PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94339}

DBZ

Dragon Ball Z
8,5 82 312
ocen
8,5 10 1 82312
9,0 3
oceny krytyków
Dragon Ball Z
powrót do forum serialu Dragon Ball Z

Witam, gdy DB był emitowany w RTL7 na poczatku tego stulecia nie miałem dostepu do
tegoz kanału obejzałem kilka odcinków a i tak mnie oczarował, więc jedynym xródłem
inforamcji były karty:D
dziś dzieki internetowi nadrabiam te zaległości jestem prawie na finiszu DB Z (ok50odc
zostało) i już się zamartwiam co potem? jest jakies podobne anime do tego? wiem że nie
ma co oczekiwać czegoś na takim poziomie, ale cokolwiek co by zagłuszyło te pragnienie
poznawania dalszych losów moich ulubionych bohaterów:)
Wiem wiem jeszcze jest GT ale jest on słabszy prawda?

ocenił(a) serial na 10
ZeneQr

Jeśli chodzi o GT to prawda jest taka że część fanów jej nie lubi (zaliczam się do tego grona) ;p głównie dlatego że to nie jest dzieło Akiry tylko samej wytwórni która emitowała DB.. sama idea tamtej serii jakoś mnie też nie przekonuje co nie znaczy że nie ma tam jakiś fajnych momentów..
Inne anime, podobne.. hm.. przyznam że sama za dużo nie oglądam z powodu braku czasu xD powiem ci tylko że nie ma co się ograniczać do jednego gatunku, są różne fajne ;) jest fajna seria (krótka) - Death Note, oglądałeś? na animezone.pl są anime z opisami przy okazji, podzielone na gatunki (te znane powszechnie i typowo japońskie).. wiem że znajomi oglądają anime które jest podobnej długości co DB - Bleach, spróbuj może z tym ;)
Miłego oglądania ;)

moniaaa125

No tak jak myślałem czułem i czytałem kilka opinii;) ale GT muszę obejrzeć oczywiście:)
Death note? NIE:D ja jak oglądałem anime to nieświadomie jak byłem mniejszy przed DB nie ruszałem tego typu animacji:) ale chyba naprawię ten błąd oglądając Bleach który już wcześniej został mi polecony a który no wygląda całkiem zachęcająco...no nic trzeba do oglądać arcydzieło pana Akiry i brać się za coś innego:)

ocenił(a) serial na 10
ZeneQr

co do Bleacha się nie wypowiem, bo nie oglądałam żadnego odcinka xD wolałam nie zaczynać w obawie o moją edukacje ^^ jak już oglądałam to wolałam coś krótkiego, a Death Note doskonale się nadawał ;p

moniaaa125

a tam:) ja wolę i ogladam długie seriale a moja edukacja....eee hmm no ok masz słuszność i jestem pełen podziwu że potrafisz sie powstrzymać przed pochłanianiem długich sezonów jakiegoś anime czy serialu:) ja nie mam tej ze umiejętności;p zawsze coś ciekawego się dzieje w planowo ostatnim oglądanym odcinku danego dnia i tak chodzę sobie spac w okolicach 2 nad ranem i po 5h wstać i iść się "uczyć":)

ocenił(a) serial na 10
ZeneQr

oglądać, nie oglądam, za to gadam ze znajomymi na gg bądź skype ;p wcześniej się zbytnio tym nie przejmowałam ale gdy się okazało ze mam coraz mniej czasu na przyswojenie fizyki czy matmy rozszerzonej, no to trzeba z czegoś zrezygnować. Z samym anime konkurują inne ciekawe rzeczy ;p chociażby wyjście ze znajomymi na ściankę wspinaczkową a później do pubu :D ale i tak od oglądania DB nie udało mi się powstrzymać, ale to nie tylko mi xD za duży sentyment do tej serii :)

moniaaa125

no ścianka zapewne daje masę zabawy:) wypady ze znajomymi to podstawa:)
ale żeby zrezygnować z anime dla fizy i matmy?;p nie no jak byłbym do tego zdolny to może ale nie, tak to sobie tego nie wyobrażam tego nawet;)
Ale nawet ty nie oparłaś się przed Dragon Ballem:) przed jego magią przyciągającą niczym magnez;) i dobrze!;p

ocenił(a) serial na 10
ZeneQr

jak mus to mus ;p mam jakieś 1,5 miesiąca i byłoby nie za ciekawie gdybym teraz anime oglądała xD

moniaaa125

uuuu czyżby matura się zbliżała?:) nie zazdroszczę;p
też tak chcę powiedzieć sobie "jak mus to mus":)
no ale chociaz jeden odcinek na wyluzowanie się też nie da rady?;p przeciez to ok 30minut;p

ocenił(a) serial na 10
ZeneQr

taaa, niestety matura ;p
od czasu do czasu coś obejrzę ;p ale ostatnio głównie seriale, chociaż anime też tyle że rzadziej ;p

moniaaa125

To powodzenia:)
No seriale już są nieco bardziej pochłaniające:)
A powiedz opyla się DB KAI oglądać?:D chyba nie bo to przeciez tylko wersja HD DBZ:)

ocenił(a) serial na 10
ZeneQr

KAI to odświeżony DBZ, kończy się po sadze Cela i jest chyba pewna różnica w końcówce. W DBZ Kaio został zabity razem z Goku podczas wybuchu Cela, a w Kai Kaio chyba przeżył (wydaje mi się że nie miał aureoli) - ale to tylko moje przypuszczenie, bo nie oglądałam całości tylko kilka wybiórczych odcinków. Kai jest świetne dla osób które wkurza nadmierna ilość filerów bo w większości są usunięte. Także odcinki z DBZ nie są zbieżne z Kai, Do tego masz poprawioną kreskę ;p

moniaaa125

kurde DB to pierwsze anime które oglądam...przynajmniej swiadomie wiedząc że to anime i pierwszy raz spotykam się z terminem FILLER:) na szczęście wujek google mi pomógł. Czyli mam rozumieć że walka np z Freezerem nie trwa ze 30-40 odcinków? a 5-10:) lub nie nawijają tyle o tym samym?
A i jeszcze jedno GT jak mniemam nie jest na podstawie mangi czyli akcja jest tam o wiele bardziej skondensowana? bo nie potrzeba było fillerów:)

ocenił(a) serial na 10
ZeneQr

trochę obcięli te walki i rozmowy, ale zbyt dużego przyspieszenia akcji się nie spodziewaj ;p wyleciały np takie elementy jak postój na fałszywym Namek czy motyw w którym pokazane jest jak Vegeta z Nappą wysadzają jakąś planetę ;)
GT nie jest na podstawie mangi, to sztuczne przedłużenie serii aby wytwórnia mogła więcej zarobić ;p na początku masz podróże po planetach: mniej więcej jedna planeta - jeden odcinek, jest kilka dłuższych walk ale głównie są takie krótkie epizody. Takich konkretnych walk jest chyba 3 i jakoś w połowie pojawia się też motyw tenkaichi budokai. szczerze mówiąc mnie ta akcja zbytnio nie porwała, wole dłuższe walki niż załatwianie przeciwnika zwykłym plaskaczem (tak, wiem, może lekka przesada ;p). To jest coś w stylu walk Goku z Red Ribbon Army, tyle że wtedy poziom był mimo wszystko bardziej wyrównany.. Ocenisz sam jak zaczniesz oglądać ;) Są fajne momenty, ale ja nie czuje już tego klimatu ;P

moniaaa125

No przecież że po to by zarobić;) ja bym sie nie pogniewał jak by zamiast odświeżać wzięli się za coś co lubie najbardziej:D czyli serial bo kinówki są krótkie a co za tym idzie to przede wszystkim króciutkie walki i rozwijanie akcji czego już ścierpieć nie moge:) a no i wyrwane sa nie wiadomo skąd:) Atak smoka i Fuzja 7/10 przy czym DB i DBZ pełna dyszka i serducho:D
Co do GT to nie jest tak źle:) całkiem fajne tyle że tak jak Ty nie czuje tego co było w Z'tce:( szkoda bo rdzenni bohaterowie zostali potraktowani na odwal się jak czytałem recenzję i co się niestety sprawdza:( tylko Pan jako nowa bohaterka pierwszoplanowa;)
Hmmm walka z RR była wyrównana?:) nie licząc bossów i kriminatora (nie wiem jak ma naprawdę na imię, wiem tylko że polskiemu lektorowi nie mozna za bardzo ufać;p) to Songo ładnie łoił im tyłek:D

ocenił(a) serial na 10
ZeneQr

też nie pamiętam jak się Kryminator nazywał xD dawno tego nie widziałam ;p jak dla mnie mimo wszystko był to ciekawszy wątek ;p
w GT mi się nie podoba to co zrobili z Gotenem i Trunksem.. jako dzieciaki mega silne, a później prawie jak z Gohanem, a widać było że lubili walkę.. Vegeta coś tam jeszcze pokazuje.. ale też mi tak średnio podchodzi to jak został zaprezentowany.. wiem - marudzę ;p jakoś nie umiem się przekonać, mimo iż nie raz próbowałam ;)

moniaaa125

A ja straciłem impet oglądania:D GT obejrzałem 4 odcinki DB Z to bym obejrzał przynajmniej 20 w tym samym czasie:D i mimo iż to Dragon ball bede go raczej pomalutku oglądał:)
i nie ma co nawet się dziwić że marudzisz;p przecież przy GT praktycznie nie było Akiry!:D

ocenił(a) serial na 10
ZeneQr

Akira ponoć był tylko jako konsultant - tak coś czytałam kiedyś.
Ja GT na wyrywki oglądałam ;p jak mi się nudził dany wątek to przeskakiwałam kilka odcinków ;p jak z 64 obejrzałam 40 to będzie dużo xD (nie licząc okresu gdy był emitowany w rtl7 bo wtedy oglądałam wszystkie powtórki ale nie wiele pamiętam) ;)

moniaaa125

No a ja nie wiem nic bo nie ogląalem, więc teraz wszyściótko oglądam:) Akira owszem pracował jako konsultant i cos tam jeszcze rysowal chyba:) chodziło chyba o otoczenie? hmmm w każdym bądź razie na pewno nie robił scenariusza i bohaterów:)

ocenił(a) serial na 10
ZeneQr

DB KAI jest ulepszoną wersją Z jak każdy wie. Ale jest totalną tragedią w porównaniu do starej wersji ;)

ZeneQr

Moim zdaniem anime które idealnie wypełnia pustkę po DB jest One Piece, ten klimat,bohaterowie ten świat to jest to.Duży wpływ ma to ze Eiichiro Oda wzorował się na DB i chwała mu za to.Jak nie widziałeś naprawdę polecam,jak dla mnie OP to najlepszy shounen jaki obecnie wychodzi.

Xir

ŁOŁ ponad 500 odcinków:D dzięki wielkie, mam nadzieję że faktycznie OP ma coś z DB a chodzi o klimat najbardziej;) wielkie dzięki za ten tytuł:)
hmmm a gdzie można obejrzeć? jak mniemam tylko napisy PL....jeżeli w ogóle są;)

ZeneQr

Obejrzeć możesz na tej stronie http://www.onepiece.com.pl/viewpage.php?page_id=165

Xir

dzięki:)

ZeneQr

I jak ci się podobaOne Piece ?

Xir

Hmm obejrzałem na razie tylko jeden odcinek:) jak na razie wrażenie dobrze wróżące na przyszłość:) jeden odcinek to za mało by ocenić na razie skupiam się jeszcze na Dragon ball'u GT:) bo on mi jeszcze został:D a potem zobaczymy co będzie;)

ocenił(a) serial na 10
ZeneQr

Ja niebawem zaczynam przygode z moim ukochanym DBZ na nowo;)
Przede mną blisko 300 odcinków ale już teraz martwię się o depresję po zakończeniu, GT jest bardzo dobre też nie słuchaj reszty i oglądaj.
Niestety na koniec Gt dół jest nieporównywalnie większy niż na końcu Z:D

kufel_fw

No niestety muszę się zgodzić z resztą że GT jednak ustepuje i to sporo DBZ:) ale to zrozumiałe nie ma twórcy orginału a poza tym tęsknie niesamowicie za po prostu sagami:) była freezer saga i przeskok 10lat co sprawiało mi frajdę późniejsze odkrywnie zmian jakie zaszły u bohaterów:) w każdym bądź razie Dragon Ball umilił mi zycie przez dwa miesiące a to jeszcze nie koniec bo mam jeszcze 50 odc GT i kinówki;)

ocenił(a) serial na 10
ZeneQr

Kinówki są średnie natomiast sam koniec GT mocno dołujący, sam się przekonasz.

kufel_fw

Wiem wiem że średnie:) ale zawsze coś a co do zakończenia GT nawet mnie nie strasz;p

ocenił(a) serial na 10
ZeneQr

Powiem wam szczerze, że ja niczym nie wypełniłem pustki po DB. ;) Szczerze mówiąc, to nawet GT sprawiło, że trochę odechciało mi się.. Nie, nie było aż tak złe ale poziom dużo niższy niż Z, które to łykałem w HD odcinek za odcinkiem. GT fajnie się kończy, zaskoczenie może być - chyba, że mówimy o innym bo jeszcze był konkurs walk na koniec z młodymi, gdzie Pan była stara chyba i ktoś się pokazał. Teraz oglądam ' The Simpsons ' bo żadne anime mnie już tak nie wciągnęło!

IamFancy

No ja dalej szukam One Pice jednak nie przekonało mnie Blech na razie zostawiam na rzecz Naruto którego "testuję" i już wiadomo że nie zastąpi mi DB ale całkiem przyjemnie się je ogląda:)
Tak więc wygląda na to że ja także nie znajde godnego nastepcy DB oglądam jeszcze GT ale to nie to samo:/
A to co Pan jest starsza to chyba kinówa jest:) Biografia goku Jr:D
Simsonowie to anime?:O nieee!;p animacja;) ale bardzo fajna mało ja ogladałem ale ma fajny klimacik:)

ocenił(a) serial na 10
ZeneQr

Brat męczy tak Naruto, jak i Death Note, One Piece i Bóg jeden wie co jeszcze. Jedynie co to robi, to chyba pranie mózgu. :P I te japońskie jęki, aż ściska ale i ciekawi, jak oni to tłumaczą. Jeśli kochasz DB to zawsze masz Kai. ;) Oglądałem trochę i choć jest kompletnie gówniane to lepsze niż One Piece, z chłopakiem-gumą. :E

IamFancy

DB Z oglądałem niedawno;p a więc raczej póki co nie będe oglądał bo wiem co i jak:D ale moze kiedys;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones