PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=133968}

Hoży doktorzy

Scrubs
7,6 64 935
ocen
7,6 10 1 64935
7,3 6
ocen krytyków
Hoży doktorzy
powrót do forum serialu Hoży doktorzy

Nawiązania

ocenił(a) serial na 10

Widzicie te wszystkie nawiązania w innych serialach? Cox vs. House lub piątki Todda vs piatki Barneya z
himym?

jennybenny3

Ja jedyne co zauważyłem to (UWAGA SPOILER odnośnie serialu przyjaciele) to,że w przyjaciołach Chandler (Matthew Perry) i Monica (Courteney Cox) wzięli ze sobą ślub. Nazwiska aktorów Perry i Cox pasują akurat do nazwy doktora. Nie wiem czy to było zamierzone( pewnie nie) ale MP jest wpisany jako reżyser i tak mi jakoś wpadło.

MrArdzi

Nawiązanie jeszcze jedno do Przyjaciół jest w sezonie 3, odcinku 20 (łącznie to chyba 66 odcinek, zatytułowany "My Fault"), gdzie woźny mówi JD, że z Elliot zachowują się jak Ross i Rachel, że "zejdą się? Nie zejdą? Już prawie się zeszli, ale jednak coś poszło nie tak", ale potem mówi, że chodzi o doktora Rossa i prawniczkę Rachel tam od nich :P Ale nawiązanie do Friendsów oczywiste ;) No i może nie nawiązanie, ale zbieżność, że jeden ze stażystów w ósmym bodajże sezonie nazywał się Howie Geller ;)

MrArdzi

Nawiązań do innych produkcji jest masa, tak jak tu niektórzy podali przykład. Co do "Przyjaciół" przypomina mi się jeszcze jedno, bodajże w 8 sezonie, gdy Elliot pyta JD "Znów oglądałeś maraton Przyjaciół", a ten odpowiada "Genialny serial".

kronos1194

Zgadzam się jest strasznie dużo nawiązań. Najbardziej w 5 sezonie do dr House gdzie jest on w pewien sposób wyśmiewany. Niestety nie mogę nigdzie kupić Scrubs z napisami/lektorem i dlatego jadę na CC. Gdy pisałem wcześniej ten post kończyłem 4 sezon, teraz jestem pod koniec 7 i mógłbym wymienić zdecydowanie więcej nawiązań.

ocenił(a) serial na 9
jennybenny3

szczerze powiedziawszy, nie rozumiem jakim cudem, jest to możliwe. zauważ, że pierwszy odcinek Scrubs został wyemitowany 2 października 2001 roku. HIMYM 19 września 2005 a Dr.House 16 listopada 2004 roku. Nie wiem czy masz na myśli to, że HIMYM i Dr. House nawiazywali do Scrubs'ów, czy odwrotnie. Jeśli odwrotnie, powyżej masz podane daty i się zastanów czy masz racje. Jeśli nie, świadczy to jedynie o niesamowitym sukcesie twórców tego serialu. Dlaczego? Skoro tak kultowe seriale jak podane powyżej, wzorowały się na Scrubs, to sama idea była czymś oryginalnym, mogącym osiągnąć sukces. Który poniekąd został osiągnięty.
Tak wiec, w pewnym sensie masz racje, można odnaleźć pewne nawiązania Scrubsów z innymi produkcjami ;)
jesli chodzi o nawiązanie do Przyjaciół niestety nie mogę się wypowiedzieć bo nie oglądałam.

karo_149

Zgadzam się całkowicie. Ogólnie szkoda,że u nas ten serial jest tak mało popularny. Mi osobiście bardzo podobało się sposób prowadzenia narracji. Słyszenie myśli głównego bohatera, gdy mówi tak a myśli nie czy zobaczenie obrazu oczami jego wyobraźni było genialnym posunięciem. Do tego dla mnie zawsze świetnym doktorem będzie Perry Cox i trochę mnie to drażni,że na każdej stronie z obrazkami są pokazywane riposty Dr.House a nigdy nikogo ze Scrubs. Tylko taniec Turka się jakoś przyjął, a wszystkie postaci (jak i dobrani aktorzy)są genialne i czymś się wyróżniają.

ocenił(a) serial na 10
karo_149

słusznie. karo_149 dokładnie o to mi chodziło:)

ocenił(a) serial na 10
jennybenny3

W jednym z odcinków było też jak Cox i ordynator ( Bob Kelso ) smieją się z Dr House'a. Cox pyta ordynatora czy zauważył że doktor House jest dokładnie taki sam jak on z charakteru czy coś takiego. Nie wiem w którym sezonie to było ale pewnie coś około 5.

ocenił(a) serial na 10
mat161

Swoją drogą bardzo mnie to ucieszyło bo nienawidzę Dr House'a.

ocenił(a) serial na 9
jennybenny3

zapomniałam, kolejnym nawiązaniem Scrubs do HIMYM może być Carla i Turk ( czyli Lily i Marshal. Lily też lubi wszystkim doradzać i w pewnym sensie rządzić a razem z Marshalem - tak jak Carla i Turk - tworzą niesamowitą parę ;) ) oraz Eliot i J.D. ( czyli jak można się domyślić Robin I Ted ) :D

ocenił(a) serial na 10
karo_149

jest gdzieś jeszcze tekst o Monku, że zgarnia im wszystkie nagrody :D

ocenił(a) serial na 10
jennybenny3

Dopiero zaczałem Scrubs ale jakoś w 11 odcinku JD krzyczy bez powodu "Banana hammock", Phoebe raz zmieniła sobie nazwisko na takie, może nie do końca nawiązanie bo to tylko zwykłe słowo, ale jest dość niepopularne ;d Niestety nie wiem w która stronę te nawiązanie, chyba w Scrubs było wcześniej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones