PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810323}

Dziedzictwo Jowisza

Jupiter's Legacy
5,8 2 982
oceny
5,8 10 1 2982
Dziedzictwo Jowisza
powrót do forum serialu Dziedzictwo Jowisza

Nie jest to ani „The Boys”, ani produkcja na poziomie filmów i seriali Marvela. To jasne i nie mam zamiaru się z tym spierać. Ale też nie uważam, że to jest zły serial, bo w bardzo zgrabny sposób przedstawione jest to, jak w ogóle dostali te moce. Strasznie podobała mi się ta oś czasu lat 20. i 30. XX wieku – to, w jaki sposób została zebrana drużyna (#baldursgate) i wizje, jakich doświadczał Sheldon.

Jeżeli chodzi o tę „najnowszą” oś czasu, to moją faworytką wśród bohaterów jest Chloe, bo na jej podstawie dość wyraźnie widoczny jest ten kontrast między starą gwardią, a młodym pokoleniem, które bardziej koncentruje się na mediach społecznościowych, byciu celebrytami, niż na faktycznym pomaganiu. W ogóle świetnie zarysowano zmieniającą się rolę superbohaterów, potrzebę (czy na pewno?) zmian kodeksu i nastroje w społeczeństwie, które z powodzeniem można odnieść do naszej rzeczywistości.

Być może nie wszystkim przypadnie do gustu to, że nie ma aż tak dużo akcji w tym serialu, ale ja to odbieram na plus. Podobało mi się, że więcej miejsca poświęcono tutaj kwestii moralności, a nie samej nawalance. Szkoda tylko, że pierwszy odcinek jest nudnawy i pełny klisz, których początkowo nie odbiera się aż tak ironicznie.

Więcej opowiadam tutaj: https://youtu.be/6VD9AvhG3XM

ocenił(a) serial na 7
Alexandraaa

7/10 to nie mało . Powiedz mi jakie oceny mają u Ciebie : Doom Patrol, The Boys i Umbrella Academy ???

ocenił(a) serial na 6
Alexandraaa

Ogólnie największy problem tego serialu, że się powoli rozkręca. W retrospekcjach przez 3 odcinki męczymy się z tymi wizjami Sheldona i ledwo co dostajemy motyw jak powstała ta drużyna. Tak samo w rzeczywistości ten Blackstar przez pół serialu po prostu leży na stole w kostnicy i nic z nim nie robią. Strasznie rozwleczone to jest.

Dopiero gdzieś na 3 odcinki przed końcem zaczyna się dziać i w sumie wychodzi taka przystawka do lepszej historii z tego serialu. To jest ogólnie spory problem Netflixa, że te jego pierwsze sezony często dopiero wstępem są i tak perfidnie o kolejną część wołają.

Ale i tak ten serial na pewno jest lepszy od marnego "Umbrella Academy", choć nadaje się jedynie do czyszczenia butów "Wandavision". Od twórcy Spartacusa spodziewałem się czegoś lepszego.

P.S. A tak w ogóle no to skoro robi to DeKnight, no to serial się powinien raczej nazywać "Jupiter's Cock" :D :D :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones