Flash (2014-2023)
Flash: Sezon 8 Flash sezon 8, odcinek 5
odcinek Flash (2014-2023)

Armageddon, Part 5

7,8 119
ocen
7,8 10 1 119
Flash
powrót do forum s8e5

Całkiem ciekawy crossover, odbiegający od poprzednich tym, że kształtuje fabułę tylko jednego serialu. Przyznam szczerze, że zaskoczyła mnie mała rola Batwoman, Alex i Ryana Choi oraz absolutny brak Supergirl, aczkolwiek po obejrzeniu całości stwierdzam, że nie byli oni aż tak potrzebni. Fabuła skupiała się na Thawnie i Despero, troszkę mało wyraziste CGI podczas walki z Despero umniejsza tej scenie.
Sam pomysł fajny, aczkolwiek jedynie Black Lighting jako jedyna postać gościnna miała realny wpływ na fabułę. Cała reszta gościnnych występów bohaterów była w zasadzie na siłę od Alex przez Batwoman, na Mii skończywszy. Nieco świeżości wniósł Ray Palmer w pierwszym odcinku oraz Damien Darhk, chociaż drama na linii Damien-Nora była dla mnie niezrozumiała - w kontekście całego crossa. W zasadzie przemielono w inny sposób końcówkę 3 sezonu Legend. I jedynie jest jakaś nadzieja na rozwój wątku Mii oraz być może jakieś gościnne występy ekipy Arrowa w związku z ustaleniem tego co stało się z Williamem. Taki stan rzeczy fabularnie utrzymano przez dwa lata, aby niejako wytłumaczyć brak serialu Green Arrow and the Canaries. Myślę, że teraz jest już wiadome, że ten serial nie powstanie.
Chętnie zobaczyłbym jakiś crossover z Laurel Lance, Digiem i innymi postaciami z Arrowa, być może w Legendach poprzez związek z Sarą Lance. Wszystkie te seriale mają się po mału ku końcowi, fajnie by było ich jeszcze raz zobaczyć na ekranie przed definitywnym zakończeniem.
Thawne stracił szybkość i trafił do więzienia ARGUS. Taka troszkę powtórka z 5 sezonu, tyle, że wtedy Thawne siedział w więzieniu w roku 2049. Przyznam szczerze, że spodziewałem się ostatecznego rozwiązania tego wątku, zwłaszcza, że Thawne przyznał w 4 odcinku, że zabił Barry'ego jako dziecko. Byłem przekonany, że działania Flasha nie naprawiły tego aspektu i w 5 odcinku Barry uda się w przeszłość do dnia kiedy zginęła jego matka. Miało by to ręce i nogi. Najwidoczniej na finałową walkę tych dwojga przyjdzie jeszcze poczekać, nie mam jednak żadnego pomysłu w jaki sposób Reverse Flash miałby odzyskać szybkość.
To czego mi zabrakło w tym crossie to dłuższego pojedynku Flasha z Reversem. Poświęcono ich konfliktowi całą fabułę a nie pokazano żadnego starcia między nimi. Liczę, że jeszcze w 8 sezonie to się zmieni.

ocenił(a) serial na 8
359

Odnośnie Ryana to zastanawia mnie czy to tylko jednorazowy wystep czy może w przyszłości odegra jakąś poważniejszą rolę. W sumie jakby nie mieli tego w planach to raczej nie pokazali by go w pełnym stroju.

ocenił(a) serial na 6
SibonWobu

Jego występ był w zasadzie taki nijaki, można to potraktować jako wskazówkę, że za 10 lat odegra jakąś tam większą rolę, może zastąpi Palmera jako Atom?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones