PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=620036}

House of Cards

8,3 169 857
ocen
8,3 10 1 169857
7,9 20
ocen krytyków
House of Cards
powrót do forum serialu House of Cards

Od pewnego czasu jak oglądałem HoC to zastanawiałem się nad tym co je Frank. Zauważyliście, że w rozmowach z Claire, często dot. intryg etc. Frank podjada jabłko? Niby, ok, ale jest to chyba ZAWSZE jabłko i czasem w bezsensownym połączeniu, np w ostatnim sezonie zdziwiło mnie jak jedli jabłko z kawą na śniadanie (kto to łączy?).

Aż w końcu wpadłem - biblijny symbol grzechu. Tylko to celowy zabieg czy mi się wymyśliło?

użytkownik usunięty
PreludeIntoFear

Szczerze to nigdy nie zwracałem na to uwagi,ale moim zdaniem masz rację

ocenił(a) serial na 8
PreludeIntoFear

W sumie tez nie zwróciłem na to uwagi. Pod koniec 2 sezonu Frank wysyła jabłko Taskowi jako jego znak. Ja myślę jednak że nie chodzi o biblijny symbol, tylko o symbol władzy, a jabłko jest jednym z trzech obok korony i berła ;)

użytkownik usunięty
unpxre

To była brzoskwinia :)

ocenił(a) serial na 8
PreludeIntoFear

Dobre spostrzeżenie, akurat niedawno oglądałem odcinek z wizytą w Moskwie, i przy wspólnej kolacji Claire z tym przetrzymywanym gejem też było jabłko. Jak dobrze pamiętam prowadzili oni rozmowe, gdzie na koniec Claire powiedziała do niego zjedz jabłko, a ten jej odpowiedział: "Powiedział wąż do Ewy", i jeszcze ten nocy popełnił samobójstwo.

Więc coś z tym jabłkiem jest na rzeczy. Ciekawe czy przed śmiercią Russo, lub Zoe też była podobna sytuacja. Chodz pewnie zbyt dużą przesadą było by interpretować jabłko jako omen śmierci. Pewnie jest tak jak napisałeś, że owoc symbolizuje po prostu grzech, a wiadomo że w tym serialu było ich wiele, nie tylko zabójstwa.


Fajna rozkminka, napewno będę teraz zwracał na to większą uwagę przy oglądaniu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones