PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=788835}

Kingdom

King-deom
7,6 8 176
ocen
7,6 10 1 8176
Kingdom
powrót do forum serialu Kingdom

Ten serial może zachwycić tylko tych, których zaczaruje "egzotyczność" średniowiecznej Korei. Niestety ja już wiele sageuków widziałam, więc trudno mi nie dostrzec schematyczność fabuły, typowej dla zombie filmów i innych filmów o zarazach wszelakich. Wiadomo, że zaraza musi się rozprzestrzenić, więc oglądamy szerek błędów ludzkich, które wiemy jak się skończą. Typowe pytanie:"Kto jest bardziej niebezpieczny: zombie czy człowiek".
Krew leje się dość gęsto, reżyser w końcu może sobie poszaleć bez telewizyjnej cenzury.Muszę jednak przyznać, że zachowuje jednak pewną klasę a jest nawet kilka scen, które robią wrażenie (piękna scena z cieniem zombie za parawanem). Natomiast soundtrack wypada słabo jak zwykle bywa u Koreańczyków.
Jeśli chodzi o aktorów to robią porządną robotę. Ryoo Seung-Ryong (Jo Hak-Joo) gra jak zwykle znakomicie charyzmatycznego czarnego charaktera z ludzką twarzą. Zwrócił moją uwagę Kim Seong-Kyu (Young-Shin), który wyróżniał się na ekranie. Natomiast najsłabiej wypada Kim Hye-Jun (Królowa), która stroi cały czas tą samą minę, pokazującą jaka to ona zła.
Pomimo kilku wad Kingdom to wciąż przyjemna rozrywka z dreszczykiem. Coś tam nas przestraszy, coś rozśmieszy a coś i zaciekawi. Wybaczymy zapewne także nielogiczności. No, ale kto oczekuje logiki od filmu o zombie. Bo może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego tych zombie nie da się po prostu spalić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones