PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476848}

Gra o tron

Game of Thrones
8,8 380 973
oceny
8,8 10 1 380973
7,3 26
ocen krytyków
Gra o tron
powrót do forum serialu Gra o tron

Czy ktoś wie dlaczego pierwszy odcinek czyta inny lektor?

MG090

Bo Borowiec przeszedł do konkurencji ?

kuki7

Dzięki.

ocenił(a) serial na 10
kuki7

CO??!!!!!1 myślałam że to jednorazowy wybryk. Tego typa się nie da słuchać. Sama sobie oglądam bez lektora ale później puszczam też rodzicom którym tak wygodniej oglądać niż z napisami... eh, serio jeżeli nie będzie tego lektora co wcześniej to ogromna strata, miło sie typa słuchało i w tle oryginał, a ten obecny taki mdły jakby sie zaraz miał zrzygać do tego kompletnie sam nie czuje klimatu serialu.
OBURZYŁAM SIE

inkawa

Faktycznie ciężko się go słucha. Nie ma tego "wczucia". Nieprzyjemna zmiana po siedmiu sezonach.

ocenił(a) serial na 10
MG090

Zgadzam się z Wami. Szkoda, trzeba będzie przeboleć jakoś te pozostałe przyszłe 5 odcinków, bo na ponowną zmianę lektora ani powrót Piotra Borowca raczej, niestety, nie ma co liczyć. :/

ocenił(a) serial na 10
Bigos102

Oglądanie filmów i seriali z lektorami to zło.

ocenił(a) serial na 8
auman

Lepszy lektor niz nagrywana wersja. Jak jakis znany aktor mowi po polsku to smiesznie wyglada, dobry lektor jest dobry i ja lubie. Napisy tez w porzządku ,ale czasem cżłowiek chce miec głowe wolna niz skupiac sie na jezyku czy czytaniu.A dubbingu nienawidze lektor oki.

auman

W niektórych polskich filmach też by się przydał lektor lub napisy. Udźwiękowienie nie jest ich silna stroną. Poza tym nie każdy zna obce języki w stopniu wystarczającym, zwłaszcza gdy aktorzy mówią z określonymi akcentami lub staroangielszczyzną, jak w LotR.

ocenił(a) serial na 8
bazant57

Dzwiek w polskich filmach to jest masakra, człowiek siedzi nawet w kinie i zastanawia sie co oni mówia hehe. Mogli by cos z tym zrobic. Najlepiej udzwiekowiony film ostatnich lat w Polsce to Kamerdyner chyba, nie miałam problemów w tym filmie najmniejszych a w innych było kiepsko.

Ami_656

Kiedyś były dwie wersje dźwięku, kinowa i telewizyjna. Można to zaobserwować przy emisji starszych filmów, tak do lat 90-tych. Mogło to być związane z wgrywaniem lektora. Obecnie zdarza mi się włączać napisy nawet w polskich filmach, bo dynamika dźwięku jest uciążliwa dla innych domowników.

ocenił(a) serial na 8
bazant57


bazant57 Staroangielski w LOTR ?

boundless

To moim zdaniem widać przy włączonych napisach. Różnice składni i niektóre wyrazy, obecnie nieużywane. Nie mniej językoznawcą nie jestem.

ocenił(a) serial na 10
auman

Niby dlaczego? Ja np mam wykształcenie z angola wszystko na C1 i rozumiem 80-90% tego co mówią w odcinku. Jednak to nie jest wszystko więc muszę mieć podpore w postaci jakiegoś tłumaczenia żeby rozumieć wszystko. I nie og

ocenił(a) serial na 10
auman

Niby dlaczego? Ja np mam wykształcenie z angola wszystko na C1 i rozumiem 80-90% tego co mówią w odcinku. Jednak to nie jest wszystko więc muszę mieć podpore w postaci jakiegoś tłumaczenia żeby rozumieć wszystko. I nie oglądam z napisami tylko z lektorem już mówię dlaczego. Po prostu jestem detalistą i podczas dialogów po prostu muszę mieć ciągły widok na twarz aktora żeby dostrzec każdą nawet najmniej mimike. Myślę że między innymi głównie po to ogląda się sztukę filmowa co nie? Naprawdę nie wyobrażam sobie żeby oglądać film lub serial kiedy musisz zerknąć ciągle w dol bądź do góry i tracić cały czas aktora nawet na ułamek sekundy. A co dopiero nie mogę się nadziwić niektórym moim znajomym którzy włączają sobie jakiś serial dramat lub coś gatunkowopodobnego oparty na dialogach praktycznie bez dźwięku w jakimś miejscu publicznym i jadą gapiac się tylko na napisy. Tyle w temacie :)

ocenił(a) serial na 8
PatrickRozg

Ja mam tak samo lubie patrzec na aktorów, na mimikę, jak graja.Lektor jest najlepszy w takim wypadku.

auman

Dużo starszych osób ogląda nie każdy zna angielski

ocenił(a) serial na 9
Bigos102

Tyle, że jaki sens jest oglądanie z lektorami skoro filmy z miejsca są gorsze niż wersja bez lektora.
Zrozumieć tu mogę jedynie dzieci lub starców. W innym wypadku to kalectwo dla kina.

returner

Zdarzają się ludzie, którzy oglądają filmy/seriale zarówno w oryginale jak i z lektorem.

ocenił(a) serial na 9
MG090

Ja oglądałem w latach 1988 - 1999 z lektorami, ale wolałem lektory jajcarskie bez cenzury z bazarów/wypożyczalni, gdzie lektor improwizował i używał zabawy głosem oraz bywały śmieszne przekleństwa lub ciekawe sformułowania, bo te z tv miały cenzurę, sztywne tłumaczenia i głos jak u robota. A od 2000 roku przestawiłem się na napisy polskie, potem angielskie, a potem żadne. Napisy polskie lub angielskie używam tylko na filmów, które mają inne języki niż angielski i polski, bo muszę się posiłkować czymś.
Oczywiście najtrudniejszy chiński, by nauczyć się.

returner

Pamiętam "Nieoczekiwaną zmianę miejsc" z takim lektorem :)
Mało, że film dobry, to lektor robił tam grubą robotę :)))

ocenił(a) serial na 9
mik_koszalin

Niektóre lektory polskie z bazarów był wręcz owiane kultowością do filmów z lat 1975-1995.
Na c.h.o.m.i.k.u.j są pewne filmy z trzema lektorami oznaczone nazwiskami słynnych lektorów. I zaznaczone, że w tv podkładali inni.
Predator 1 i 2, Terminator 1 i 2, Szklana pułapka 1-3, Wejście smoka, Krwawy sport, Kickboxer, Obcy 1-2, Rambo 1-3, Cobra, Na szczycie, Coomando, Uciekinier, Pamięć absolutna, Akademia policyjna 1-5, Ghostbusters 1-2, Powrót do przyszłości 1-3, Coś, Martwe zło 1-3 i cała masa innych filmów z tamtych lat.
Bardzo wiele filmów z gatunku akcja, horrory, komedie, science-fiction. Teksty były tak ubarwione, że masakra.
Pamiętam, że nie tylko filmy można było wymieniać na bazarach co tydzień sobotę czy wypożyczać legalnie z wypożyczalni, które pojawiły sie chyba dopiero po upadku komuny, ale też kupić pirackie wydanie na targu lub wypożyczać w nielegalnych wypożyczalniach u Januszy, którzy mieli wielką bibliotekę VHS w swoim domu :) Kiedyś z kuzynem wzięliśmy Szklaną pułapkę 1. Mogło to być w roku 1989 lub 1990 i lektor czytał tytuł filmu - Brutalna śmierć :)

returner

tez widzialem Brutalną śmierc i Taniec diabla(Martwe zlo 2) na wideo ;)

ocenił(a) serial na 9
MG090

Jest strasznie irytujący. Sam odcinek był lekko nudnawy, a do tego ten lektor. Jestem rozczarowna ;(

ocenił(a) serial na 10
Dada_Peep

A czego oczekiwałas otwierającym sezon odcinku biorąc pod uwagę na czym skończył tamten sezon. Chciałaś walki, bitwy, jakiś wielkich kłótni? Ludzie w serialu z charakterów i ich czynów na podstawie ich charakterów są przedstawieni realnie więc logiczne jest ze nie było nic z tych rzeczy. Nie wszyscy darzą siebie szacunkiem ale wiedzą co ich czeka i przy tym wielu głównych bohaterów widzi siebie po raz pierwszy w serialu.
Mogę dać se głowę uciąć (ups) że jak było w tym odcinku bylo coś z tym rzeczy to ludzie twierdziliby od razu ze na sile chcąc ludzi walka i usmiercaniem bohaterów w ciągnąć w serial. Rozpoczęcie wątków jest konieczne przy serialu z taką ilością bohaterów jest konieczne, jest to serial gatunku między innymi dramat :). I nie da się tego zrobić w 10 min.

ocenił(a) serial na 10
PatrickRozg

Sry za literówki

użytkownik usunięty
MG090

Bo jest ostatnim z "Grejdżonów" :D

ocenił(a) serial na 10

Oczywiście ostatnim z jajami

ocenił(a) serial na 9

Oczywiście, bo każdy kto zdobył umiejętność czytania ogląda serial z napisami, a nie z lektorem.

użytkownik usunięty
koniu14

Ogladalem z napisami a pozniej z lektorem.
Elo.

koniu14

wrong, najelpiej ogladac "nagi"bez napisow (chyba ze po ang) i bezlektora, lektor zakluca caly klimat.

crono5

No tak bo każdy zna perfekcyjnie język obcy i jest w stanie zrozumieć wszystko xD

MG090

Zapytałem HBO o lektora. Ma wrócić ten co był tylko ma nagrywać w późniejszym terminie.

Tego z Walking Dead nie da się po prostu słuchać.

ocenił(a) serial na 8
IlidanDA

Lepiej niech to zrobią szybko bo ten obecny to padaka...i nie jest tak że lektor to zło, wcale nie, zło to dubbing kiedy w tle nie słychać nic...poza tym dobry lektor to wygoda, po co mam uciekać wzrokiem na napisy wolę się skupić na obrazie a w GOT każdy element dekoracji, architektury, strojów czy przyrody jest warty uwagi, napisy w tym wypadku to przeżytek.

ocenił(a) serial na 8
PabloPicasso

Własnie napisy zubozaja ogladanie, ja lubie dobrego lektora ,ale dobrego. Ten teraz w GoT do duszy jest.Dubbingi to jest koszmar dopiero , nie da sie , ja przerywam ogladanie jak jest polska wersja.

ocenił(a) serial na 10
IlidanDA

To znaczy, że kolejne odcinki premierowe będą z dawnym lektorem? Czy dopiero jak wszystkie wyjdą to będą zmiany?

ocenił(a) serial na 8
Stokrotka530

Myślisz, że hbo sobie weźmie do serca ten temat ? Na 100 proc wszystkie odcinki lektor ma już nagrane więc pozostaje oglądać tylko z napisami bo faktycznie źle wymawia i czasami mówi tak skrótowo i ten głos jego jest za spokojny na got :)

michalkuc1993

Raczej dopiero po ale nie mam informacji na ten temat. Powiedzieli wyraźnie. Będzie nagrywane z jego udziałem wkrótce/późniejszym terminie. Ale będzie. Lektor zostanie podmieniony na Piotra Borowca.

Więcej szczegółów mi nie podano. Problem leży w tym, że nagrania dostają na ostatnią chwilę. Na sezony 1-7 mieli dużo czasu.

ocenił(a) serial na 8
IlidanDA

Własnie takie odniosłam wrazenie ,ze na ostatnia chwile to robili ,ale u mnie to tylko domysł w tym wypadku.

ocenił(a) serial na 8
michalkuc1993

Mn ie te napisy wydały sie niedokładne a ja se słuchu cienko z angielskiego. miałam wrazenie ,ze oni dostali ten odcinek z dzien wczesniej i na szybkiego robili w ostatniej chwili. Lektor terz chyba z łapanki był, taki , który mial akurat wolne a ze nie za dobry to był wony zarobi sobie chłop troche. nie czytałam tego nigdzie tylko takie odniosłam wrazenie ,ze na premiere nawet nie nagrali lektora nie zdazyli tylko napisy a pare godzin później juz był lektor tak mi jakos to sie układa wszystko .

ocenił(a) serial na 8
Ami_656

Ktoś oglądał odcinek z napisami hataków ? Jest różnica . Da się jakoś zrobić , żeby na hbo go można było oglądać coś ze swoimi napisami / Wiem , że netflix są takie haki , że jakieś komendy się wpisuje i można napisy wtłoczyć z innego źródła . Bo zasyfiać kompa wirusami mi się nie chce mając dostęp do hbo go

ocenił(a) serial na 8
MG090

Może ktoś petycje napisze, niech lektor wraca i to szybko, ten to jakieś nieporozumienie!

ocenił(a) serial na 8
JOANNA108

Nie wiadomo czy moga, moze go złapali na ostatnia chwile a chłop powiedział zgodze sie ,ale na cały sezon i taka podpisali umowe bo byli w potrzebie pod kreska moglo tak byc.Jesli podpisali z nim na cały sezon to bedziemy sie meczyc.

ocenił(a) serial na 8
Ami_656

Może po prostu napisać do HBO Polskiego niech się ustosunkują, myślę, że nie tylko mi ten lektor nie leżał, cały odcinek zrujnował!

ocenił(a) serial na 8
JOANNA108

W tym momencie to juz nie ma sensu chyba to tylko 6 odcinków. jedna osoba to za mało trzeba by pozbierac ludzi, współne pismo to z tydzień 3 odcinek. Zanim by kogos znaleźli ,zamienili to moze 4 by przeszedł i ze dwa by zostały. Mozna mieć nadzieję , ze moze czytaja forum sami zmienia a w późniejszym momencie będzie mozna ogladnąc z borowcem czytajacym i czerpac wieksza przyjemnośc z ogladania serialu. Jakby serial miał 26 odcinków na sezon jak kiedys Star trek i leciał sezon długo to wtedy by to iało sens a tak za krótki okres czasu.

ocenił(a) serial na 9
Ami_656

HBO i tak poszło na rękę. Można brać na okres próbny. Miesiąc pierwszy za free.
A to wystarczy, bo GOT się kończy 20 maja więc każdy się załapie, a w tym czasie zdąży jeszcze obejrzeć jak się uprze i nie miał wcześniej okazji kultowe seriale HBO Sopranos, Prawo ulicy, Rzym, ale musiałby po 5-6 odcinków dziennie lecieć, bo Prawo ulicy (60), Sopranos (86), Rzym (22) to jednak całkiem sporo na miesiąc :)

ocenił(a) serial na 8
returner

Jak ktoś nie oglądał takich klasyków to ma co tam oglądać , ja odnowiłem na hbo go członkostwo bo 4 sezon Gomorry tam jest premierowo od razu dzień po światowej premierze a grę o tron oglądam na nc pus go w nocy i nic się nie zacinało w przeciweństwie do hbo go

ocenił(a) serial na 9
michalkuc1993

Nieźle, że pokazują też produkcje innych stacji, bo wiem, że za serial odpowiada ktoś inny niż HBO.

Ja z tych produkcji, które produkowało HBO to wdziałem niezbyt dużo.
Oz (56 odc)
Sopranos (86 odc)
Kompania braci (10)
Sześć stóp pod ziemia (63)
Prawo ulicy (60)
Carnivale (24)
Deadwood (36)
Rzym (22)
Zakazane imperium (54)
Gra o tron (73)
Detektyw (24)
Westworld (20)
Vinyl (10)
Długa Noc (8)
Kroniki Times Square - tu obejrzałem ledwie 1 sezon i zrezygnowałem, ale może kiedyś obejrzę 2 i 3 sezon.

ocenił(a) serial na 8
returner

Ja nie oglądałem OZ , Sześć stóp pod ziemią , Carnivale , Deadwood kilka odcinków ale mnie nudził , może wrócę do nie go jak nie będe miał co oglądać , Zakazane imperium kilka lat temu zaczełem oglądać , ale mnie też znudził , Vinyl - jest nudny i przeciętny, Długa noc - nie wiem co to jest , ale jestem wdzięczny hbo go za obejrzenie Twin peaks , 3 sezony ( szczególnie pierwsze dwa z lat 90 ) niesamowity serial

ocenił(a) serial na 9
michalkuc1993

Z tych, które wymieniłeś najlepsze to Sześć stóp pod ziemią.
Styl podobny do Sopranos. Tyle, że zamiast rodziny mafijnej mamy rodzinę zakładu pogrzebowego. No i najlepsze serialowe zakończenie.

Dla mnie TOP 4 seriali to Twin Peaks, Sopranos, Prawo ulicy, Breaking Bad, ale bardzo lubię też kostiumowe np:
Robin of Sherwood, Rzym, Gra o tron.

Najbardziej magiczne seriale z mega klimatem to:
Robin of Sherwood 1984-1986 i Twin Peaks 1990-1991.
Oba widziałem po 4 razy :)
Robin pierwszy raz w 1986 na TVP 2 co niedzielę.
A Twin Peaks w piątki w 1991-1992 roku.
Ale powroty do tych seriali zawsze są niesamowite.
Na przykład do Robina w 1991, 2004, 2010.
Czy do Twin Peaks 2009, 2012, 2017.
3 sezon Twin Peaks też ma to coś, ale za mało starego Coopera i zdecydowanie za mało humoru. Ale nie narzekałem. Nowy sezon też miał świetne momenty. Do tego zły Cooper, Gordon Cole grany przez samego Lyncha, Albert.

ocenił(a) serial na 8
returner

Ja Rodzinę soprano męczyłem pół roku mój top seriali typu kryminal dramat
1 . Breaking bad
2The wire
3 . The shield
4 Rodzina soprano
5 Glina
6 Pitbull ( dwa sezony )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones