Koło czasu
powrót do forum 1 sezonu

Ogólnie serial odebrałam tak: Moiraine to główna bohaterka. Gdzieś na drugim planie majaczy piątka bohaterów, o których powiedzieć można tylko tyle, ze mają imiona. Wśród nich wyróżnia się jedynie Nayneve, która budzi tak wielką niechęć swoim permanentnym fochem i nieciekawą osobowością (o ile w ogóle ma jakąś), że gdy wdaje się w romans ze strażnikiem, człowiek zadaje sobie pytanie: "dlaczego?!?!?!".
Pozostała gromadka jest niesamowicie nijaka. Czy to wina scenarzystów? Cieżko mi w to uwierzyć. W jednym z odcinków dwie Aes Sedai rozmawiają o Moiraine śmiejąc się z tego, że jest pozbawiona emocji i prawie nic nie mówi. A mimo to jako widz możemy odebrać całą masę jej emocji i poczuć do niej sympatię, jesteśmy w stanie powiedzieć jaka jest i owszem - jest wycofana, ale pani Pike stworzyłą taką kreację, że i bez tamtej rozmowy mamy właśnie taki obraz Moiraine: zamkniętej, ale mającej duuużo przemyśleń w środku ;).
Poza tym jeśli mnie pamięć nie myli, to Koło Czasu składa się z... 14 tomów? To brzmi jak całkiem duży materiał na bazie którego można stworzyć swoją postać... Który z aktorów przeczytał książki?
Niestety zdaje się, że nowa polityka obsadzania filmów skupia się na kolorze skóry, a nie tym, co reprezentuje sobą aktor. Tak jak w Wiedźminie mamy festiwal grających kłód, za które Cavil rozpaczliwie stara się nadrabiać, tak tutaj mamy popis nieznajomości przez aktorów materiału źródłowego, a co za tym idzie kompletny brak umiejętności stworzenia charakterystycznej kreacji.
To trochę smutne, bo lepiej zapamiętujemy ludzi, których bohaterowie spotykają po drodze niż samych głównych bohaterów.
Nie mniej serial ogląda się dobrze (chociaż fajnie by było gdyby czasem odpuścić chociaż odrobinę tego przesadzonego patosu). Nawet jeśli olał całkowicie fabułę znaną z książek, to generalnie można tu przynajmniej zobaczyć jakąś spójną historię, co daje dużą przewagę nad Wiedźminem. Jest sporo głupot, ale to już standard, trzeba się przyzwyczaić i przymknąć oko, wtedy jest to całkiem spoko rozrywka ;). Liczę, ze Amazon wyciągnie wnioski i się poprawi :).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones