Flash
powrót do forum 3 sezonu

Sezon drugi za nami, więc otwieram temat, gdzie będziemy dyskutować o S3, a będzie o czym dyskutować, bo tak naprawdę nie wiemy nic.

Wątpię, żeby cały sezon oparł się na Flashpoint (Paradox). 23 odcinki o tym jak Barry próbuje odkręcić to, co nawywijał w finale S2? Słabe.
Poza tym, żeby to miało ręce i nogi Barry musi być pozbawiony mocy. Inaczej jaki ma to w ogóle sens? Skoro zachowa moce, to może się cofnąć w czasie i wszystko odkręcić w 5 minut. Chociaż z jego inteligencją to nie będzie wcale takie łatwe.
Skoro dostanie upragniony reunion rodzinki Allenów, nie będzie chciał tego zamienić na nic innego.
Pewnie nie przejmie się nawet faktem, że w tej linii Iris ma go w dupie, bo zakładam, że będzie tak jak w animacji - Iris będzie z kimś innym, będą mieć razem dziecko. Tu pewnie wróci Eddie i to z nim będzie Iris.

Stawiam, że Flashpoint będzie wałkowany przez 8-9 odcinków, do tego wielkiego crossovera z Arrow, LoT i Supergirl, w którym dostaniemy jego finał i wszystko zostanie odkręcone.
Flashpoint rozciągnięty na cały sezon powinien rozpieprzyć też pozostałe seriale (najbardziej Arrow), a na to sobie pewnie nie pozwolą.

Co będzie się działo podczas Flashpoint? Stawiam, że oprócz Iris i Eddiego, Joe będzie miał kompletnie wyje*ane na Barry'ego, bo skoro Henry nie pójdzie do więzienia, to Barry nie wychowa się w domu Westów i nie będzie miał takiej relacji z Joe.
Wally pewnie będzie dorastał z Joe i Iris, Dr Wells i Tess Morgan będą razem i pewnie się okaże, że Jesse będzie ich córką. MERCURY Labs wróci i Tina będzie przyjaciółką Wellsa.
Może zobaczymy nowy kostium Flasha, albo... Barry'ego oleją na początku wszyscy, nikt nie będzie chciał z nim współpracować i będzie musiał znaleźć kogoś, kto będzie go słuchał - stworzy Gideon (ale w to wątpię, za mało czasu, by stworzyć coś takiego naprędce).

Ze słów Carlosa Valdesa i Jesse L. Martina wynika, że Vibe będzie miał w S3 kostium czyli będzie miał moce.
Do tego Carlos powiedział, że S3 zacznie się w niespodziewanym miejscu.
Skoro w oryginalnej, tej niezmienionej przez RF linii czasu, Dr. Wells odpalił swój akcelerator w 2020 roku podejrzewam, że S3 rozpocznie się właśnie w tym punkcie. Inaczej musieliby znów wałkować temat odzyskiwania mocy Barry'ego, który już widzieliśmy w 2x20.
Barry pójdzie do Olivera lub prawdziwego Wellsa (stawiam jednak na Arrowa, w końcu on się tu w CW bawi w Wayne'a), przekona go do pomocy i odkręcą wszystko w te kilka odcinków. A co dostaniemy potem, kto będzie w ogóle villainem? Tego też nie wiadomo.
Grant Gustin mówił coś o plotkach, że villainem w S3 może nie być meta-human.
Ja bym stawiał na Thanagarians czyli tych kosmitów, o których było trochę w LoT, albo powrót Grodda, ale nie ma też co wierzyć aktorom. Oni już wiele w tym sezonie mówili, żeby zrobić hype. Grant mógł usłyszeć od Berlantiego, że nie będzie villaina meta-humana i owszem może go nie być na początku. Po odkręceniu Flashpoint i powrocie około 10. odcinka do normalności pojawi się jakiś villain (oby nie speedster).

ocenił(a) serial na 3
Azazel94

Liczyłem trochę na to że głównym bad guy'em trzeciego sezonu będzie Grodd, ale po wczorajszym (dzisiejszym dla mnie) finale chyba tak się nie stanie. No i jest też sprawa budżetowa, jeśli chodzi o wprowadzenie tej postaci na pierwszy plan. Mam nadzieję że wrzucą go chociaż na czwarty sezon.

ocenił(a) serial na 8
Azazel94

Czyli jak dobrze zrozumiałam, obstawiasz, że przez kilka odcinków będzie w tym "idealnym" dla niego świecie, a potem wraca do swojego czasu? Dla mnie miałoby to sens i naprawdę ucieszyłabym się z takiego obrotu sprawy.
Jako villaina wiele ludzi obstawia Grooda, ale bardzo chętnie zobaczyłabym kogoś nowego.

Azazel94

Odnośnie Flashpointu warto pamiętać, że Arrowverse cały czas znajdowało się w alternatywnej linii czasowej, w której Nora została zabita, a Barry został Flashem trochę wcześniej. Jeśli więc Allen powstrzymał Reverse'a to teoretycznie powinien zresetować czasoprzestrzeń i obudzić się w czasach, w których Flash jeszcze nie jest potrzebny, bo przecież musiał przywdziać kostium z powodu metaludzi. Do tego Barry już kilka razy zmieniał przeszłość i jakoś nie było skutków ubocznych, więc technicznie rzecz biorąc nie powinno być żadnych reperkusji, ale The CW ma w nosie konsekwencję i spójność, więc będzie gnój...

Odnośnie samego Flashpointu też za bardzo nie widzę tutaj materiału na 23 odcinki. To się da maksymalnie pociągnąć do midseason finale połączonego z tym wielkim crossoverem. To nawet miałoby sens, bo efektem Flashpointu było scalenie różnych uniwersów i retcon. Możliwe, że i tak tutaj będzie. Świat Supergirl zostanie połączony z resztą Arrowverse i być może Henry, Eddie, Ronnie albo Harry-1 przeżyją w ostatecznym rozrachunku. To pierwsze zgaduję, że to główny powód zrobienia tego ass-pullowego zakończenia.

Jeśli będzie tak jak mówisz i nikt nie będzie chciał słuchać Barrego to jedyną osobą, która mu pomoże będzie Arrow, który w tej wersji będzie ojcem Olivera. A jeśli chodzi o vilaina to nie mam pomysłu... Mało jest w galerii przeciwników Flasha nie-meta. A takich co mogliby pociągnąć cały sezon to już w ogóle.

ocenił(a) serial na 6
Kwarc

Robert Queen jest idealnym kandydatem. CW-owski odpowiednik Thomasa Wayne'a. Pewnie tak właśnie będzie. Barry wybierze się do Arrow cave i zastanie tam Roberta. Odtworzą raz jeszcze wypadek, Barry odzyska moce, potem wjadą z tym całym crossoverem i wszystko zakończy się po kilku odcinkach.
W dalszej części pewnie wróci RF, bo nie wierzę jakoś w tego villaina nie-meta.

Flashpoint ogarniam tyle, ile zobaczyłem w animacji, więc nie wiem co się działo wówczas z Arrowverse i co było potem po powrocie do normalności, ale na pewno wróci Wells i Reverse Flash. Możliwe, że też Henry akurat jego chciałbym zobaczyć jeszcze w serialu, bo lubiłem tę postać.
Ogólnie mogą teraz zrobić wszystko co tylko chcą i wytłumaczyć to Flashpointem. Wally może nagle stać się Kid Flashem, Caitlin Killer Frost, albo odzyska Ronniego i przestanie być taką histeryczką.

Potencjał jest spory, ale to CW. Arrow w S3 przestało istnieć, stało się marną telenowelą ze słabo ogarniętym villainem i ogólnie fabułą. Podejrzewam, że jak zabiorą się za Flasha, to zrobią z nim to samo.

Azazel94

Tak, Robert byłby idealnym i wręcz oczywistym kandydatem, ale jeśli czegoś nauczył nas ten serial to tego, że nie należy się spodziewać zwrotów ciekawych i/lub odważnych. Więc na nic nie liczę... Co do powrotu RF to zgaduję, że skorzystają z okazji i zretconują kilka spraw, które fabuła pogmatwała, czyli Reverse-Flash, którego istnienie zostało wymazane czy Harry, będący na E-1 jest zimnym trupem. Mogą de facto w dowolny sposób modyfikować status quo, by osiągnąć jak najbardziej wygodny grunt pod dalsze opowieści.

Co do komiksowego Flashpointu to był właśnie tym. W komiksach jest tak, że raz na kilkadziesiąt lat trzeba zresetować ten cały bajzel i zacząć niejako on nowa. No i właśnie jedną z wymówek do zrobienia tego był Flashpoint. Barry musiał odkręcić chaos, do którego się nieświadomie przyczynił, ale odrodzony świat różnił się w pewnym stopniu od starego. W dużym stopniu za sprawą Pandory, która namówiła go do scalenia DC, Vertigo i WildStorm, ale tak czy siak się zmienił...

ocenił(a) serial na 10
Kwarc

Vertigo było już wcześniej w tym samym świecie. W Sandmanie (wydanym w Polsce) pojawiały się postaci z JL no i Constantine ;)

Raister

Ale Constantine to właśnie Vertigo ;) Aczkolwiek fakt faktem ten imprint miewał jakieś tam połączenia ze zwykłym DC. Jakby nie patrzeć Arrow zaczął w Vertigo, ale się przesuwał, przesuwał aż w końcu trafił do standardowego uniwersum.

ocenił(a) serial na 10
Kwarc

Wiem że Constantine to Vertigo dlatego wymieniłem go razem z JL by wykazać że jednak byli razem :)

Raister

Tak, aczkolwiek Constantine bardziej się trzymał z JLD ;)

ocenił(a) serial na 10
Kwarc

JLD przed Flashpointem (czyli w czasach Sandmana) chyba nie istniało ...aczkolwiek tu pewności nie mam

Raister

Jako sformalizowana drużyna nie, ale i jako grupa konkretnych postaci tak ;)

ocenił(a) serial na 10
Kwarc

A z tym pełna zgoda. W Books of Magic było ich trochę (a takze tych spoza JLD jak np dr Fate czy Spectre) ;)

ocenił(a) serial na 9
Kwarc

Już nie Pandory. Słyszałeś o Rebirth?

BluRay2012

Słyszałem i nieźle mieszają, ale pisałem o Flashpoincie samym w sobie w oderwaniu od późniejszych pozycji.

Azazel94

3 sezon będzie opierał się na totalnym lustrzanym odbiciu E-1. Flashpoint Paradox pełną gębą, no bo RF wraca, suczki.
No i o co chodzi z tym Black Flashem. Supcio. Logo zmieniło się na czerwono-białe. Ale w Paradoxie tego nie było(?)

Azazel94

A może w sezonie 3 będzie RF? W końcu w flashpoint paradox, reverse flash był tam, więc skoro flash przywrócił orginalną linię czasu ,to może pojawi się reverse flash i ich pierwsza walka.

ocenił(a) serial na 6
dunio_4

RF będzie na pewno, ale myślę, że dadzą kogoś jeszcze.

Azazel94

Potencjał i możliwości są ogromne, wszystko zależy czy CW nie zamieni tego w kolejną dramę jak Arrow w s-4. A nie można tego wykluczać ;p ale zakładając, że trochę rozsądku jeszcze mają to stawiam w późniejszych odcinkach na RF i może na samym początku, bo przecież Barry go tylko trochę poobijał. No i mamy black flasha, więc też może się włączyć i ścigać barrego za flashpoint. ale tak naprawdę to może się pojawić każdy i każdy może być villainem i na odwrót.

ocenił(a) serial na 9
Azazel94

Przede wszystkim w wyniku działań Barry'ego cała świat się spieprzył. Głównym motywem Flashpoint było to, że przez Flasha doszło do wojny Amazonii z Atlantydą i końca świata. W serialu może to zastąpić inwazja Tanagarian. Citizen Cold największym bohaterem Central City, Atom przejął by rolę Cyborga, natomiast Firestorm Captaina Atoma. Oczywiście Robert Queen byłby Green Arrowem (nie zdziwłbym się gdyby był lepszy niż ten niby GA z jakiegoś tam podrzędnego serialu), pomógł by mu odzyskać moce i takie tam (liczę na list). Zbyt wielu zmian nie ma co oczekiwać, na pewno włączą Supergirl do Arrowverse, parę postaci wróci/zmieni się ich status quo i to chyba tyle. Obstawiam, że więcej niż 4 odcinki tego nie pociągną.

Azazel94

mnie ciekawi czy wally i jessi beda speedsterami :) i czy harry i jessi wróca

ocenił(a) serial na 7
Marko81

Aktor grający Wellsa nie opuszcza regularnej obsady a także potwierdzony jest powrót Zooma jako Black Flash oraz Jaya Garricka

Azazel94

Odnośnie przeciwników to jedyny nie meta jaki mógłby się trafić to Thanagarians, ale coś czuję, że ich sobie zostawią dla LoT.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones