PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=793784}
7,3 1 109
ocen
7,3 10 1 1109
Kokainowe wybrzeże
powrót do forum serialu Kokainowe wybrzeże

Hola!

Jako wielki fan seriali o baronach narkotykowych obejrzałem na Netflixie wszystkie 3 sezony Narcos, 2 sezony Narcos:Mexico, el Chapo, parę filmów o Escobarze, serial dokumentalny o baronach narkotykowych. W oczekiwaniu na 3 sezon Narcos Mexico znalazłem serial "Kokainowe Wybrzeże".

Pierwsze 3 odcinki to ogólnie rzecz biorąc nuda, za dużo wątków, za bardzo się gubiłem, i czułem, że to nie jest to, po dłuższej przerwie obejrzałem 4 odcinek, a potem 5 i coraz bardziej mnie wciągało, na, tyle że wczoraj jednym tchem obejrzałem trzy ostatnie odcinki. To nie to samo co Narcos Pablo Escobara i Kartelu Cali, czy Narcos Mexico, ale jednak Kokainowe Wybrzeże mnie oczarowało.

Jest parę smaczków dla fanów Netflixowego i zarazem parę nieścisłości:

-Sam Pablo Escobar był wspomniany kilkakrotnie. Sito Minanco niejako na nim próbował się wzorować (nieudolnie). Ostatni raz Escobar był wspomniany, gdy ten był ścigany przez rząd kolumbijski w tym samym czasie co Sito Minanco przez policję hiszpańską.

-Jose Nelson Ballesteros, w serialu wymieniany tylko "Ballesteros" to on otworzył furtkę Minanco przed światem kokainowym.
Lampka mi się zaświęciła, bo ta postać pojawiła się w Narcos Mexico jako honduraski łącznik między kartelami kolumbijskimi a meksykańskimi. Tam był Honduraninem a tutaj Kolumbijczyk, który najpierw mieszka w Panamie, a potem w hiszpańskiej La Corunie. O co chodzi?

W polskim internecie nie ma zbytnio wiele wzmianek o nim, prawie że wcale, ale znalazłem informacje.... że w Narcos Mexico pojawił się Juan Ramon Mata Ballesteros a w Kokainowym Wybrzeżu Jose Nelson Balllesteros i to są po prostu bracia... tylko nadal nie wyjaśnia to faktu czemu pierwszy był honduraskim łącznikiem między Meksykiem a Kolumbią a drugi działał na własną rękę gdyż w pewnym momencie nazwał Kartel Medelin i Kartel Cali jako konkurencje...chociaż w 1 odcinku z jego gadki wynikało, że pracuje dla Pablo Escobara.

- Co jeden z braci Ochoa i przywódca kartelu Cali robili w hiszpańskim więzieniu gdzie poznali Sito Minanco? W Narcos ani razu nie było o tym wzmianki. W Narcos była kompletna wojna między Cali a Medelin, a w Kokainowym Wybrzeżu wyglądało to tak jak by oba kartele ze sobą współpracowały... jak Ochoa zjawił się w Hiszpanii, gdy w tym samym czasie DEA ścigało cały kartel Medelin? Jak Gilberto był w Hiszpanii jak jego kartel Cali świetnie funkcjonowała? Kolejna nieścisłość.

-Wątek, że przy pierwszym transporcie dla Kolumbijczyków zostawia się jednego zakładnika "pod zastaw" w razie niepowodzenia jest też chyba wyolbrzymiony. Tak jak było w przypadku Roque czy syna Bustelo. W Narcos też nie wspomniano o tym ani razu, Kolumbijczycy nie wymagali tego od Meksykańców którzy niejako sprawowali te same usługi dla karteli kolumbijskich co Sito Minanco i spółka.

Wiem, że łatka "serial oryginalny Netflix" nie oznacza, że Kokainowe Wybrzeże zostało wyprodukowane na zlecenie Netflixa, a ma tylko prawa do tego serialu na terenie Polski, ale jednak są te nieścisłości, może jest ich nawet więcej.

Kto wie może po trzecim i ostatnim sezonie Narcos Mexico, Netflix kolejny serial z serii Narcos umieści w Hiszpaniii, jako "Narcos Espana" opowiadający dokładniej i głębniej historie Sito Minanco. Tak jak z el Chapo, gdzie najpierw zdobyli prawo do serialu, a potem i tak zrobili własny serial Narcos Mexico opowiadający to samo co w el Chapo.

Zapraszam do dyskusji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones