PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=833990}

Koło czasu

The Wheel of Time
6,6 7 941
ocen
6,6 10 1 7941
4,7 3
oceny krytyków
Koło czasu
powrót do forum serialu Koło czasu

Książka

ocenił(a) serial na 7

Bardzo jarałem się książką, zwłaszcza jak pisanie przejął Sanderaon. Książka ma 14 części, wiele podzielonych po 2 tomy. Akcja dzieje się na przestrzeni 2 lat. Wychodzi, że mogą zrobić 14 albo i więcej sezonów. Zastanawiałem się jak by nakręcili serial aby aktorzy nie różnili się zbytnio wiekiem między 1, a ostatnim sezonem.

ocenił(a) serial na 8
buba521

Pierwsze pięć tomów oraz 4 ostatnie (w tym 3, które pisał Sanderson) są tak skonstruowane, że faktycznie można by zrobić po 1 sezonie na każdy tom. Ale sądzę, że 1 sezon obejmie co najmniej Oko Świata i połowę Wielkiego Polowania, o ile nie całe 2 tomy. Jeżeli chodzi o tomy środkowe są one tak rozciągnięte i powolne, że powinni w 2, max 3 sezony się z nimi uporać. Swoją drogą są one znacznie mniej ciekawe niż tomy 1-5 oraz 11 - 14, więc pewnie sporo wątków ukrócą. Dla widza nie zaznajomionego z książkami w przeciwnym razie byłaby to męczarnia. Obstawiam, że na pierwsze 5 tomów poświęcą 3 sezony, na kolejne 6 tomów podobnie, co do pozostałych 3 co najmniej 2 sezony, także produkcja może mieć całościowo tyle co Gra o Tron, może więcej. Mam tylko nadzieję, że przy pełnym materiale książkowym nie zrobią na końcu kaszany. No i osobiście chciałbym zobaczyć w pierwszym sezonie smaczki z prequela "Nowej Wiosny" - przepowiednia narodzin Smoka no i samo to zdarzenie przy Górze Smoka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones