PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=856226}

Fundacja

Foundation
7,2 6 680
ocen
7,2 10 1 6680
7,8 4
oceny krytyków
Fundacja
powrót do forum serialu Fundacja

Cała seria książek jest absolutnie genialna, więc oczekiwania w stosunku do tego serialu miałem dość wysokie! Jednak to co zrobili scenarzyści woła o pomstę!I nawet nie chodzi o modne w dzisiejszych czasach wciskanie żeńskich postaci w miejsce orygnialnych męskich. To można jakoś przeboleć. Jednak dodawanie wątków, których w oryginale nie było jest karygodne. Zwłaszcza, że niektóre wręcz zmieniają fundamenty całej fabuły!

Przykład - W drugim odcinku Hari Seldon wymawia frazę, "niektóre drzewa w ogrodzie pałacowym są starsze od wojny robotów" !!! Fakt, że obecna w serialu cywilizacja nie zna pojęcia "Robot" (ani czegoś takiego jak mechaniczny człowiek) jest arcyważny z punktu widzenia fabuły! Był to przecież jeden z najważniejszych twistów książki!

Widać, że Apple nieszczędził budżetu na serial, bo ze strony technicznej nie ma się do czego przyczepić. Ale scenariusz został niestety zmasakrowany.

ocenił(a) serial na 1
Sad_Man

Chlopie... mozemy tak sobie skomlec na ten syf, bo brak mi innych okreslen, i niczego to nie zmieni. Osobiscie, jestem wsciekly, nawet nie potrafie podejsc do tego z dystansem...

ocenił(a) serial na 6
Sad_Man

Ja byłem w stanie przeboleć większość zmian. Jednego nie jestem. W książce główna oś fabularna opierała się na psychohistorii i wielkim planie Seldona. W serialu już od samego początku wszystkim rządzi przypadek. Szkoda ponieważ rzadko dostajemy produkcje tak dopracowane wizualnie (zdjęcia, FX, kostiumy).

ocenił(a) serial na 1
Sad_Man

Pomijając już fakt, że Wojny Robotów we wszechświecie gdzie fundamentem SI były zawsze Trzy Prawa Robotyki, to mniej więcej taka niedorzeczność jak Sucha Woda albo Czarne Światło.
No chyba, że się na każdym możliwym kroku pluje na fabułę i zasady świata wymyślonego przez Asimova.

Sad_Man

Nie widzę w informacji, że jest to ekranizacja książki, czy coś mi umknęło ???

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones