Fargo
powrót do forum 3 sezonu

Sezon 3 finał.

ocenił(a) serial na 10

Ok, cały serial jest bardzo specyficzny. Każdy sezon może natchnąć do mniej lub bardziej głębokich przemyśleń. Ale 1 i 2 w odróżnieniu od 3 były pod koniec wyjaśniane. Można było się doszukiwać głębszego dna itp., ale 3 ma tylko to. Tego mi brakuje - porządnego wyjaśnienia co i jak. Bo w końcu nie wiemy kim jest gościu, który dał Garbusa, skąd tyle wie. Nie wiemy co się stało z Gurką. Nie wiemy dlaczego rudy zabójca znany z 1 sezonu zabił Emmita. Jedyne co to możemy się domyślać i zwalać wszystko na głębszy sens (gościu od Garbusa jest Aniołem, Varga Diabłem itp. przemyślenia, mniej lub bardziej mądre).

Jacek112PL

>Nie wiemy dlaczego rudy zabójca znany z 1 sezonu zabił Emmita.
No bo Swango go chciała zabić, była to swego rodzaju zemsta.

Co do reszty argumentów no to zgadzam się, wcześniej Fargo było inne, ale to jest moim zdaniem zaleta tego serialu, że każdy sezon znacząco odbiega od pozostałych i klimatem i budową scenariusza i wszystkim.

ocenił(a) serial na 10
donmaslanoz14

Chyba nie zaprzyjaźnił się z nią na tyle, żeby czuć potrzebę dokończenia dzieła. A nawet jeśli to czemu zrobił to dopiero po 5 latach?

Jacek112PL

>Chyba nie zaprzyjaźnił się z nią na tyle, żeby czuć potrzebę dokończenia dzieła.
No nie wiem, jakoś w sytuacji z Vargą jej pomagał, mimo że technicznie nie musiał.
>A nawet jeśli to czemu zrobił to dopiero po 5 latach?
No tego to już nie wiem, może dopiero go znalazł? ¯\_(ツ)_/¯ Dobra, przyznaję, to też mi się wydawało trochę dziwne jak oglądałem.

ocenił(a) serial na 10
donmaslanoz14

Z Vargą jej pomagał, ponieważ śniła mu się walizka z pieniędzmi :P. Też miałem pierwszą myśl, że dopiero teraz go znalazł, ale przecież Emmit się nie ukrywał, nie uciekał, starał się normalnie żyć.

Jacek112PL

No i ona w sumie oddała mu prawie całą zawartość tejże walizki.
Wiem, że podejrzewanie pracownika mafii i wielokrotnego mordercy o posiadanie jakiegoś kodeksu honorowego może być trochę na wyrost, ale kto wie?

ocenił(a) serial na 10
donmaslanoz14

No dobra, załóżmy, że rzeczywiście coś jej obiecał. Ale czy ona była taka okrutna i powiedziała, żeby zabił Emmita dopiero jak zacznie mu się układać? Hmmm w sumie brzmi niegłupio, po śmierci Reya zapragnęła zemsty w najgorszym wydaniu.

Jacek112PL

Wg mnie chodzi o to, że Emmit wrócił do normalnego, lepszego życia. Wróciła żona, przyjaciel "żyje", ma kasę na zagranicznych kontach, nikt go nie ściga za morderstwo a problem Vargi zniknął. Swango pytała się czy upadł już najniżej jak można. Wypominała mu, że otruł przyjaciela i zabił brata. Niemy rozegrał to inaczej, kiedy Emmitowi wydawało się, że już wszystko jest idealnie przyszła do niego sprawiedliwość.

ocenił(a) serial na 10
Grzesiek080794

Nie tyle sprawiedliwość, co zemsta :P.

Jacek112PL

Myslę, że ma to związek z przestrogą, wyrecytowaną przez Swango przed śmiercią. Stała się swego rodzaju przepowiednią, mówiącą, że nawet : " Choćbyś wzniósł się jak orzeł i miedzy gwaizdami założył swoje gniazdo, stamtąd ja strącę ciebie" i tak się na koniec stało. ..

ocenił(a) serial na 8
Jacek112PL

Ma ktoś teorie co stało sie z Gurką, facet miał być głównym killerem Vargi a nie wiadomo co dalej z nim. Koniec serialu tez mógł coś wyjaśnić jak to sie skończy czy Varga dostanie za swoje a tu zabrakło chyba fantazji twórcą nie chyba nie umiel;i tego normalnie wyjaśnić to pozostawili otwarty koniec.

ocenił(a) serial na 8
SlimShady85

Gurka najprawdopodbniej umarł

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones