Hwa yu gi
powrót do forum 1 sezonu

Totalnie nie podoba mi się zakończenie. Sama drama świetna. Pomimo stosunkowo długich (w porównaniu do innych seriali) odcinków, każdy zlatuje nie wiadomo kiedy. Świetna chemia między Son O Gongiem a Czarcim Królem. Sama historia miłosna prowadzona fajnie, budowane z odcinka na odcinek uczucie a na końcu jebudut :/ Ja rozumiem chęć zrobienia niesztampowego zakończenia, ale w tym wypadku chyba zwykły happy end sprawdził by się lepiej. Końcówka zrobiona trochę w sposób sugerujący drugi sezon (choć reszta wątków już pozamykana) a z drugiej strony tak, żeby w razie czego też było zakończenie całości. Ale właśnie mam taki niedosyt. Sporo widziałam zakończeń otwartych, sugerujących coś, ale pozostawiających widzowi pole do interpretacji po swojemu a tutaj został mi tylko bulwers, że jak to to tak?

karolinex

Mnie się nawet podobało, w końcu...
UWAGA, SPOILER!
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
...polazł za nią do zaświatów, co sugeruje, że - tak jak on potrafi - narobi tam bajzlu i ją zgarnie. To nawet spoko, że nie żyje [no wiem, jak to brzmi^^] w tym kontekście, bo się nie będzie starzeć, a że Wielki Mędrzec to bóstwo, to pewno może tu coś podziałać z jej duszą.

ocenił(a) serial na 7
karolinex

Moim zdaniem akurat budowanie uczucia między główną parą zostało poprowadzone fatalnie.
Ona o wiele za szybko się w nim zakochała - rozumiem, że uczucie w końcu musiało ją "dopaść", kiedy on tak ciągle za nią łaził, wyznawał jej miłość, bronił jej życia i się o nią troszczył, ale uważam, że odbyło się to stanowczo za szybko.
No i bardzo mi zabrakło jakichś większych wątpliwości z jej strony - przecież przez geumganggo on był praktycznie jej niewolnikiem, i to na najgłębszym, emocjonalnym poziomie, a jednak jakiekolwiek wyrzuty sumienia czy świadomość tego, że jego uczucia tak naprawdę zostały mu siłą narzucone i nie są prawdziwe, pojawiały się bardzo rzadko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones