Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów (2008-2020)
Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów: Sezon 7 Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów Sezon 7, Odcinek 12

Zwycięstwo i śmierć

Victory and Death 23m
9,5 647
ocen
9,5 10 1 647
Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów
powrót do forum s7e12

Nie jestem zagorzałym fanem Gwiezdnych Wojen. Filmy oglądałem, komiksów ani ksiązek nie czytałem. Do kreskówki Wojny Klonów podszedłem sceptycznie. W końcu jakaś zwykła kreskówka. Ale jednak nie. "Bajka" nakreśliła postać Anakina o wiele lepiej niż epizody 2 i 3. Mało tego, jego postać serialowa wręcz kontrastuje z filmową kreacją. W filmach ukazany jako dzieciak, w serialu jest postacią dojrzałą. Fakt, troszkę zarozumiałą, butną ale i sympatyczną. W filmach, szczególnie RotS postać Anakina mnie irytowała - nadąsany i zarozumiały gówniarz, szczególnie kiedy jojczył,że Rada nadała mu tytuł Mistrza ale nie zasiądzie w radzie. W serialu był narwany ale i przywiązany do "swoich", troszczył się o nich i chronił,dojrzały, dorosły wręcz - zupełnie inna postać niż Anakin "filmowy". No i ta szczególna więź łącząca go z Ahsoką. Zakończenie niesamowite. Dwa ostatnie odcinki to majstersztyk. A ostatnie minuty finału, gdzie nie pada żadne słowo a nastrój "robi" obraz i niesamowita muzyka, wywołuje ciarki.
Niewiarygodne jak Anakin z serialu mógł przejśc na Ciemną Stronę. Przez 7 sezonów można go było dobrze poznać. I niby człowiek wiedział jak to się musi skończyć. Mimo to końcowa sceny z Ahsoką i następna, z Vaderem, powodują opad szczęki. Plus ta muzyka.
Zacząłem teraz Rebeliantów, jednak muszę się przestawić na inny rodzaj animacji, który nie do końca mi leży. Mam nadzieje,że serial wart uwagi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones