Filuś i Kubuś
powrót do forum 1 sezonu

O tytule było głośno za sprawą gry, każdy mówił o rewelacyjnej platformówce, która wyróżniała się stylem animacji i trudnością rozgrywki, potem to trochę ucichło, a teraz dostaliśmy serial, który według mnie jest bardzo dobry, ale ma też swoje wady.

Tłumaczenie samo w sobie jest dobre, oprócz tego, że faktycznie może zniechęcać potencjalnych starszych widzów do sięgnięcia po serial. Jak ktoś nie zna gry, to raczej po zobaczeniu tytułu może stwierdzić, że jest to po prostu bajka dla małych dzieci, a szkoda, bo uważam, że jest to seria, którą ogląda się przyjemnie niezależnie od wieku.

Animacja jest rewelacyjna, oglądało się ją, jednocześnie przywołując pamięcią nostalgicznie sceny ze starszych bajek oglądanych kiedyś w telewizji. Cieszę się, że twórcy postawili na taki krok i podeszli podobnie do tematu animacji, jak do samej gry.

To czego się obawiałam czekając na serial, to fabuła, która w grze polegała głownie na ubijaniu bossów i zdobywaniu dusz dłużników diabła. Zastanawiałam się jak twórcy podejdą do tematu i zaskoczyłam się, bo oprócz odcinków typowo zahaczających o ten temat, dostaliśmy też sporo lekkich historyjek o przygodach chłopaków, które oglądało się z przyjemnością, cieszy też to, że w serialu pojawiły się postacie znane z gry.

To co mnie zastanawia, to fakt, że czasem miałam wrażenie, że twórcy do końca nie są zdecydowani, czy chcą przyciągnąć bardziej młodszą widownie, czy starszą. Podczas oglądania niektórych scen, miałam wrażenie, że nie są one do końca odpowiednie dla dzieci, a gdyby zdecydowali się kierować serial bardziej do starszej widowni, mogłoby z tego wyjść coś bardziej ambitnego.

To co mnie chyba boli najbardziej, to czas trwania odcinków. Nastawiasz się na 15 minut rozrywki, a po ominięciu czołówki i napisów końcowych zostaje tego czasu trochę ponad połowa, pocieszający jest jednak fakt, że z pewnością dostaniemy prędzej czy później kolejny sezon.
Podsumowując serial jest lepszy niż się spodziewałam, bawiłam się przy nim świetnie, oglądałam odcinki z angielskim dubbingiem oraz polskim dla porównania i nasi aktorzy głosowi wykonali kawał dobrej roboty.
Zachęcam do dyskusji w komentarzach, chętnie wysłucham innych opinii o serialu!

użytkownik usunięty
GniotyNetflixa

Dodałbym do tego zdziecinnienie postaci antagonistów. Gdzie w przypadku King Dice działa to na szkodę postaci. Dostał za mało czasu na to bym brał go poważnie. Oby dostał więcej czasu ekranowego w drugim sezonie.

Co do polskich głosów. Cuphead, Mugman i Elder Kettle zostali zdubbingowani fantastycznie. Czego nie mogę powiedzieć o diable i King Dice, którzy nie dorastają do swoich angielskich odpowiedników.

ocenił(a) serial na 8

Coś w tym jest, jeden odcinek to w zupełności za mało, mam nadzieję, że w drugim sezonie się to zmieni, fajnie jakby skupili się właśnie na tych postaciach i fabularnych, o ile można tak to nazwać, odcinkach. Szczególnie, że po zwiastunie spodziewałam się, że taki King Dice będzie grać o wiele większą rolę w serii, a skończyło się na jednym odcinku. Fakt faktem postać Diabła i King Dice'a ciężko było brać na poważnie, ale to jest to, o czym sporo osób mówi, że serial po prostu ugrzeczniono. Jednak prowadzenie kasyna, a telewizyjnego show to różnica :D



Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones