PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=233995}

Kości

Bones
7,6 77 161
ocen
7,6 10 1 77161
7,5 2
oceny krytyków
Kości
powrót do forum serialu Kości

Zastanawialiście się, kto jest Gormogonem? Producent w jednym z wywiadów powiedział, że jest to postać znana widzom i kiedy zostanie ujawniona jego tożsamość, dla wszystkich będzie to wielki szok :P
Mam nadzieję, że nie wkręcą nikogo z głównych bohaterów w coś takiego ;)

ocenił(a) serial na 9
malvie

moja propozycja na Gorgondzole??hehe może dr Goodman??on jest taki nooo...pasowałby mi:P

shann_2

Myślałam o nim, wiekiem by nawet pasował.
A może Dr. Wyatt? [1 psycholog Bootha].

malvie

A moze agent Sally, ktory wcale nie wyjechal na Karaiby tylko szykowal plan zemsty ?

reneskarb

Dużo osób ma takie zdanie ;)
Chociaż mnie się wydaje trochę za młody na to, ale cholera wie ... z pewnością gdyby to był on, nikt by go jakoś specjalnie nie żałował :P

malvie

Jesli to ma byc ktos starszy to moze szef Bootha, ten z pierwszego sezonu. Zwariowal po smierci corki !!!

malvie

Są osoby, które twierdzą, że Gormogonem jest Sweets. Też odniosłam takie wrażenie przy Intern In The Incinerator, ale potem pomyślałam, że wiek mi nie do końca pasuje.
Ale cóż, zobaczymy.

Evarini

reneskarb, ale Gormogon działa już od lat, więc to nie może być ktoś, kto dopiero teraz zaczął. Sweets jako Gormogon odpada faktycznie z racji wieku, ale z drugiej strony - ktoś zabił ucznia Gormogona, więc na pewno szukał nowego - i tutaj już Sweets by się nadawał.

ocenił(a) serial na 9
malvie

To są ptania widzów do twórców i aktorów serialu na panelu otwartym, tutaj podjęto właśnie ten temat...moim zdaniem ciekawie się zaowiada;)i oczywiście legendarna postac Naomi "z palentologii" prawie mityczna;D:D


Amy in Houston: Will the Gormagon storyline be wrapped up before the end of season three?

Hanson: “Yes.”

Elise: Any chance that Zack is Gormagon?

Millegan (Dr. Zack Addy): “I am not Gormagon.”

Annie: Is Naomi, from the paleontology department, Gormagon?

Nathan: “No. I think we are safe to eliminate Naomi from the paleontology department from the Gorgamon list.”

Jessica in Phoenix: Is it possible that Dr. Sweets is Gormagon?

Daley (Dr. Lance Sweets): “Can’t say. I will say that Gormagon is a very nice mean man/woman.”

shann_2

Zack nie, ale nie będzie go chyba na początku 4 serii, bo wyląduje z powodu Gormogona w szpitalu.
Za to wiadomo przecież, że Gormogonem musi być facet, w końcu chodzi o "syna wdowy".

malvie

Hmmmm przyszło mi coś do głowy.
Tytuł ostatniego odcinak serii to "The he in she".
Może to dotyczy płci Gormogona? Bo nie wydaje mi się, żeby ten odcinek miał "dodatkową" sprawę do rozwiązania. Tylko zakładając, że to kobieta ... to kto ?

ocenił(a) serial na 10
malvie

może Cam? bo chyba nie Angela......

capri

Jesli to kobieta to rowniez stawialabym na Cam. Zwlaszcza, ze zauwazylam w 3 sezonie Zack i Cam bardzo sie zblizyli do siebie. Moze to Zack nakrywa Cam i ma ten wypadek. Po za tym mam wrazenie, ze tylko te osoby caly czas sa w instytucie- B&B w terenie, a A&H w schowku na szczotki i wiadomo co robia...

ocenił(a) serial na 10
malvie

hmm to całkiem ciekawe jeśli brać tytuł dosłownie to według mnie może oznaczać, że nasz Gorgondzolla jest transsexualistą, a jeśli tak to chyba wyklucza to Angele, bo nie wiem czy pamiętacie był taki odcinek, że jakaś kobieta sprawdzała przeszłość wszystkich pracowników Instytutu i w przeszłości Angeli nie było nic o zmianie płci a wiedziała o jej ślubie. Jeśli chodzi o Cam to Booth znał ja dużo wcześniej niż pojawiła się w serialu więc ona chyba też odpada. Jedyna kobieta, która zostaje to Bones i w zasadzie ona była 'trudną młodzieżą' bo mieszkała przecież w sierocińcu, no ale jest główna bohaterką więc.....

malvie

Moje miłe panie, mam jedno zasadnicze pytanie, co to za postać ,ten Gorgomon?

piegza

JA szczerze piszac rowniez sie pogubilam !! Scena w ktorej wybucha taxi z B&B to juz byla ? W ktorym odcinku bedzie wyjasniona sprawa Gorgomona ?

reneskarb

Sprawa Gormogona wyjaśni się w 15 odcinku 3 serii, który zostanie wyemitowany 19 maja.

malvie

Ja osobiście nie mam pojęcia kim on może być. Zack- odpada, Goodmana nawet lubię (nawet bardzo:) więc go sobie w tej roli nie wyobrażam. Cam? Hmmmm....nie sądzę, chociaż....

malvie

Z jednej strony Hodgins by mi tu pasował, bo jest bogaty, samotny, nie wiemy nic o jego rodzinie, wiemy jedynie że ona nie żyje. Ale dla dobra Angeli wolałabym nie, i po prostu szkoda by było stracić takiego fajnego aktora w tak dobrym serialu. Wolałabym, aby to była Cam, bo jej zwyczajnie nie lubię :), ale ona nie jest "synem wdowy" ani nawet córką, bo z tego co wiemy to ona ma ojca (zabrała Booth na jego urodziny)

marteczka_rog

Właśnie, sytuacja rodzinna Hodginsa jest nieznana, ale z drugiej strony - gdzie on by sobie takiego ucznia znalazł? To raz, a dwa - jeśli mnie pamięć nie myli, to najstarszy Gormogon [ten, który jest w domu starców], pracował z trudną młodzieżą, więc chyba trzeba iść tym tropem ...

marteczka_rog

Kobiety, napiszcie mi, proszę, możliwie najprościej KIM w ogóle jest ta postać. Ja po angielsku trochę rozumiem, ale jak szybko gadają to nie. O Gorgomonie zrozumiałam tylko,że 12 wiek i Kalabria, ale czy masoni czy inne cholery to nie. W Wikipedii polskiej o nim nie ma :)
To jest postać fikcyjna, historyczna, morderca kogo, dlaczego je ludzi???? Mówili o tym????


piegza

Mam wrażenie, że Cam pytała Hodginsa o to, czy jest Gorgomonem. On ją trochę wyśmiał...

piegza

To Angela go zapytała, czy jest Gormogonem, a on powiedział, że nie. Oby to tylko była prawda.

Evarini

Też kilka razy przez myśl mi to przeszło, jednak szkoda byłoby stracić tak sympatyczną postać.
Na myśl mi przychodzi jeszcze brat Brennan, wszak tylko jego nie wymieniliśmy, a przecież jest synem wdowca ;> i z dzieciństwem też chyba kolorowo nie było,bo z ojcem to chyba bez sensu, żeby wszystkim z więzienia kierował ;) a brat jednak troche na tej wolności był :)

taira

No ale teraz siedzi w więzieniu, a Gormogon znowu atakuje, a nie wiem czy w tej sprawie ktoś może kończyć szkielet za naszego mordercę ;-)

Wg mnie to nie będzie chyba jednak nikt z głównych bohaterów, nie sądzę, że zdecydowaliby się na coś takiego.
A producenci w wywiadach po prostu ściemniają :P

malvie

Racja :) A ja siedzę i kombinuję na różne sposoby ;p
Przekonamy sie w połowie maja :)

taira

Kurde, to prawie miesiąc czekania jeszcze jest ... :P
A ja tak chciałabym już wpaść na to, kto nim jest, a potem cieszyć się, ze miałam rację :D :D

ocenił(a) serial na 10
piegza

po raz kolejny obejrzałam odcinek 3x8 czyli ten w którym dowiadujemy się dużo rzeczy o Gormagonie, że jest uczeń i mistrz, etc. Na końcu odcinka pokazywane jest co poszczególni bohaterowie robią w danej chwili. Angela jest z Hodginsem w skarbcu Gormagona, Zack i Cam badają jeden ze szkieletów, Bones jest w szpitalu ze swoją siostrzenicą a Booth na strzelnicy. W tym samym momencie pokazywana jest scena w której nasz Gorgondzolla atakuje 'zdeprawowanego' czyli tego lobbyste. Skoro to dzieje sie w tym samym czasie co poprzednie sceny to by wykluczało wszystkich głównych bohaterów jako naszego morderce. Nie pokazywane jest tylko co dzieje się z dr Goodmanem oraz Sweets'em. W niektórych programach do oglądania filmów da sie puscić film klatka po klatce i zatrzymać. orzez urywek widać kawałek twarzy Gormagona. Jest to biały, młody mężczyzna, brunet. Wskazywałoby to na Sweets'a, chociaż nie do końca ten kawałek twarzy jest do niego podobny. Ale z drugiej strony mogli na tą scene wynająć jakiegoś aktora podobnego do tego który jest Gormagonem tak dla zmyły. A i jeszcze jedno...odcinek ten wyklucza również Russa z kręgu podejrzanych, gdyż jest on wtedy w więzieniu.
Tak czy inaczej nie moge doczekać sie kiedy sprawe Gormagona wyjaśnia scenarzyści. :D

ocenił(a) serial na 10
piegza

ja tez bym się dołączyła do pytania: KIM w ogóle jest ta postać? Bo niestety nie wiem.

zuz93

Jeśli nie oglądaliście 3 sezonu, to nie macie skąd wiedzieć. To seryjny kanibalistyczny morderca, którego wątek powraca w 3 sezonie od 1 odcinka.

ocenił(a) serial na 9
malvie

ja sie bede upierac przy Goodmanie. On jest archeologiem, to co znajdowało sie w skarbcu mialo prawdopodobnie wartosc przede wszystkim dla niego. Cam by tego nie docenila, Sweets z pewnoscia tez nie.

shann_2

Skoro jesteśmy przy Goodmanie to pozwole sobie zadać pytanie - co się z nim wogole stało? nie mam pierwszego odcinka drugiej serii i już nie starałam się go zdobyć tylko poleciałam z oglądaniem dalej :) będę wdzięczna za wyjaśnienie ;)

taira

No wlasnie. Ogladam Bones bez napisow, a moj angielski nie jest doskonaly.
Czy ktos moglby wyjasnic co sie stalo z Goodmanem? A moze po prostu tego nie wyjasnili, i dlatego nie kojarze :D

A co do Gormagona, to ja mam dziwne przeczucie ze to będzie ten brytyjczyk, psycholog, do ktorego Booth musial chodzic na wizyty po strzeleniu w klauna :P

Addy

Pasowałby wiekiem, jest psychologiem, więc teoretycznie miałby dostęp do trudnej młodzieży, żeby sobie ucznia zwerbować ... taaaak, myślałam już o nim :D

malvie

Panie i Panowie! zatem możliwe, że Gormogon właśnie został zdemaskowany ;) bo chyba już nam nikt nie został...;p ah, został jeszcze Agent specjalny Tim Sullivan.... ale to już raczej wymienianie postaci które się przewineły przez seriał niż jakieś uzasadnione typowanie, więc prosze się nie złościć :)

taira

No chyba, że ten Goodman, ale jednak go nie podejrzewam ... a ten psycholog był taki lekko walnięty :P

malvie

psycholog byl swietny, bardzo go polubilam :D (ale taka juz mam slabosc do brytyjczykow.. xD), i w sumie do Gormogona ze znanych nam osob pasuje najbardziej.. Cam moim zdaniem odpada, Goodman tez. Stary poczciwy Goodman Gormogonem? Niee... :))

Chociaz przed chwila dostalam nowe spojlery (wiec jak ktos nie chce niech nie czyta) ze podejrzanego szukaja wsrod pracownikow Jeffersonian Institute, wiec w takim wypadku chyba i psycholog odpada.
(chociaz z drugiej strony czesc odcinka "He in she" jest krecona w Londynie.. :D)

Addy

Ale ten podejrzany to ktoś, kogo podejrzewają o to, że współpracuje z Gormogonem a nie o to, że nim jest ;)

malvie

No tak, prawda, przepraszam, zle przeczytalam spojlera :D

Addy

Stawiam na Cam <hahaha>
A tak na poważnie - nikt ze Squint Squad to nie będzie ... pewnie jakaś ochrona albo coś ;)

malvie

Jeszcze niedawno bardzo bym sie cieszyla, gdyby to miala byc Cam, bo strasznie jej nie lubilam, a fakt wspolpracy z Gormogonem raczej wykluczyl by ja z dalszej pracy w instytucie :PP Ale ostatnio ją baardzo polubilam :D ("Is that my own, personal blender from the kitchen?!" wymiata, no i ladnie rozwiazala sprawe z nagraniem Angie i Hodginsa.. :D)
w weekend majowy sobie chyba zrobie małą powtorke z 'Bones' i obejrze wszystko od poczatku, zeby wychwycic kogos, kto moglby sie okazac podejrzanym... :D

Addy

Nie powiem, zachowała się nader spokojnie, ja to bym Hodginsa skrzywdziła, albo kazała wypić zawartość miksera chyba <hahaha>

ocenił(a) serial na 9
Addy

nie no motyw z miksowaniem robali <ręka z chipsami mi zamarła w drodze do ust> feeeeeeeeeeeeee

wogole wszystko w tym odcinku bylo zmiksowane;P

co do Caroline...juz predzej Sully by mi pasowal. mial relatywne nastawienie do dobra i zla i wogole do swojej pracy, za to Caroline wierzy w to co robi...przynajmniej mam taka nadzieje, bo bardzo ja lubie;P

ocenił(a) serial na 9
taira

co do Goodmana to wzial wolne, na pol roku zdaje sie;)<kto wie, moze pomaga wlasnie gormogonowi??>nie mozliwe ze tak po prostu zniknal:P ja nie wierze w przypadki.

co do Cam , to z poczatku dzialala mi na nerwy ale teraz bardzo ja polubilam, fajna babka, zupelnie inna postac, z jednej strony silna kobieta , z drugiej skryta i niepewna siebie. Ciekawe polaczenie.


ok lece obejrzec 3x11 Player Under Pressure....narazie w oryginale:)

shann_2

A moze Gormogonem jest Caroline? <hahaha>

Addy

Dobra ... nie wiem czy nastąpiło jakieś zbiorowe zaćmienie umysłu czy co, ale może mi ktoś wyjaśnić, dlaczego my wszyscy sądzimy, że to Gormogon jest synem wdowy?

Obejrzałam dziś odcinki z Gormogonem jeszcze raz ... i to jego ofiarami są synowie wdów, a nie on sam nim jest. O tym nigdzie nie było mowy. Za to skrzypek Gavin Nichols stracił ojca w wieku 12 lat, biskup kiedy był dzieckiem, a lobbysta, którego Booth uratował, w wieku 6 lat.

Następna rzecz - rzepki z kolan biskupa, które Brennan dostała pocztą, zostały usunięte chirurgicznie, więc Gormogon bądź jego uczeń [stawiam na Gormogona] musi mieć jakieś wykształcenie / umiejętności medyczne.
Musi być silny, bo biskup zginął od ciosu sztyletem w mostek, zabiło go pojedyncze uderzenie. Z tego powodu sądzę, że osoba na motorze, którą gonił Booth, to nowy uczeń, bo nie sadzę, że ten ktoś jest wyjątkowo silny. Jest raczej mały, drobnej budowy i niski.

W szkielecie znalezionym w skarbcu były kości 7 różnych ofiar, w tym, który był cały z kości - ponad trzydziestu. Czyli nasz Gormogon ukończył dopiero ok 25% dzieła, nawet mniej, i to wspólnie z uczniem, więc może być młodszy, niż się nam wydaje. W starym szkielecie najstarsza kość pochodziła od ofiary zabitej 50 lat temu, więc Gormogon zaczął działać sam, po śmierci Mistrza, gdy miał około 30 lat.

To może być [Hodgins by się zgodził pewnie;)] całe bractwo masońskie o dużych możliwościach, w końcu ktoś dostarczył uczniowi Gormogona sztylet do więzienia, by ten mógł popełnić samobójstwo.


I teraz kilka moich najnowszych typów co do tego, kto jest Gormogonem.

--> Leo Summers - główny szef Secret Service, jego żona romansowała z zabitym skrzypkiem

--> Strażnik w banku na Anacosta River - tam, gdzie był skarbiec Gormogona. Wydaje się mało prawdopodobne, że niczego nie widział, niczego nie słyszał ...

--> Dr Bankroft - szef Instytutu Jeffersona. Nieszczególnie sympatyczna postać, gdy została zabita stażystka, prawie groził Angeli, mówiąc, że jako morderca wybrałby ją na następną ofiarę. Poza tym w Instytucie ma wszędzie dostęp

--> Dr Reardon - właściwie nie wie czemu :P ale jakoś mi pasuje. Specjalista od trucizn, ojciec zamordowanej stażystki, dobrze ustawiony facet, który ma kasę i znajomości

No i jeszcze Goodman i Dr Gordon ;)

Co sądzicie?
Ale dalej nie wiem dlaczego wszyscy myśleli, że to syn wdowy zabija ;P

malvie

Obejrzałam sobie zabójce deprawatora (lobbysty) i stwierdzam,ze jest twarz, którą pierwszy raz widzę w serialu... Facet w typie agenta Sully'ego trochę, ale definitywnie nie jest to on. Nie wiem dlaczego postać Gormogona ma wszystkich zaskoczyć...

mag_ma7

Ten ktoś jest młody, to może być nowy uczeń :)

mag_ma7

To jeszcze raz ja.
Czy ktos kojarzy tę twarz? Na imdb napisali,że tylko w jednym odcinku Bones zagrał. http://www.imdb.com/name/nm1851040/
No chyba,ze szukamy tego drugiego Gormogona? :) To nie wiem, nie będę spekulować ;)

mag_ma7

To chyba właśnie ten, którego widać pod koniec 3x08, tak mi się wydaje, tylko fryzurka inna ;P

malvie

To ten z 8 odcinka, owszem.
Ale teraz nie wiem, czy szukamy młodego Gormogona, czy starego? :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones