PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694371}

Fortitude

7,2 8 446
ocen
7,2 10 1 8446
7,2 6
ocen krytyków
Fortitude
powrót do forum serialu Fortitude

Hilfe!

ocenił(a) serial na 9

Obawiam się, że zaliczyłam już większość seriali utrzymanych w podobnym (smutnym, chłodnym, nieśpiesznym, ciemnym i otoczonym aurą niesamowitości) klimacie.

Wyprowadzi mnie ktoś z błędu i poleci serial, którego nie ma na liście? ;)


Riget I, II (1994)
Twin Peaks (1990)
Top of the Lake (2013)
Most nad Sundem (2011)
Forbrydelsen I, II, III (2012 )
What Remains (2013)
Utopia (2013)
Shetland (2013)
The Town (2012)
Broadchurch (2013)
Na granicy cienia (2011)
The Take (2009)
Low Winter Sun (2013)
Fargo (2014)
Detektyw (2014)
Durham County (2007)
Mayday (2013)
Black Mirror (2011)
Luther (2010)

ocenił(a) serial na 7
tortelini

Witam, mogę dodać The fall (2013), natomiast mogę pogratulować dobrego gustu, bo wiele z tego co wypisałeś, ja z żoną oglądaliśmy i bardzo wysoko sobie je cenię cenię.
Natomiast mogę polecić filmy w takim klimacie:
Zodiak (2007)
Zaginiona dziewczyna (2014)
Wolny strzelec (2014)
Rzeka tajemnic (2003)
Bezsenność (2002)
Nostalgia anioła (2009)
Drive (2011) (nie do końca się wpisuje, ale dla mnie genialny realizacja filmu)
Zostań (2005)
Labirynt (2013)
Mechanik (2004)
Efekt motyla (2004)
21 gramów (2003)

Pewnie większość już widziałaś/eś.

Przy okazji dobra ściąga dla szukających dobrego kina z seriali i filmów.
Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 9
piogol1769

Dziękuję za odzew.

"The Fall" zaliczony, z filmów nie widziałam "Bezsenności" i "Nostalgii Anioła", nadrobię to jak najprędzej.
A "Drive" wpisuje się bardzo! Uwielbiam Refna.

Pozostaje mi również pogratulować tobie i żonie gustu, bo jest bardzo zbliżony do mojego. ;)
Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 10
piogol1769

Dorzucę serię Millenium: http://m.filmweb.pl/film/Millennium%3A+M%C4%99%C5%BCczy%C5%BAni%2C+kt%C3%B3rzy+n ienawidz%C4%85+kobiet-2009-465857

ocenił(a) serial na 8
tortelini

Polecam "The Killing"

ocenił(a) serial na 9
coffeejunkie

Dziękuję, ale to kalka "Forbrydelsen", chyba nie ma sensu. :)

tortelini

Czy kalka to nie wiem bo nie widziałem "Forbrydelsen" więc ciężko mi ocenić co lepsze... ale The Killing ma niesamowity klimat a dwójkę głównych bohaterów uwielbiam :).
Poza tym, czytałem że te dwa seriale znacząco różnią są od połowy pierwszego sezonu (nawet rozwiązanie sprawy jest inne) więc warto sprawdzić.

anhro

Moim zdaniem warto obejrzeć oba, z tym, że duński lepszy.

użytkownik usunięty
tortelini

Nie warto. Obejrzałem (h)amerykańską wersję i żałuję straconego czasu. Brak w niej jakiegokolwiek napięcia, grozy. Skopiowany pomysł zrobiony w gorszym wydaniu. Jeśli widziałaś Duński "Forbrydelsen" nie psuj smaku tanią przeróbką.

ocenił(a) serial na 8

Nie widziałam duńskiego, wierzę,że jest lepszy, ale trochę przesadzasz z oceną The Killing. Brak napięcia? Mnie serial trzymał w napięciu przez praktycznie wszystkie sezony, poza tym świetna gra aktorów odtwarzających role głównych postaci. Być może skoro obejrzałeś pierwowzór to akcja nie trzymała w napięciu, ale The Killing jest świetnie zrobionym serialem, niesamowity klimat i bardzo zdjęcia.

ocenił(a) serial na 8
coffeejunkie

miało być bardzo dobre zdjęcia :)

ocenił(a) serial na 7

A ja mam wręcz odwrotne odczucia. Wersja oryginalna była bardzo przewidywalna, a zakończenie naciągane.
W wersji h(amerykańskiej) było więcej wątków, a zakończenie ciekawsze. Dodam, że najpierw oglądałem oryginał, a dopiero później amerykańską produkcję.
Z reguły jest tak, że amerykańskie wersje zagranicznych filmów są gorsze, ale nie w tym przypadku.

dominiorek

*slow clap*

tortelini

The Killing jest super! Bardzo polecam, wersja oryginalna oczywiście lepsza, ale amerykańsko/kanadyjska wcale nie odstaje.

coffeejunkie

To nie jest kalka Forbrydelsen. Jest faktycznie na podstawie duńskiego serialu, lecz jedynie kilka odcinków jest podobnych. Dalej jest coraz ciekawiej. Naprawdę warto zobaczyć.

estella_bluebell

Zgadzam się!

ocenił(a) serial na 7
tortelini

Jeszcze :
Breaking bad
Better call Saul
Happy valley
How to get away with murder
Olive Kitteridge
Peaky blinders
The Knick
Wallander
SFU
:)

ocenił(a) serial na 9
GonZala

To straszne. ;) Znam wszystkie oprócz "Olive Kitteridge" i nie wiem czym jest SFU. :)

Dziękuję!
Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 7
tortelini

SFU= six feet under :)

ocenił(a) serial na 9
GonZala

Aaaa! Oczywiście, że zaliczony. ;)

GonZala

HTGAWM jest wg mnie bardzo "komercyjne" i robione pod publiczke, nie wpisuje sie raczej w kanon tych klimatycznych seriali. Co do Olive Kitteridge zgadzam sie, swietny miniserial, choc mniej kryminalny, a bardziej obyczajowy.

ocenił(a) serial na 7
drug_queen

To fakt, ale na bezrybiu czyli jak klimatyczne się kończą można zobaczyć ;). Z bardziej obyczajowych może jeszcze The affair, choć nie każdemu się podoba.

ocenił(a) serial na 9
GonZala

"How to i tak dalej" to rzeczywiście nie to. Zaczęłam oglądać ze względu na rewelacyjną Violę Davis, ale jedna aktorka to za mało, żeby udźwignąć serial, prawda? Z kolei "The affair" zmęczył mnie po 3 czy 4 odcinkach, nie dałam rady.

"Olive Kitteridge" czeka w kolejce. :)

ocenił(a) serial na 9
GonZala

Zaczęłam "Olive Kitteridge". Jest dobry, ale to nie to. Nie jest duszny. :)
Mimo to pewnie obejrzę do końca, kiedy mnie ochota najdzie.

ocenił(a) serial na 7
tortelini

Też przerwałam po 2 odcinku i dopiero po jakimś czasie wróciłam. Warto. Dobre zakończenie.

ocenił(a) serial na 7
tortelini

Jeszce:
Breaking bad
Better call Saul
Happy valley
How to get away with murder
Olive Kitteridge
Peaky blinders
SFU
The Knick
Wallander

A z filmów może : Her (jeśli podobał Ci się miniserial Black mirror) :)

ocenił(a) serial na 7
tortelini

Breaking bad

ocenił(a) serial na 7
tortelini

Przepraszam za kilka wpisów ale filmweb się zwiesił :)

ocenił(a) serial na 9
GonZala

Luz. :)
Przy całej mojej miłości do genialnego BB, to nie jest ten klimat, który mam na myśli.

ocenił(a) serial na 7
tortelini

Może wybierzesz coś z pozostałych :)

tortelini

naprawde swietny zestaw tu podalas ;) Od siebie moge dodac jeszcze Hinterland - Y Gwyll, bo widze, ze z serialami europejskimi jestes na czasie ;)

ocenił(a) serial na 9
drug_queen

Nie słyszałam o "Hinterland"! Bierę w ciemno. :)

ocenił(a) serial na 7
tortelini

ja to samo, tylko jakoś słabo z dostępnością :(

ocenił(a) serial na 7
tortelini

A nie - tylko mi się wydawało :)

tortelini

Ja bym jeszcze polecił:

Case Histories (2011)
Anno 1790 (2011)
Chasing Shadows (2014)
The silence (2010)
Detektyw Zen (2011)
Eden Museum (2010)
Endeavour (2013)
Falcon (2012)
Whitechapel (2009)
Morderstwa w Fjällbace (2013)
Nicolas Le Floch (2008)
Quirke (2014)
Ripper Street (2012)
Sherlock Holmes - Mroczne początki (2000)
The Guilty (2013)
Vera (2011)
Prey (2014)

No i oczywiście Poirot, Detektyw Foyle i Morderstwa w Midsomer, ale to pewnie znacie :)

Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 9
Koval_3

No, jest z czego wybierać. :)
Z wymienionych przez ciebie znam zalewie 7.

Dziękuję!
Pozdrawiam.

Koval_3

Nigdzie nie widzę "Penny Dreadful",a to dosyć znany serial,więc może coś przeoczyłem..Ciekawy jest też moim zdaniem "American Horror Story: Asylum" i "Utopia" w tym ostatnim zdjęcia są zazwyczaj kolorowe i wypielęgnowane do granic możliwości,ale klimat jest ciekawy i może Ciebie zainteresować.Z innych ciekawych seriali polecam "Gomorre","Secret State" i absolutny numer jeden na mojej liście "The Wire",które już pewnie trochę czeka aż sobie o nim przypomnisz ;)

ocenił(a) serial na 9
klon81

Znam wszystkie oprócz "Secret State", ale to nie ten trop, nie ten klimat.

Wyjątkiem jest "Utopia", którą szczerze uwielbiam i wcale nie czekam na wersję Finchera. ;)

Dziękuję, pozdrawiam!

ocenił(a) serial na 7
tortelini

Utopia to mój absolutny "numero uno". Jedyny serial, który oceniłam na 10 !
Z tak zwanych "seriali nie dla idiotów" bardzo podobał mi się jeszcze RUBICON. Trudny, ale jak satysfakcjonujący do obejrzenia.
Do tego właśnie kończę LEFTOVERS (czekan na ostatni odcinek). Ciężkie pierwsze 5-6 odcinków, ale jeśli ktoś przebrnie... mniam.
Przyznam, że jeden z najbardziej pokręconych seriali, jakie widziałam.

ocenił(a) serial na 9
tortelini

jesli nie widziałaś jeszcze, to "The Missing", koniecznie :) podbijam też "Hinterland". W zasadzie to odbiega tutaj od tematu, ale jak chcesz wiecej brytyjskich mini-seriali w klimacie "The Town" i "What remains" to jest ich dużo. Obczaj sobie stronę:

https://www.facebook.com/pages/Seriale-kt%C3%B3rych-nie-znasz-a-powiniene%C5%9B/ 298501453648470

ocenił(a) serial na 9
suomen_aurinko

Fińskie Słoneczko! :D
Widziałam "The Missing", obczaję stronę.

Dzięki!

ocenił(a) serial na 9
tortelini

Przypomniał mi sie jeszcze jeden serial, "Intruders". Ma niskie oceny na filmwebie, ale to dlatego, że duzo osób się zraziło początkowymi odcinkami, ktore były chaotyczne i niewiele wyjaśniały. Ale jako całość mnie zdecydowanie przekonał.

tortelini

Polecam jeszcze nie serial a film "Wyspa tajemnic" genialny!

jean70

http://www.filmweb.pl/film/Wyspa+tajemnic-2010-464256

ocenił(a) serial na 9
jean70

Pewnie, że zaliczony. :)
Dzięki.

tortelini

polecam Mammon 2015 dostępne są 2 odcinki, uwielbiam kino skandynawskie i dorzucę jeszcze Instynkt Wilka, a Jordskott 2015 też ciekawie się zapowiada

ocenił(a) serial na 9
Leesha

Dzięki, dorzucam do kolejki. :)

ocenił(a) serial na 9
Leesha

No "Jordskott" to na razie najlepsza rzecz, którą dzięki wam sprawdziłam.
O to mi chodzi właśnie, o to! :)

Leesha, dziękuję. :)

tortelini

ciesze się ze serial Ci spodobał :)

tortelini

Trochę czasu minęło, ale w podobnym klimacie polecam jeszcze serial islandzki - W pułapce (Trapped/Ófærð).
Pozdrawiam :)

użytkownik usunięty
tortelini

Od siebie jeszcze zapodam dramat obyczajowy z wątkami czarnej komedii i kryminału: "Hit and Miss" (2012).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones