PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=221833}

Jak poznałem waszą matkę

How I Met Your Mother
48 171
chce zobaczyć
6,2 13
ocen krytyków
Jak poznałem waszą matkę
powrót do forum serialu Jak poznałem waszą matkę

Czym Wy sie tak jaracie?

ocenił(a) serial na 7

Nie wiem skad taka wysoka ocena tego serialu! Aktualnie w top 100 swiat zajmuje 4
miejsce, co jest dla mnie nieporozumieniem.
Do klasyki sitcomow takiej jak Przyjaciele czy Rozowe lata 70 ten serial nie dorasta z
jednego prostego powodu - jest odwzorowany na tejze klasyki...
Dziwie sie, ze nikt jeszcze o tym nie wspomnial, czyzby ten serial ogladali i oceniali tylko
widzowie urodzeni w latach 90 (wtedy nieznajomosc podstaw jest w jakims stopniu
wytlumaczona...)
Nie wierzycie? Podam kilka podobienstw:
- 5 przyjaciol, w tym jedna ustatkowana para, podrywacz joey-barney i jedna dziewczyna z
nieuporzadkowanymi relacjami z rodzicami fibi-robin,
- miejsce spotkan kawiarnia-bar,
- nikt nie wie co wlasciwie robi barney - chandler,
- watek milosny rachel-robin spotyka sie z 2 ze swoich przyjaciol,
- Ted-Ross ma nieciekawa prace o ktorej reszta nienawidzi sluchac i denerwujaca
przypadlosc poprawiania wszystkich

Jest milion innych podobienstw, a wlasciwie zadnych nowosci w tym serialu. Nie
przypominam sobie zeby jakis gag mnie zwalil z nog, tak jakby to bylo przy ogladaniu
Przyjaciol czy Rozowych. Serial jest wtorny do granic mozliwosci, a jednak osiagnal
sukces i przerosl na chwile obecna ikony sitcomu. Nie moge pojac dlaczego...

ocenił(a) serial na 8
Calm0

Nikt o tym nie wspomniał? Przejrzyj forum a znajdziesz setki takich wypowiedzi... Każdy to wie...
Na forum przyjaciół ktoś wspomniał, że przyjaciele spadli w rankingu poprzez osoby "bawiące się" w niskie oceny dla seriali ich zdaniem byle jakich po to żeby inne mogły wskoczyć na wysokie pozycje w rankingu... niestety przez niedojrzałych użytkowników, zakładających na siebie dziesiątki kont, rankingi są mało wiarygodne...

ocenił(a) serial na 7
Martusia_18

przejrzalem wypowiedzi o tym serialu i pochwaly i gry, wiec dlatego to tutaj napisalem. Moze ktos mi wytlumaczy w czym ten serial jest lepszy od innych sitcomow, ze zajmuje wsrod nich 1 miejsce? Moze ja czegos nie zauwazam?

ocenił(a) serial na 8
Calm0

Wypowiedź Demolka25 z forum serialu "Przyjaciele" :

"To dlatego, że jakiś czas temu, nie wiem może nadal - ranking był manipulowany przez niedojrzałych użytkowników Internetu, którzy nie mogli znieść tego, że np. ich ulubiona bajka jest na dalekiej pozycji. Zakładali wiele kont i systematycznie obniżali / zawyżali oceny poszczególnych pozycji.
Jakieś 2 lata temu Przyjaciele utrzymywali tutaj 1 pozycję, a potem stało się to co opisałem wyżej.

PS: Spotkało to również inne seriale tj. 24 Godziny (429), Prison Break (596), Zagubieni (479). Tak wiem, pewnie dla niektórych są kiepskie, ale nie zmienia to faktu, że wielu osobom się podobały i zajmowały miejsce przynajmniej w pierwszej 50-tce. A na obecną notę nie zasługują, chociażby poprzez fakt ile osób przyciągały przed ekrany telewizora. Takie są fakty."

Jeśli chcesz zobaczyć prawdziwe, realne rankingi to zajrzyj na stronkę "imbd"

Przykładowe podobne posty i argumenty:
http://www.filmweb.pl/serial/Jak+pozna%C5%82em+wasz%C4%85+matk%C4%99-2005-221833 /discussion/Skopiowanie+najlepszego+serialu+komediowego,1828152
http://www.filmweb.pl/serial/Jak+pozna%C5%82em+wasz%C4%85+matk%C4%99-2005-221833 /discussion/3+Miejsce-+%C5%BBenada!!!!!!!,1790982
http://www.filmweb.pl/serial/Jak+pozna%C5%82em+wasz%C4%85+matk%C4%99-2005-221833 /discussion/Podobie%C5%84stwa+do+PRZYJACI%C3%93%C5%81,1785421

ocenił(a) serial na 5
Calm0

Te podobieństwa zna raczej każdy, ale serial trafił po prostu w gusta ludzi. Obecnie jest słabszy niż był, nie jest lepszy od Przyjaciół czy Różowych lat. Niestety tamtym sitcomom również zdarzały się gorsze sezony. Natomiast HIMYM jest ciągle produkowany i dlatego jest wyżej. Jestem pewny że gdy przestanie być kręcony, oceny pójdą w dół i tyle. Ale ogólnie po co patrzeć na rankingi? Osobiście serialowi jak dotychczas stawiam 10 kto wie czy tego nie zmienię? Ale daje jemu 10 nie porównując go do innych seriali. Ponieważ odebrał był sobie przyjemność oglądania, patrząc i wyszukując scen, zachowań postaci podobnych do wcześniejszych produkcji. Dodam tylko że to serial, rozrywka a nie "jedyna prawidłowa ścieżka życia".

ocenił(a) serial na 7
pawell190

nie porownujac go do innych powiadasz? Czy nie porownywanie jest idea filmwebu?

ocenił(a) serial na 10
Calm0

Musisz mieć na uwadze, że czas nie stoi w miejscu. Seriale nie są filmami, nie zachwycają już tak samo po wielu latach, bo tracą na swojej aktualności. Teraz prym wiedzie HIMYM bo reprezentuje bieżące czasy, nabija się z obecnie sławnych ludzi i popularnych przypadłości. A rankingi są wynikami aktualnych upodobań. Poza tym co kogo one obchodzą? Każdy ma własne zdanie i niech jego się trzyma. Chyba nie musisz sprawdzać rankingów, aby wiedzieć co ci może się podobać?

ocenił(a) serial na 7
Gabriella_05

sa zarty ponadczasowe i za to nalezy sie serialom ktore je zawieraja wysoka ocena. Zgadzam sie seriale nie sa filmami, ale seriale tez moga byc klasyka, a co za tym idzie miec wysoki ranking. Czy np miasteczko twin peaks za swoj klimat nie powinno byc zapamietane przez filmwebowcow, tak samo jak przeminelo z wiatrem?
A idac za Twoim rozumowaniem, co robisz na filmwebie skoro nie jest dla Ciebie wazne ocenianie filmow? Nie musze sprawdzac rankingow zeby wiedziec co mi sie bedzie podobac, ale w nudny zimowy wieczor filmweb moze mi pomoc wybrac film do ogladniecia. Tak samo jak oceniajac pomagam innym uchronic sie przed zmarnowaniem 1,5h na jakis gniot

ocenił(a) serial na 10
Calm0

Nigdzie nie napisałam, że nie jest dla mnie ważne ocenianie filmów, a rankingi. One nigdy nie są wiarygodne, wcześniej już pisali dlaczego, nawet w tym temacie, więc nie będę się powtarzać. I proszę, nie porównuj Twin Peaks albo Przeminęło z wiatrem ze sitcomem! Przecież to zupełnie różne kategorie. Przyjaciele, jaki i HIMYM opierają się na tym samym 'kodeksie', tyle że pierwszy był modny ponad 10 lat temu, a drugi aktualnie. A dlaczego, wyjaśniłam w poprzednim poście.

ocenił(a) serial na 5
Calm0

Po pierwsze to filmweb ma jakąś idee? Raczej nie zauważyłem :) Po drugie każdemu chcesz uświadomić swoją racje. Moim zdaniem traktujesz to wszystko nazbyt poważnie. Oceny jakie są takie są. "Filmweb to demokracja a jak to w demokracji większość ma zawsze racje". Dobrze wiemy że to nie prawda ale tak jest. Jeśli duży procent np nie lubi kina Polskiego i z reguły zaniża oceny filmom, to co mam z nimi walczyć i im tłumaczyć że każdy kraj ma lepsze i gorsze filmy. Rozumiem twoje oburzenie ale to jest walka z wiatrakami, wystarczy duża ilość użytkowników która od kina wymaga niewiele i nawet Słoneczny Patrol będzie dla nich ambitny. Inni wolą co innego, więc te rankingi są takie jak polityczne. Na wybory idzie 50% ludzie z czego wygrywa je partia popierana przez 30% Większość jest i Tusk cieszy michę ale czy naprawdę ma większość? Przecież 70% ludzi go nie popiera. Nic już nie chcę mówić że w tych 50% które pędzi do urn pojęcie polityczne ma może z 10%. Tutaj masz to samo, jedna osoba wejdzie tutaj i da 1 bo woli Przyjaciół inny wejdzie tam i da 1 bo woli HIMYM ale żadna z tych osób nie ma szacunku do kinematografii ale jedną mają konta i jest ich pełno. Powtarzam HIMYM dopóki będzie emitowany będzie wysoko, potem zacznie spadać. W końcu pojawi się nowy świetny sitcom i klasyki do których dołączy HIMYM zostaną wyparte przez nowe dzieło.

ocenił(a) serial na 10
Calm0

Gratuluję przeżywania rankingów filmwebu. Jak nie wierzysz - popatrz na ranking 'najlepszych' filmów - JEDNA WIELKA KPINA, pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 7
Hardkorze_

gratuluje 10tki dla HIMYM

ocenił(a) serial na 10
Calm0

Są filmy i seriale, przy których nie kieruję się bardzo obiektywną oceną i wielkimi porównaniami do innych seriali/filmów - 10/10 to moja subiektywna ocena, która ma oddać co mam oddać i nic Ci do tego, za przeproszeniem : )
Bo skoro się czepiasz mojej 10 dla HIMYM to jak wytłumaczysz 10 dla House'a? Bo jestem ogromną fanką tego serialu, a wydaje mi się, że serial mniej niż HIMYM zasługuję na 10, a jednak coś w Tobie uważa, że ta jest taki serial.

ocenił(a) serial na 7
Hardkorze_

House zasluguje na 10 z prostego powodu - silny antybohater, ktory wszystkich denerwuje, a jednoczesnie wszyscy go kochaja. Watek detektywistyczny, psychologiczny, naukowy i swietny humor.
Nie wiem czym bardziej zasluguje na 10 serial, ktory nie wnosi nic nowego, ale masz racje, to Twoja ocena i masz do niej prawo

ocenił(a) serial na 10
Calm0

Tak, ja się zgadzam - ale wielu się do House'a przekonać nie może przez to, że każdy odcinek wygląda tak samo - ktoś ciężko chory, ktoś twierdzi, że symuluje albo to nic poważnego, chce go wypisać/od razu znaleziona choroba, komplikacje, kolejna teoria, komplikacje prowadzące do zagrożenia życia, na koniec cudowne rozwiązanie. Nawet ja musiałam sobie zrobić dłuższą przerwę, bo po kilku seriach ten schemat mimo wszystko męczy - to dlatego nie zasługuje na 10 : ) ale rozumiem Twój wybór tak samo jak Ty powinieneś mój HIMYM. dobra, koniec : >

ocenił(a) serial na 8
Calm0

Teraz Przyjaciele są kultowi w niektórych kręgach, ale trochę dlatego, że mimo serial był bardzo dobry - skończył się. Sentymentalne wspomnienia podbijają wyobrażenia o filmie. Ten sam los czeka HIMYM. Gdyby oba seriale leciały jednocześnie, wtedy można by było je uczciwie porównywać pod względem popularności, fanów czy top list. A w takiej sytuacji jaka jest, nie ma sensu stresować się rankingiem. Popularność HIMYM podbija w dużej mierze inernet. Pewnie mało kto ogląda ogląda go w TV. Wystarczy wejść na stronkę i oglądasz kiedy chcesz. Ja "Przyjaciół" znam głównie z polsatu, taka prawda. Kiedy ich emitowano, przynajmniej w moim otoczeniu nikt nie ogląddał ich przez neta. Nie wiem czy tak się wogóle dało. Trochę namieszałem, więc podsumuję. Przyjaciele stoją na przegranej pozycji względem HIMYM ze względu na czasu w jakich byli emitowani. Żeby nie było "przegrana pozycja" mam tu na myśli TYLKO rankingi i obecne zainteresowanie. W żadnym razie nie konfrontuję ich pod względem humory czy obsady, bo to temat na wielee stron:)

ocenił(a) serial na 7
PieczykM

zgadzam sie w pelni

ocenił(a) serial na 9
Calm0

Nie zgodzę się z tobą PieczykM w sprawie malej popularności serialu HIMYM jeżeli nikt by go nie oglądał w tv, to zapewne nie powstało by 8 sezonów tego serialu. Wracając do wcześniejszych sporów, w zasadzie mi nie przeszkadza podobieństwo do Przyjaciół gdyż nie oglądałem ich tak jak mam przyjemność oglądania HIMYM. Podobieństwo jest i często występuje w serialach, aczkolwiek przyjaciele można było oglądać ładnych parę lat temu no chyba, że dzisiejsze powtórki. Dlatego uważam, że nadmierne przywiązywanie się do określonych seriali czy filmów zaburza osąd innych :) . Bym był zapomniał, nie zapominajcie, że ogólną ideą HIMYM jest poznanie historii żony Teda, a jeżeli się nie mylę to fabuła Przyjaciół nie prowadziła nas do tego.

ocenił(a) serial na 8
oneshot

Ja nie napisałem, że HIMYM jest popularny tylko dzięki netowi. Mo ogromną oglądalność. Średnie wyniki każdego sezonu oscylują w okolicach 9 mln widzów. Wiem jednak ( tak jest wiem :p), że te dziewięć milionów widzów nie jest nawet połową osób oglądających serial. Reszta to internauci, którzy nie mają CBS. I to jest Jednocześnie "bonus" jak i przekleństwo seriali, które się obecnie ukazują. Ponieważ mimo, że dodaje nowych fanów, to ni jak nie ma się do dochodów stacji.

ocenił(a) serial na 7
Calm0

Zależy też kto co lubi, ja np. Uwielbiam Różowe lata 70, tak samo jak uwielbiam Jak poznałem, za to nie trawie Przyjaciół, obejrzałem pierwsze 2 sezony i wybiórczo z następnych i dla mnie było średnie, nie przemówiło do mnie .

ocenił(a) serial na 9
robhans

uważam podobnie a nawiązując do tego co napisał założyciel tego tematu to podał kilka podobieństw a zapomniał o różnicach najważniejszą z nich jest to że HIMYM jest kręcony przy użyciu wielu kamer przez co pokazuje wątki z różnych perspektyw co też powoduje że twórcy mają szerokie pole do popisu i tworzenia zabawnych sytuacji a nie tylko statyczne siedzenie i gadanie w paru miejscach i to wpływa na to że "jak poznałem waszą matkę" przewyższa pod tym względem "przyjaciół" dodam jeszcze że zmieniam właśnie ocenę z 8 na 9 gdyż prześledziłem forum przyjaciół i znalazłem tam wiele powtarzających się wypowiedzi że serial jest mdły już po dwóch sezonach sam miałem z resztą takie odczucia w tym serialu jest tylko rozrywka w pełnym tego słowa znaczeniu pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones