PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=788835}

Kingdom

King-deom
7,6 8 169
ocen
7,6 10 1 8169
Kingdom
powrót do forum serialu Kingdom

Serial bardzo mi się podobał, 8/10.
Mam tylko trzy pytanka:
1)Kiedy dzieje się akcja?
2)Dlaczego akcja dzieje się właśnie wtedy? Chodzi mi o to czy w historii Korei jest moment takiego głodu i uzurpacji tronu jak pokazany w filmie czy to tylko fantazja twórców ( zombie wyłączam chodzi tylko o głód i zawirowania z dziedziczeniem )?
3)Czy serial oddaje realia czasu w którym dzieje się akcja?
Jeszcze słówko odnośnie pytania no.2. Koleżanka z Ukrainy zwróciła uwagę ( ironicznie), że za jakiś czas można by nakręcić film o zombie w czasie holodomoru zainspirowany faktem gdzie dzielni czekiści walczyli by z zombiakiami którzy się wzajemnie pożerają. Stąd pytanie czy fabuła ma jakąś inspirację w fakcie historycznym.

użytkownik usunięty
bagrov

To fantazja twórców webkomiksu The Land of the Gods, na których podstawie jest seria. .

Akcja dzieje się w czasach dynastii Joseaon. Widząc tam broń palną i to w bardziej "nowoczesnej formie", zakładam, że bardziej pod koniec tej dynastii. Wg. Wikipedii wtedy też był głód niesamowity (ok. 1800).do jakiego stanu, nie wiem, ale skoro w Chinach z głodu psy zaczęli jeść, to jest moze w tym ziarnko prawdy.

Muszkiety z serialu posiadają zamek lontowy i jest to pierwszy typ zamka używany w broni palnej. Używany był do XVII wieku kiedy to został wyparty przez zamek skałkowy a więc akcja serialu dzieje się w okolicach roku 1600.

bagrov

Jeśli chodzi o walkę o tron to sytuacja wyglądała podobnie jak w Imperium Osmańskim. Tronu nie dziedziczył z urzędu najstarszy syn, tylko ten którego wybrał król. Także walka o tron była brutalna. Oprócz tego w Korei kilka razy zmieniały się dynastie i za każdym razem odbywało się to w wyniku powstania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones