Abbey
powrót do forum serialu Downton Abbey

*Uwaga, informacje o finale drugiego sezonu*
*Uwaga, informacje o finale drugiego sezonu*
*Uwaga, informacje o finale drugiego sezonu*
*Uwaga, informacje o finale drugiego sezonu*
*Uwaga, informacje o finale drugiego sezonu*


Finał podobał mi się, choć nie zwalił z nóg.
Śmierć Lavinii była niestety do przewidzenia, wiadomo że Matthew by nie odszedł od niej do Mary z powodu honoru, plus Lavinia była dość mało znaczącą postacią więc nikt nie będzie za nią tęsknił. Takie trochę zbyt bezpieczne rozwiązanie. Już-już myślałam że zabiją Corę, to by było dopiero ;) Ale akurat jej postać musi zostać tutaj.
Nienawidzę Jane, a jeszcze bardziej Roberta, niechby się razem udławili gdzieś.


Co do trzeciego sezonu to myślę, że przede wszystkim przyjmą Ethel z powrotem w miejsce Jane, mam nadzieję że sezon rozpocznie się ślubem Sybil i Bransona. Ciekawa jestem rozwinięcia wątku ślubu Mary z Richardem - w końcu termin nadchodzi, Mary jest przekonana że Matthew już jej nie chce więc będzie gotowa wyjść za Richarda, ale wiadomo że kiedy Matthew otrząśnie się z żałoby i poczucia winy, będzie chciał odzyskać Mary. Wydaje mi się że to może być główny wątek kolejnego sezonu.
Możemy też tutaj wrzucać ewentualne informacje i przecieki nt. trzeciego sezonu, chociaż te pewnie nie pojawią się zbyt szybko :)

alioth89

"Nienawidzę Jane, a jeszcze bardziej Roberta, niechby się razem udławili gdzieś."

Mam podobne odczucia w stosunku do tej parki, zwłaszcza do Roberta, jego zachowanie w ostatnim odcinku doprowadzało mnie do furii. Zachowywał się jakby nie wiadomo jak kochał tę pokojówkę i rozstawał się z ogromnym żalem. A ona? Chyba sądziła, że w życiu Roberta pełni ważniejszą rolę od Cory, bo pytając czy Crowley będzie szczęśliwa brzmiała jakby bez niej nie mógł tego osiągnąć.

"Ciekawa jestem rozwinięcia wątku ślubu Mary z Richardem - w końcu termin nadchodzi, Mary jest przekonana że Matthew już jej nie chce więc będzie gotowa wyjść za Richarda, ale wiadomo że kiedy Matthew otrząśnie się z żałoby i poczucia winy, będzie chciał odzyskać Mary. Wydaje mi się że to może być główny wątek kolejnego sezonu."

Obawiam się, że to tego ślubu dojdzie, no chyba, że coś się wydarzy w świątecznym odcinku i się rozstaną ale istnienie prawdopodobieństwo, że będzie odwrotnie.

"Możemy też tutaj wrzucać ewentualne informacje i przecieki nt. trzeciego sezonu, chociaż te pewnie nie pojawią się zbyt szybko :)"
Na razie, o 3 sezonie, wiadomo, że będzie dział się w latach 1920 - 1921 więc nie będzie już takich przeskoków czasowych jakie miały miejsce w sezonie 2 co mnie cieszy.

Melah

Sybil nieźle namieszała, ale cieszę się, że jest w końcu z Bransonem i nie dała się od tego odwieść. Robert trochę się zrehabilitował w moich oczach, jak dał im błogosławieństwo. Ten wątek jego i Jane to jakaś porażka, przecież Cora wcale nie traktowała go źle. Dobrze, że Jane odeszła, mogliby na jej miejsce znowu dać Ethel, bo lubię jej postać.

Już sobie wyobrażam, co będzie między Mary i Matthew w trzecim sezonie ;/ On oczywiście będzie się obwiniał o śmierć Lavinii i Mary pewnie też. Mam nadzieję, że przynajmniej nie będzie z Richardem, bo on jest straszny.

No i ciekawe co będzie z Batesem, czy oczyszczą go z zarzutó. Moim zdaniem trochę przesadzają, za dużo ma tych problemów przez tą żonę.

Jestem ciekawa, czy w trzeciej serii wróci wątek Patrica. Mam nadzieję, że tak, bo w końcu nie wiadomo, czy to on, czy to nie on. No i Edith może by miała w końcu faceta.

ocenił(a) serial na 3
elenkaa

Edith należy się jakaś porządna fabuła nareszcie, jej postać ma ogromny potencjał i oby Fellowes sobie to uświadomił. Koniec ze starcami, żonatymi farmerami i poparzonymi uzurpatorami. :P
Wątek Sybil i Bransona też ma mnóstwo możliwości, wojna w Irlandii, mezalians który przecież Sybil popełni wychodząc za byłego szofera, obecność angielskiej arystokratki w kraju, który niekoniecznie czuje do tej grupy społecznej sympatię....No i jeśli pojawią się w odcinku Świątecznym genialna może być konfrontacja służby z Bransonem "na górze", będą musieli mu usługiwać. :D Ale na to raczej marne szanse, Fellowes jest rozkochany w romansie Mary & Matthew, który robi się już nudny. :/ Chciałabym, żeby Mary poślubiła Richarda, to mogłoby nadać serialowi trochę dreszczyku emocji. ;)

Jane_Margaret

Myślę, sugerując się ostatnim odcinkiem i tym co powiedziała Lady Violet o czasie Edith na zakochanie się, że dziewczynie w końcu trafi się jej jakiś porządny konkurent.
Pewnie to, że wysyłają Bransona i Sybil do Irlandii też będzie miało swoje konsekwencje, mam nadzieje, że nie uśmiercą nam Bransona, tak jak zrobili to z Williamem.

"Fellowes jest rozkochany w romansie Mary & Matthew, który robi się już nudny. :/"

Zgadzam się. Gdyby rozbudowali bardziej wątek Sybil i Bransona a ukrócili troszeczkę Mattew i Mary to myślę, że fani SiB i MiM mogliby być bardziej zadowoleni. Sądzę, że Mary wyjdzie za Richarda i w połowie sezonu 3 Mattew zacznie żałować, że jej na to pozwolił. Richard na pewno będzie źle ją traktował i Mattew wyciągnie do niej pomocną dłoń.
Może odcinek specjalni przyniesie nam trochę podpowiedzi co do 3 sezonu. Oby :)

ocenił(a) serial na 8
Melah

trochę się telenowelowaty ten serial zrobił i bardzo przewidywalny. Jestem pewien na 100%, że Mary poślubi potentata dziennikarskiego a Matthew poślubi Edith.

użytkownik usunięty
alioth89

Promocyjna fotka świątecznego odcinka:
http://4.bp.blogspot.com/-woDQVR3smhQ/TsSUaD4F8DI/AAAAAAAAhe0/Mg4UAl1Ni0c/s1600/ DOWNTON_ABBEY_CHRISTMAS.jpg
Czyli wiemy tyle, że będzie polowanie ;)

Może Matthew postrzeli Richarda... ;)

ocenił(a) serial na 8
alioth89

wykasowane sceny.. M&M... a szkoda, że to nie zapowiedź 3 sezonu.. :) http://www.youtube.com/watch?v=Eq-pWMUIXAE

ocenił(a) serial na 3
audrey13_fw

To nie są sceny usunięte, tu są wszystkie: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3-ZxB7MioII Ktoś zręcznie posługuje się photoshopem. ;) Tymczasem kilka promocyjnych fotek CS: http://mrsjohnbates.tumblr.com/post/13298536307/downton-abbey
I znowu Mary/Matthew....ileż można? O.o Że nie wspomnę o kompletnym olaniu Sybil i Toma (znowu) i ich braku na głównym zdjęciu.

Jane_Margaret

lipa, jak nie będzie w odcinku specjalnym Sybil i Toma to się zdenerwuje ;/

ocenił(a) serial na 3
elenkaa

Niestety są na to spore szanse, oto dowód: http://www.itv.com/presscentre/presspacks/downtonabbey2011/default.html
Nie ma nazwisk Allena i Jessici na liście z obsadą, co za paranoja. Ale zawsze możemy liczyć na słynną minutę tak jak w niemal całym drugim sezonie. :D

Jane_Margaret

A ja myślałam, że ich wątek zacznie być jednym z głównych, po tym jak ogłosili, że się pobiorą, a tu jak zwykle tylko Mary & Matthew ;/ Fakt, lubię ich i kibicuję im, żeby w końcu byli razem, ale jednak wolę Sybil i Toma ;)

ocenił(a) serial na 8
elenkaa

nowe przecieki z Christmas Special... 2 godziny z Downton Abbey ;) http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-2068407/Downton-Abbey-Lady-Mary-Mat thew-Crawley-close-New-Years-Eve-party-Christmas-special.html

ocenił(a) serial na 3
audrey13_fw

Jeśli wierzyć rodowitym Brytyjczykom to nie będą pełne 2h, musi być czas na reklamy. Finał 2 sezonu miał trwać 1h30min, a ogólnie był z 15 min krótszy także chyba więcej jak 1h 25-35 min odc. świąteczny nie będzie trwał. ;) Ja już na to nie czekam, obejrzę dla zasady bo "czy Mary i Matthew będą razem czy nie będą och jakie to tragiczne" już mnie nie rusza, a widać, że to będzie główną osią całego speciala. Szkoda, ale taniec babci Violet z Thomasem może być interesujacy. ^^

ocenił(a) serial na 8
Jane_Margaret

Dokładnie, ciekawe jak do tego dojdzie - taniec ze służbą? Oj babcia Violet musi mieć jakiś konkretny powód!
Opłakuję fakt, że nie ma Sybil i Bransona - Fellowes grabi sobie, oj grabi.. Teraz nie ma na co czekać. ;/

Vivasco

ja myślę że babcia Violet jeszcze nie raz nas zaskoczy :)

ocenił(a) serial na 8
alioth89

O, w to nie wątpię, jest genialna :D Klasa sama w sobie.

ocenił(a) serial na 3
Vivasco

Tańce to tradycyjny servant's ball, służba dostanie dzień wolny, jedyny w którym zmieszają się górne i dolne warstwy Downton. ;) Jeśli jest tam Thomas to znaczy, że prawdopodobnie nadal pracuje w posiadłości. Pytanie dlaczego? ;) Tymczasem lady Fellowes straszy nas domniemaną genialnością odcinka Świątecznego: http://www.thisislondon.co.uk/lifestyle/esmagazine/article-24016754-downtons-sta r-crossed-lovebirds-on-romance-away-from-the-abbey.do
Ciekawi mnie tylko ostatni akapit, daughters to disinherit? Czyżby biedna Sybil znowu coś przeskrobała czy może przyszła kolej na Edith? :D

Jane_Margaret

Ale super zdjęcie Mary and Matthew, przepiękne. Spośród tych http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-2068407/Downton...najbardziej mi się podoba Mary jak siedzi przy stole w czarnej sukni, taka klasa...

ocenił(a) serial na 8
biolog22

Nie chce się otworzyć :< Ogólnie stroje w tym serialu to klasa, takie piękne i eleganckie, achh. A co do 'daughter to inherit' - no to mnie ciekawi, aczkolwiek nawet jeśli będzie mowa o Sybil to jej nawet nie pokażą, co za beznadzieja. A może w końcu Mary wróci do swojej dawnej postawy i z czymś wyskoczy?

ocenił(a) serial na 3
Vivasco

Nie wiem czy to było, ale chyba nie. ;) Siostry Crawley pojawią się 23 grudnia w programie Jonathana Rossa: http://downtonline.com/tom-cruise-and-downton-abbey-stars-for-jonathan-ross-chri stmas-show/
Hmm, ciekawe po co zaprosili Jessicę na rozmowę o odcinku Świątecznym skoro jej tam nie ma? Może jednak jest jakaś nadzieja, że się pojawi choćby na krótką chwilę razem z Tomem. ;)

ocenił(a) serial na 8
Jane_Margaret

Tyle że Allen Leech na swoim Twitterze napisał coś takiego: (w tłumaczeniu, sens był taki) 'co do pytań odnośnie odcinka świątecznego.. ci którzy są na zdjęciach, na pewno się pojawią. ci których nie ma.. cóż, to chyba oczywiste..' więc teraz jestem skołowana. Ale liczę gdzieś tam w głębi na miłą niespodziankę. A moze Jessica będzie tłumaczyc dlaczego ich tam NIE MA? W każdym razie, trzeba ogladac!

ocenił(a) serial na 9
alioth89

hmmm a mnie wkurza już ta sprawa z Beats'em...kurde no mogli by dać sobie naprawdę z nim spokój już...Thomas ostatnio nic nie namieszał wiec wypadało by gdyby np miał jakiś "podejrzane" ciągoty z którymś z gości DW...chyba już coś takiego bywało w pierwszym sezonie bo on chyba jest homo o ile się nie mylę :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones