PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94333}
7,9 37 945
ocen
7,9 10 1 37945
6,9 7
ocen krytyków
Futurama: Przygody Fry'a w kosmosie
powrót do forum serialu Futurama: Przygody Fry'a w kosmosie

Jestem po czwartym sezonie, zakończonym odcinkiem "The Devil's Hands Are Idle Playthings".
Odpaliłem to wznowienie z 2007 roku, ten film pełnometrażowy... I odechciało mi się po 5
minutach. Inna kreska, inne tempo, gorsze żarty, brak tego specyficznego klimatu.
Pytanie jest następujące: Czy potem jest lepiej? Coś się poprawia? I przede wszystkim - jak z
fabułą? Warto oglądać dalej? Najbardziej mnie interesuje rozwój postaci, ich charaktery, relacje.
Jeśli mam się męczyć i zepsuć sobie pamięć o tej serii i jej bohaterach, to wolę zakończyć swoją
przygodę z futuramą na scenie z końca czwartego sezonu, kiedy Fry w pustej sali operowej gra
dla Leeli na Holofonorze. Jest mnóstwo seriali, które potem są psute, zabijane przez
wznowienia. Nie chcę się potknąć, jeśli to kolejny niewypał to wolę zostawić sobie dobre
wrażenie po 4 sezonach. Warto?

ocenił(a) serial na 9
Samowar

Po pierwsze, to jest koniec 5 sezonu :)
Po drugie, do tych filmów długometrażowych trzeba się przekonać - w szczególności pierwsze dwa są warte obejrzenia.
Potem niestety nowe sezony zupełnie nie trzymają poziomu sterej Futuramy. Jest może kilka odcinków wartych uwagi, ale nawet sobie nie przypomnę, które to. Jak nie chcesz sobie psuć Futuramy, to proponuję na pełnometrażówkach zakończyć.
Ale takie moje zdanie, jestem pewien, że znajdą sięi tacy, którzy docenili nowe sezony.

Doback

Nie trzymają bo wywalono połowę scenarzystów zostawiając takich kaszaniarzy jak Michael Rowe, ale i tak tyle samo jest złych odcinków co dobrych, z ,,Mobius Dick" i ,,The Prisoner of Benda" na czele.

ocenił(a) serial na 6
Samowar

Ja uważam, że ostatni sezon jest najlepszy i najciekawszy :)

Samowar

Nie dziwię się tobie, gdyż pierwszy film jest koszmarny. Inna kreska, obleśne żarty, niszczenie oficjalnego kontinuum podróżami w czasie (Jurassic Bark i czekanie psa), ale kolejne 3 filmy mają już dobra kreskę i są lepsze. Drugi film co prawda jest chaotyczny w drugiej połowie i nie do końca udany, ale 3 i 4 część to mistrzostwa. 4 część kończy się widowiskowo, aczkolwiek nie wiem czy nie lepiej w twoim przypadku pozostać przy oryginalnej serii, która jest świętością i nie posiada ani jednego słabego odcinka oraz ma subtelne zakończenie, przy którym właściwie można było zostać. W każdym razie ja tez na początku byłem zawiedziony i filmami i potem nowymi sezonami, ale ostatecznie lubię 3 ostatnie filmy i część odcinków nowej serii, tak, część, gdyż było dużo odcinków słabych a nawet i beznadziejnych. W związku z tym zaproponuję Tobie dwie listy - nowych odcinków Futuramy wartych polecenia i tych, których należy się wystrzegać i to nie tylko moim zdaniem, ale większości fanów.

Te są dobre:

1. Rebirth
2. The Duh-Vinci Code
3. The Late Philip J. Fry
4. That Darn Katz!
5. A Clockwork Origin
6. The Prisoner of Benda
7. The Mutants Are Revolting
8. The Silence of the Clamps
9. Mobius Dick
10. Law & Oravle
11. Ghost In The Machines
12. The Tip Of The Zoidberg
13. Fry Am The Egg Man
14. Cold Warriors
15. All The Presidents' Heads
16. Overclockwise (finał w stylu "The Devil's Hands...")
17. Reincarnation
18. Fry and Leela's Big Fling
19. The Inhuman Torch
20. Saturday Morning Fun Pit (właściwie tylko pierwsza historia jest warta, parodia Scooby Doo)
21. Assie Come Home
22. Leela & The Genestalk
23. Murder On Planet Express

Ostatnim odcinkiem jest "Meanwhile", na razie jest to finał serialu, ale jakoś mnie nie porwał, chociaż nie jest zły.

Czarna lista:
1. In-A-Gadda-Da-Leela
2. Attack Of The Killer App (obrzydliwy)
3. Proposition Infinity
4. The Futurama Holiday Spectacular
5. Neutopia
6. Benderama
7. Yo Leela Leela
8. Game Of Tones
9. Stench and Stenchibility
10. 2-D Blacktop

Reszta odcinków, których nie wymieniłem to przeciętniactwo o którym ciężko powiedzieć cokolwiek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones