PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=767573}
7,9 4 429
ocen
7,9 10 1 4429
Eyewitness
powrót do forum serialu Eyewitness

Pierwszy odcinek naprawdę dobry. Surowy klimat (wiadomo - oryginał jest norweski), ciekawe postacie i ich relacje. Akcja w chacie nosi już co prawda znamiona tandety, ale nie przeszkadza to wcale. Ogląda się bardzo przyjemnie.

Odcinki 2 i 3 zakończyły definitywnie moją przygodę z tym serialem. To co się tam dzieje jest żenująco nieprawdopodobne fabularnie. Wszystko po to, żeby 'uatrakcyjnić' fabułę, czyniąc ją bardziej zagmatwaną. W tym momencie wszelkie atuty, jakie ten serial co by nie było posiada, przestają się liczyć.

Historia powinna być bardziej stonowana, nastawiona na klimat zamiast nachalne zaskakiwanie słabymi pomysłami. Brakuje klasy, jaką ma budowane w podobny sposób Forbrydelsen, albo już z nieco innej beczki - Fortitude.
Widzę sporo wysokich ocen, ale osoby z niskim progiem tolerancji tandety nie będą miały w tym serialu czego szukać.

ocenił(a) serial na 10
Aiden_Vaine

Myślę, że powinieneś obejrzeć przynajmniej połowę serialu, gdyż mimo tego, że 2 i 3 odcinek cię zraziły, dalej akcja bardzo wciąga i również samo zakończenie jest jak dla mnie dość ciekawie zrobione. Najciekawszy jest chyba właśnie 10 odcinek i znajdujący się w nim wyścig z czasem. No i osobiście nie uważam, żeby był on tak tandetny, jak piszesz, bo ukazuje dość realistycznie większość emocji bohaterów, jak również właśnie dzięki temu, że nie da się do końca przewidzieć tego, co się stanie, jest on tak wciągający.
Pozdrawiam :)

Aiden_Vaine

Nachalny wątek homoseksualny w pierwszym odcinku zniechęcił mnie kompletnie :(

aandin

Homoseksualiści żyją na tym świecie - trzeba się z tym pogodzić.
A tak naprawdę - co Ci oni przeszkadzają? Póki nachalnie nie proponują Ci seksu czy nie gwałcą (co IMO jest rzadkością, chyba, że w więzieniach), to lepiej być tolerancyjnym i pozwolić ludziom żyć wg ich własnych reguł. Przecież nikt nie będzie dostosowywał się do Twoich. Każdy ma swoje życie i sam wybiera.

Jestem dopiero w 5 odc. i nie sądzę, że wątek gejowski ma tu główne znaczenie.
Dla mnie serial jest na razie ciekawy i z przyjemnością obejrzę go do końca.

aandin

Co to znaczy "nachalny wątek homoseksualny"?

ocenił(a) serial na 9
mormonau

Je też nie rozumiem wyrażenia "nachalny". Gdyby w chatce całowała się para hetero wszystko było cacy, ot co :)
Mimo, że głowni bohaterowie byli homoseksualni, nie czułam się bombardowana ich miłością.

ocenił(a) serial na 10
aandin

Nie ma czegoś takiego jak "nachalny wątek homoseksualny" to po pierwsze (no chyba ze ktos w ogole ma problemy z tolerancja, to wszystko co nie jest heteroseksualnymi białymi ludźmi będzie dla niego nachalne) a po drugie gdyby w eyewitness philip był dziewczyna to raczej nie byłoby serialu, ponieważ lucas nie musiałby się martwić, ze będzie posadzony o homoseksualizm więc powoedzialby od razu prawdę :)

__Cleo Sertortii13

Oczywiście, że jest coś takiego jak "nachalny wątek homoseksualny", tak samo jak jest "nachalny wątek heteroseksualny". Czyli po prostu wątek romantyczny wprowadzony na siłę. (Nie mówię, że ma tu miejsce, raczej mam na myśli ogół, bo serial przecież ma ów wątek homoseksualny jako jedno z głównych założeń.)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones