PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644758}

Hyōka

7,3 1 248
ocen
7,3 10 1 1248
Hyōka
powrót do forum serialu Hyōka

9-/10

ocenił(a) serial na 8

muszę przyznać że jest to mój pierwszy kryminał anime i sam jestem pod wrażeniem jak dobry jest to gatunek. dlaczego 9- ? no cóż, zabrakło mi rozwinięcia wątku romansu między Chitanda a Orekim, domyślam się że w kryminale nie ma miejsca na romansidła, ale rozwiązanie serii jakimś konkretnym stwierdzeniem ( będą ze sobą czy nie) byłoby najlepszym zakończeniem tej serii, a tak trze w sumie nic nie wiemy i równie dobrze mogłaby powstać jeszcze jedna seria.

od samego początku zauroczyła mnie animacja postaci, jest bardzo wyrazista i kolorowa, do tego sposób zachowania bohaterów. gra aktorów głosowych jest na poziomie, ale nie robi jakiegoś super wrażenia.
dużym minusem całej serii jest jak dla mnie szybka przemiana Chitandy, z miłej, ciepłej i tajemniczej dziewczyny, w głupiutką i mało ogarnięta osóbkę, po czym w ostatnich kilku odcinkach nagle staje się wielką panią biznesu*. co do głównego bohatera. profesjonalny leń, z talentem do zagadek. bardzo fajny pomysł do tego utrzymany do samego końca.
ale najlepsza postacią według mnie jest Ibara. nie będę się tu o niej rozpisywał, polecam obejrzeć anime i wszystko będzie jasne :)

anime jak najbardziej warte obejrzenia, tylko nie na raz bo niektóre z zagadek są dosyć zawiłe i ciężko je zrozumieć, a właściwie to nadążyć za czytaniem kwestii wypowiadanych przez Fukube.

POLECAM POLECAM POLECAM!

ocenił(a) serial na 8
ktyczynski

Zgadzam się z grafiką, jest przepiękna. Momentami twórcy wręcz przechwalali się tym i chełpili xd. Mowa o niepotrzebnych przybliżeniach na np. zmieniające się, arcydokładnie ze wszystkimi szczegółami wykonane przerzutki rowerów... Główny bohater też mnie zachwycił, bo sumie przypomina mi trochę mnie. Też jestem obdarzony talentem, ale bardziej traktuję go na zasadzie "i tak bez nauki dostanę z tej kartkówki piątkę, więc mogę poleniuchować". Houtarou to pod tym względem wykapany cały ja xd.

Ogólnie również i mnie ujął klimat pustej, sali po lekcjach, gdzie to bohaterowie siedzą sobie, robiąc w sumie niewiadomo co... Tak swojsko. Szkolna, cicha oaza, która również i mnie przydałaby się w szkole: nieelitarna (bo mało znana), ale jednak dla wybranych... Na początku spodziewałem się, że wątek wujka będzie jakąś megaspomplikowaną sprawą, oraz że to o niej i tylko o niej będą te 20 odcinków.... A tu jakie miłe zaskoczenie. Anime całkiem realistyczne, bo przecież w prawdziwym życiu takie małe "śledztwa" nie ciągną się ileś tam lat. Trwają dokładnie tyle, ile trwałyby w normalnym życiu. Pokazuje, iż interesujące postacie i ciekawe tajemnice mogą się pojawić także i w zwykłej rzeczywistości, która wcale nie musi być szara.

Mnie również początkowo trochę poirytowało, że wątek Houtarou i Chitandy pozostał otwarty, ale w sumie wyszło to serii na zdrowie. Cudowny pocałunek na tle zachodzącego słońca "i żyli długo i szczęśliwie" popsułoby realizm tej serii. Realizm napawający optymizmem, iż miłe i przyjemne historie to nie tylko wyuzdane na siłę wyciskacze łez, lecz także i nasza, otaczająca nas rzeczywistość. W prawdziwym życiu przecież często ludzie-pomimo, iż wiedzą o swych wzajemnych względem siebie uczuciach-nadal są nieśmiali. Można spokojnie dopowiedzieć sobie, że dalej są ze sobą.

Anime lekkie, łatwe i przyjemne, a jednocześnie niegłupie. Świetnie oddaje klimat "niechuligańskiej" szkoły.

Ketosz

Ależ wątek romantyczny był przepięknie zamknięty, czy przez "zamknięty" rozumiany jest właśnie ten tani pocałunek na tle zachodzącego słońca? Dalej spojlery!
Tutaj był uroczy spacer, ciepła muzyka i "...co ty na to, żebym to ja się tym zajął?".
Wszystko bardzo pasuje do reszty anime, tj. miło się na sercu robi :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones