PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=133968}

Hoży doktorzy

Scrubs
7,6 64 876
ocen
7,6 10 1 64876
7,4 5
ocen krytyków
Hoży doktorzy
powrót do forum serialu Hoży doktorzy

Wszystkie sezony na Disney+

ocenił(a) serial na 10

Wszystkie sezony mają być dostępne w Disney + od dnia premiery serwisu w PL

https://hdtvpolska.com/disney-plus-polska-jak-ogladac-oferta-abonament-obi-wan/

pHeO

Napisy czy lektor?

McLlovin

I jedno i drugie :)

systemofadown

No to bomba, oby to był ten lektor z Comedy Central, bo wszystkie teksty mam tak wryte w pamięć , że nawet po tych wielu latach od ostatniego seansu zmiany by drażniły ;) dzięki za odzew :)

pHeO

Należy dodać że ze zmienionym lektorem i tłumaczeniem, także nie do oglądania dla fanów z czasów comedy central. Netflix by lepiej to ogarnął, tak jak w przypadku innych seriali. Disney+ to gówno, nie dość że promocja dubbingu (Marvel na HBO zawsze lektor dostawał) to jeszcze lektora zmieniają na swojego. Lepiej poświęcić trochę czasu, pobawić się w pirata i ściągną dobra wersję z neta

McLlovin

Bardzo dobrze, że promują dubbing. Może wreszcie pójdziemy w stronę cywilizowanego świata, a nie będziemy tkwić w średniowieczu z czytającym gościem.

arti2807

Cywilizowany świat dubbingu :D Ja tam wolę slyszen prawdziwych aktorów niż nasze pseudo gwiazdy udające że potrafią podkładać glosy

McLlovin

Przy czytającym gościu rzeczywiście bardzo dobrze ich słychać. :D. Aktualnie polski dubbing wygląda coraz lepiej. A od lektora już nawet ruscy odchodzą.



arti2807

Ja słyszę doskonale. Wiadomo jak ktoś unika oglądania filmów z lektorem to nie jest przyzwyczajony. To tak jak z napisami, jak nie masz wprawy w czytaniu to nie masz podzielności uwagi i nie nadążasz za akcją. Obejrzałem ponad 3000 filmów, pewnie jakieś 95% była z lektorem do tego masa seriali i całe dzieciństwo w TV na lektorze, także mi nie przeszkadza szeptanie lektora. Jak widzę prawdziwych aktorów to chciałbym ich także usłyszeć, a nie nasze "gwiazdeczki". Dubbing w Polsce od zawsze był świetny, ale tylko w animacjach. Nie zamierzam sobie psuć seansu dubbingiem, jak nadejdą smutne czasy, że lektora nie będzie się podkładało w co wątpię to przerzucę się na napisy, z którymi także nie mam problemu.

McLlovin

Wszystko to wynika z przyzwyczajenia. Moim zdaniem szeptanka powoli będzie odchodzić do lamusa. I to z dwóch powodów. Pierwszym powodem jest coraz gorsza jakość lektorów plus coraz częściej pojawiające się kobiece lektorki, które dobrze sprawdzają się w dokumentach, ale słabo w filmach fabularnych. Po drugie młodzież przyzwyczaja już jest do dubbingu, czy to w animacji czy w filmach Marvela lub generalnie w filmach młodzieżowych. Generalnie powinien być zawsze wybór pomiędzy napisami, które są idealne dla tych co chcą słyszeć aktorów, a dubbingiem. Skonczmy juz jednak z czytającym film gośćmi..

arti2807

Jeszcze nie widziałem filmu fabularnego typowo pod dorosłych z dubbingiem. Tylko kino superbohaterskie + filmy dla dzieci dubbingują. Dla młodzieży się dramatów itp nie robi, więc dubbing długo się nie będzie jeszcze opłacał, popatrz na serwisy VOD, niedawno wszedł Disney+ i wszystko mają zlektorowane, Amazon też wszędzie już lektor podkłada. Pożyjemy zobaczymy

McLlovin

W przeszłości było sporo seriali dla dorosłych dubbingowanych. I zdaniem wielu świetnie. ,,Ja Klaudiusz " czy ,,Tylko Manhattan" to najlepsze z przykładów. Co do Disney'a to np. ,, Predator "dość brutalny i z wulgaryzmami jest z dubbingiem.

arti2807

W przeszłości było sporo, ale jakoś się nie przyjęło, zobaczymy, trendy wytyczają obecnie serwisy VOD, więc czas pokarze czy będę skazany już tylko na napisy ;)

ocenił(a) serial na 10
pHeO

Wszystkie sezony są dostępne z lektorem na Disney +

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones