Homeland
powrót do forum 5 sezonu

Postaram się odcinkami. Sorry, jeśli pospojluję.

odc. 1.
- komórka Saula włączona podczas tajnej narady w Langley - babol. Dzisiaj byle na byle zebraniu wiejskim u sołtysa wyłącza się komórki i wyciąga baterie.
- Carrie po spotkaniu z szefową berlińskiej placówki Firmy, w której właśnie trwa wielki wyciek, idzie sobie spokojnie do ośrodka dla muslimów i tak zupełnie bez ogona. - babol. Czy jest na sali ktoś z Bezpieki i mógłby powiedzieć, jak to jest z osłoną kontrwywiadowczą byłego szpiona?

odc. 2
- dłużyzny aż zęby bolą,
Na marginesie cieszy, że głupi zlewaczały miliarderek dostał bombowy zimny prysznic. Choć kolejne odcinki pokazują, że on to i tak zlewa.

odc. 3.
- Carrie znowu się zaczęła mazgaić i histeryzować. - babol. Jak bym miał taką szefową ochrony, to nie dałbym jej do pilnowania nawet firmowego parkingu, a co dopiero jakiś bardziej skomplikowanych zadań. Czy oni tam w Firmie nie sprawdzają, czy ktoś jest czubkiem zanim tego kogoś zatrudnią w służbach?
- Znowu Carrie. Ona były szpion urządza sobie w domu pokój analityczny i pokazuje to wszystko swojemu facetowi cywilowi. A gdzie obowiązek zachowania przy sobie całej wiedzy i milczenia po odejściu ze służby? Brakuje jeszcze tylko sklasyfikowanych kwitów na stole w salonie, by każdy odwiedzający mógł je sobie obejrzeć i przeczytać, jak katalog z meblami. - babol.
- Haha, dobra metoda analityczna, to dobre bzykanko z kolegą z roboty, którego się bierze do roboty wywiadowczej.

odc. 5 (?)
- Quinne chlapie cysternami juchy, ale dziarsko udaje mu się prysnąć, mimo że jest w malignie i jeszcze zachować świadomość. - babol. Każdy poważnie zraniony i po dużym krwotoku jest słaby jak kot, tak że się często nie ma siły, by się samemu wylać.

odc. 6 (?)
- Staremu wiarusowi, który sam doczepiał ogony, takowy się jemu montuje i myśli się, że ten się nie pokapuje. - Babol mega kosmiczny.
- Od kiedy to obca służba wywiadowcza może tak sobie na nie swoim terenie latać i dokonywać na nieswoich obywatelach jakichkolwiek przeszukań? - babol.

Więcej baboli nie pamiętam, choć może i były. Jak ktoś takie wyłapał, to nie zapodaje. Chętnie na sali poczytamy.

ocenił(a) serial na 7
zagladacz

tego typu kretynskich baboli jest kilkanascie na odcinek, sam fakt, ze Allison chodzi i robi co chce po mozliwej dekonspiracji (bylaby to jedna z wiekszych sensacji porownywalna z Amesem i Hanssenem w oficjalnej historii amerykanskiego wywiadu) calkowicie dyskwalifikuje ten sezon i wiekszosc watkow, no ale czego mozna sie spodziewac po produkcji przeznaczonej glownie na rynek amerykanskich troglodytow : )

ocenił(a) serial na 7
streamus

O właśnie, o właśnie. Jakieś 1300 kwitów "z górką" poszło w pi***u, a tu ekipa, która sama przy tych kwitach siedziała sama robi śledztwo i ustala co się stało. Ja tam z ubecją to nic nie mam, ale wyobrażam sobie, że nawet w przypadku zniknięcia choćby jednego kwitu to w takiej Firmie jest już rozpierducha i bagno jest osuszane jak nie przez kontrwywiad to choćby przez jakieś biuro/wydział spraw wewnętrznych, szczególnie gdy jeden z takich kwitów zostaje upubliczniony. A może oni w tej Firmie superszpionów to takowej komórki nie mają, co? Hahahah

Amerykańskich troglodytów, mówisz? Ja myślę, że "ku pokrzepieniu serc"... tej szlachty jerozolimskiej, jak to o niej mówi red. S. Michalkiewicz. Co by ona dalej myślała i czuła, że nad nią troskliwą opiekę sprawują kuzyni zza Atlantyku.

ocenił(a) serial na 7
zagladacz

jerozolimy bym w to nie mieszal : )

po prostu jest to bajka sluzaca do dezinformacji i obrazowania jak sluzby wywiadowcze tak naprawde nie dzialaja

w oczach mam teraz widok jak oficerowie rezydentur GRU czy FSB w niemczech placza w tej chwili ze smiechu

ocenił(a) serial na 7
streamus

No, u sowietów to taka Alison, co najmniej, to już by siedziała gdzieś w zabitej dechami delegaturze na Kamczatce i segregowała pocztę w Wydziale Skarg i Wniosków, zaś taki Saul został by zmuszony do wzięcia długiego urlopu a takiemu Adalowi to szykowano by kwity do odejścia na przyspieszoną emeryturę. A tu proszę, kierują, zawiadują, planują, zarządzają, organizują... operacjami śledczymi i minimalizującymi straty. No, a te "miśki" z tego całego NSA z tym ich całym Echelonem, to sobie tak siedzą na łapach i ni widu ich i słychu.

ocenił(a) serial na 7
streamus

@Streamus, ja jeszcze o tej szlachcie. To nie ja ją wmieszałem lecz Gansa, który sklecił scenariusz.

ocenił(a) serial na 7
streamus

Całkowicie się z tym zgadzam, ale warto zauważyć, że pod względem budowania dramaturgii i napięcia serial wciąż trzyma poziom.

ocenił(a) serial na 7
per333

wlasnie dlatego ogladam ten serial , emocje jakie dostarcza , cliffhangery sa super , ale niestety z co raz wiekszym zalem musze wylaczac mozg aby moc przetrawic liczne nielogicznosci i robienia z widza kretyna

ocenił(a) serial na 8
zagladacz

Odc 1:
-Od siebie dorzucę scenę z komunią gdy sobie z facetem bez ślubu, no chyba że to jakiś bardzo nowoczesny kościół, albo fakt że facet rozwodnik jej na to pozwala.

Odc2:
-Scena w łazience, fakt słaba.

Odc3:
-Wspominała że te wszystkie osoby już nie żyją i nie jest to tajemnica(oficjalny komunikat), więc to może akurat nie błąd.
-Raczej by się nie zoriętowała czy ktoś ją śledzi, więc woleli sobie może dać spokój. No Alison za to odpowiada która przecież chciała jej śmierci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones