PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=865989}

Kozacka miłość

Poka stanitsa spit
5,8 322
oceny
5,8 10 1 322
Kozacka miłość
powrót do forum serialu Kozacka miłość

Właśnie obejrzałam pierwszy odcinek.Całkiem zgrabny.

mala_ja_filmweb

Ciekawie się zapowiada

Sathiya

Racja.Obejrzałam wczoraj,ten pierwszy odcinek z prawdziwą przyjemnością.

mala_ja_filmweb

Jest trochę odcinków, zobaczymy jak dalej akcja się rozwinie

Sathiya

Hehe idzie zima więc będzie dużo czasu na oglądanie.

mala_ja_filmweb

Właśnie :-)

Sadix_MSP

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 1
mala_ja_filmweb

Tyle w tym serialu głupoty , że strach pomyśleć ile jej jeszcze mogą dolać autorzy tego badziewia w 270 odcinkach a i kozaczczyzny w nim tyle ile kot napłakał. Mogli przecież przeczytać lub oglądnąć "Cichy Don". Nawet konie w tym serialu nie biegają w większości, tylko człapią...

ocenił(a) serial na 1
rysz55

Mogli też twórcy tego badziewia co nieco przeczytać o Kozakach chociażby z "Wikipedii". A tak biegają z jednego krańca chutoru na drugi i nie mogą się znaleźć. Totalna porażka! A te teksty ,,,!Pożal się Boże.Ostała się w tym wszystkim ładna melodia.

rysz55

Jak można taki film i pod takim tytułem pokazywać jako kozackie szuje ,kłamcy i mordercy a gdzie miłość. Kto to dopuścił takie draństwo Julian

rysz55

Oczywiście że mogli przeczytać Cichy Don,czy chociażby obejrzeć,ale tego nie zrobili.Ale bez przesady,aż tak strasznie nie jest ;)

rysz55

Zgadzam się. Jedna dziewucha, a ojciec i bracia nie umieją sobie z nią poradzić. Co z.niego za sotnik? Przecież nikt by go nie poważał jakby dziewucha ojcem rządziła. Nikt by nie pozwolił by dziewczyna biła kozaków. To było patriarchalne społeczeństwo. Kobiety nie miałaby nic do gadania. Staram się śledzić akcję, ale wątki są.mega męczące. Ileż intryg można przeżyć? To dopiero 5 odcinków, a jest 270. To taka kozacka "Moda na sukces". Do tego czasu każdy z każdym po kilka razy będzie.

ignis_2

Mitów o patriarchalnym społeczeństwie ciąg dalszy....

ocenił(a) serial na 8
ignis_2

Nie zesrajcie się... W TYLKO Z TOBĄ są konkretne pary a nie każdy z każdym
Z takimi wymówkami do komentarzy pod serialem pt. D JAK DRAMAT

ocenił(a) serial na 1
jedrzej_koczorowski

Dlaczego zrezygnowałem z oglądania tego serialu: Ponieważ trzeba wykazać się niezwykłą cierpliwością, były łyknąć stek głupot, prostackich dialogów,i desperackich ożywienia fabuły nagłymi zwrotami tempa akcji co miało chyba przekonać widza by pokazać porywy serc jak w "Przeminęło z wiatrem", ale nie porwało, ale mogło zachęcić widza do myślenia ileż można znaleźć się głupotek w jednym tylko odcinku. Czarę goryczy przelała scena, kiedy to setnik po uwięzieniu i zmaltretowaniu a następnie przymuszeniu do ślubu - było nie było - swego zięcia, nawet nie zapytał jak się nazywa, kazał swojemu nastoletniemu synowi zabić siekierą związanego - było nie było =a jakże - męża córki, - bo co?- sam już nie mógł? Do takiego czynu swojego syna popędzać? Ta scena pokazuje jaka jest niemożliwa i z punktu psychologii niewytłumaczalna. A poza tym wszyscy bajdurzą, spiskują, kłamią, wymyślają niestworzone historie, rzekome zabite ofiary żyją itd.  Przebijają wszystkie seriale latynoskie w tym względzie  a także badziewie tureckie. Przydał by się tu Jurko Bohun i zrobił porządek z tym bajzlem na resorach... :P)
Tak się marnotrawi duże pieniądze na takie rosyjsko - ukraińskie i tureckie brednie.

rysz55

Owszem,serial może nie najwyższych lotów,ale lepsze to niż wszelkie klany i plebanie ciągnięte przez 30 lat.Piszesz tutaj o Cichym Donie.Ten film jest CUDOWNY!Uwielbiam go i też ubolewam że chociaż trochę ,,Kozacka miłość,,nie jest na nim wzorowana.Mówi się trudno.Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 8
mala_ja_filmweb

akurat klan dla mnie skończył się po śmierci Ryśka, a Plebanię oglądałem do końca, bo JANUSZ XD

jedrzej_koczorowski

Klanu dawno nie oglądałam.Sporo jednak odcinków widziałam.Bardziej z nudów niż zainteresowania.Plebanii nie znam.Widziałam tylko fragmenty.Od filmu wymagam jednak czegoś więcej niż tego co było w tych dwóch serialach.Pozdrawiam.

mala_ja_filmweb

Witam. Czy trzeba płacić za ten serial?

dawid_1_fw

Witam.Na vod jest za darmo.Kolejne odcinki wrzucane są po premierze telewizyjnej.Pewnie jakby się chciało obejrzeć przed premierą to trzeba by było płacić.Pozdrawiam

rysz55

kazał swojemu nastoletniemu synowi zabić siekierą związanego - było nie było =a jakże - męża córki, - bo co?- sam już nie mógł? Do takiego czynu swojego syna popędzać? - Przecież nie będzie, sobie senior rodu brudził rąk, gdy tak ukazano w ukraińskim serialu, dopiero byłoby to niedorzeczne.

buterfly

Tak się marnotrawi duże pieniądze na takie rosyjsko - ukraińskie i tureckie brednie. Zastanawia mnie też ile rosyjsko-ukraińskich i tureckich produkcji oglądałeś, bo filmy są bardzo dobrze oceniane na festiwalach filmowych. To samo tyczy się seriali, chociażby seriali turecki otrzymał nawet w 2017 roku nagrodę Emmy za najlepszą telenowelę.

buterfly

Każe kto oglądać?Przykuwa do fotela?

mala_ja_filmweb

? Przeczytaj moje posty jeszcze raz.

rysz55

A dlaczego każdy film musi być mądry, głęboki i nieść przesłanie (np narodowowyzwoleńcze)? Kino kostiumowe czy tzw. estetyczne też jest ludziom potrzebne. Jak człowiek wróci styrany z roboty, to chyba lepiej zrelaksuje się patrząc na krajobrazy ujęte z lotu ptaka, rasowe konie, chaty kryte strzechą czy kobiety w długich spódnicach spacerujące ulicami miasta niż zastanawiając się dlaczego np. ścięto Dantona czy torturowano rotmistrza Witolda Pileckiego. Przynajmniej ja tak mam - po robocie i użeraniu się z szefem mam ochotę przytulić się do żonki (a jak żonka się nie chce przytulić, to wywalić giry i w jednej ręce browar a w drugiej orzeszki) i oglądać z nią np. Kozacką Miłość. Odprężenie się też jest ważne a nie tylko edukacja.

mala_ja_filmweb

O! Ty też i tutaj. Wyobraź sobie, że czasami też popatruję raz w tygodniu, raz na dwa tygodnie. Traktuję ten film raczej estetycznie. Śliczne te wszystkie kobiety i noszą takie fajowe długaśne spódnice do samej ziemi dlatego lubię popatrzeć. Najładniejsza jest Marysia. Fabuły nie śledzę bo ślimaczy strasznie. Pozdrawiam

Pawcio_filmaniak

Witam.Ja już jestem w końcówce serialu bo zostały 2 tylko odcinki.Serial mnie nawet wciągnął chociaż nie powiem,mnóstwo miał dłużyzn,a co do aktorek fakt śliczne aktoreczki wybrali.A te długaśne spódnice to Kozaczki istotnie wówczas nosiły.Pozdrawiam

mala_ja_filmweb

Szkoda, że nie żyję w tamtych czasach. Wtedy mógłbym codziennie cieszyć oczy takimi spódnicami :) a tak muszę oglądać filmy :( W ogóle nie czaję o co kaman w tym filmie , bo na wyrywki oglądam. Fajnie się z Tobą gada. Pozdrawiam

Pawcio_filmaniak

Mnie z Tobą też.Zapraszam na mój facebook. https://www.facebook.com/mariollaa

mala_ja_filmweb

Dzięki, to bardzo miłe. Nie mam fejsa i nie planuję mieć. Tu się fajnie gada. Inni też się włączają. Mają różne zdania - jednym się podoba, drudzy psioczą... Właśnie wtedy jest najciekawiej. Gadajmy tu, Właśnie obejrzałem 1 odc. Podtrzymuję moją opinię, że to film estetyczny. Czarne żniwa to był hardcore, emocje aż buzowały, a tu wręcz przeciwnie, ten film uspokaja i odpręża. Ma być podobno jakiś sequel, Stepowa miłość czy jakoś tak. Będziesz oglądać?

Pawcio_filmaniak

Witaj.Tak,zamierzam oglądać.Czarne żniwa ogromnie mi się podobały.Serial był wyśmienity.Kozacka miłość,jest w porównaniu z tym pierwszym serialem,estetyczna,spokojna.Też mi się dobrze ogląda chociaż dużo wątków wlecze się.Na szczęście wrzucono go na vod więc można obejrzeć na raz kilka odcinków,co sprawia że serial wówczas,zbytnio się nie dłuży.Oglądam też Zniewoloną.I teraz tak.O ile poprzednie serie były nie złe,tak ta...o mateńko jedyna!Wessała mnie ogromnie!Intryga jest poprowadzona bardzo ciekawe.Reasumując,polecam i pozdrawiam.

mala_ja_filmweb

O Czarnych Żniwach rozmawialiśmy tamże ale porzuciłaś konwersację. Jak w międzyczasie miałaś jakąś refleksję nt temat, to może tam się spiknijmy (tu nadmienię, że Czarne Żniwa obejrzałem 4 X z rzędu). Kozacka ma tę zaletę, że można w trakcie oglądania mleć ozorem a nawet prowadzić rozmowę telefoniczną podczas gdy Czarne Żniwa nie pozwoliły nawet wyjść na siku i trzeba było trzymać:)) Co do Zniewolonej - pewnie, że oglądam. Skrobnij cokolwiek tamże, to się przyłączę. Do Stepowej M też się przymierzam, bo tam będzie Zoriana Marczeno (Marysia z Kozackiej). Może Alonki, Ksenie i Oksanki też tam będą, fajnie byłoby. Mam też nadzieję, że będzie sporo scen, w których kobiety spacerują w długich, ciągnących się po ziemi spódnicach. Tu mógłbym się wpatrywać całymi godzinami, szczególnie jak takie spódnice mają delikatny połysk, bo wtedy bardzo ładnie "rzeźbią się" w ruchu. Niestety, ostatnio jest w modzie tzw. "kadr amerykański" gdzie kamerzysta "obcina" nogi poniżej kolan i Ukraińcy niestety też łyknęli ten patent. To, co? Póki co spiknijmy się na forach Czarnych Żniw oraz Zniewolonej, tak? Pozdrawiam i DoZo tamże

Pawcio_filmaniak

Świetny pomysł ;)

mala_ja_filmweb

Może nie tyle świetny (ale dzięki) co praktyczny. Unikniemy bałaganu

Pawcio_filmaniak

To prawda

mala_ja_filmweb

No prawda, prawda. No bo kochać Halki, Marysi Kozaczki i Tetiany (z Czarnych Żniw) jednocześnie na jednym forum się nie da, bo będą wiedziały o sobie nawzajem:))

Pawcio_filmaniak

Hahaha!Słuszna uwaga.A poza tym,jedna ładniejsza od drugiej!

mala_ja_filmweb

Racja. Szkopuł jednak w tym, która to ta jedna a która to ta druga. A jak tego nie wiemy, to skąd wiadomo, która to ta trzecia. No i jest dylemat (ściślej rzecz ujmując trylemat nawet). Gdybym zatem już musiał wybierać (bo przecież one wszystkie trzy kochają się za zabój we mnie, widzę to:))), to wybrałbym tę, która nosi najdłuższa spódnicę:)
A skoro jesteśmy tutaj na Kozackiej, to obejrzałem pierwsze pięć odcinków. Piąty to już była droga przez mękę. Fabuła przeniosła się niestety z moich ulubionych miejsc (lasów, pagórków, stepów, drewnianych płotów, mostków na strumykach itd.) to pooblepianych przepychem domów bogaczy, pozłacanych kandelabrów i żyrandoli, a na ten widok mam reakcje niestety wymiotne:(

Pawcio_filmaniak

A ja uważam że to atut tego serialu,że widzimy na przemian te dwie warstwy społeczne.Aczkolwiek chociaż ta moja opinia i tak nic nie zmieni,lepiej się ogląda te pagórki te lasy i tak dalej ;)

mala_ja_filmweb

Masz rację, że to atut tego serialu,że widzimy na przemian te dwie warstwy społeczne ale o ile jest to w Zniewolonej wielce interesujące, tak tu dostrzegam zwykły blichtr a w dialogach bicie piany: "miłość - zamążpójscie dla pieniędzy" i nic interesujacego ponadto. Aczkolwiek chociaż ta moja opinia i tak nic nie zmieni, lepiej się ogląda te pagórki te lasy i tak dalej ;) Tak mi się te miejsca wydawały jakieś takie znajome, a tu proszę, dowiaduję się, ze film kręcony w Radomyślu i jeżeli to jest TEN Radomyśl, o którym ja myślę, to jakieś 7 lat temu dojechałem tam rowerem! To jest zaledwie 100 km w linii prostej od przejscia granicznego w Dołhobyczowie: https://www.google.com/maps/@50.5604165,25.2451884,3983m/data=!3m1!1e3

Pawcio_filmaniak

Witaj.Tak,to jest raczej ten Radomyśl o którym piszesz.Jak oglądam te ,,stepowe,,ujęcia w serialu,to widzę wędrujących nimi,moich ukochanych przodków...Prapradziadka,pradziadka,dziadka...Eh wzruszyłam się! Pozdrawiam

mala_ja_filmweb

Ano jednak nie. To jest ten Radomyśl: https://www.google.pl/maps/@50.4929685,29.1809239,14936m/data=!3m1!1e3 tam gdzie zamek i mnóstwo skansenów. A stepy zajmują niemalże 90% powierzchni Ukrainy, więc te "wioskowe" sceny mogły być kręcone właściwie wszędzie. A co do moich przodków - rodzice mojej babci, czyli mamy mojej mamy pochodzili stąd: https://www.google.pl/maps/@50.3052019,24.0748542,3749m/data=!3m1!1e3 i też wyobrażam sobie jak spacerują po wiosce. Tutaj też dałoby się kręcić i Kozacką i Czarne Żniwa, bo tu też dziko i stepowo tyle, że mocniej zalesione. Bywałem i tam ale w 2015 roku PiS zlikwidował pieszo-rowerowy ruch graniczny z Ukrainą. Powód? Bo banderowcy mordowali na Wołyniu. Szkoda komentarza. Zatem pozostają jedynie filmy by przywołać w myślach tamte obrazy. A skoro już linkuję, to uznałem, że najpiękniejszą Ukraińską aktorką jaką widziałem jest Olena Borozeniec https://www.youtube.com/watch?v=s_MpVtkbYZU. Obejrzałem dziś pierwszy odc. Stepowej, a Ty?

Pawcio_filmaniak

Witaj.To mój dziadzio urodził się całkiem gdzie indziej bo w obwodzie róweńskim nieopodal Saren.Widziałam ten pierwszy odcinek Stepowej i jakoś...chyba tylko z przyzwyczajenia do bohaterów będę to oglądać.Ech!A tak bym chciała zobaczyć w tvp serialową wersję Cichego Donu którą i na yt i na cda można zobaczyć.Pozdrawiam!

mala_ja_filmweb

Hej. Jeżeli to te Sarny w połowie drogi między Lublinem a Kijowem, to przejeżdżałem. Niestety zwiedziłem tam tylko toaletę na stacji paliw:) Całkiem pokaźne miasteczko, 30 tys mieszkańców. Do Stepowej startujemy jakby z różnych pułapów, Ty z przyzwyczajenia a ja jeszcze z poczuciem frajdy, bo Kozackiej to ja widziałem zaledwie 20 odc. Marysia tutaj to sprawa oczywista, natomiast cieszy mnie bardzo, że śliczna Oksanka nadal tu jest, bo miałem na to nadzieję, mam nadzieję, że będzie też Róża i Anfisa (wredna baba-piękna kobieta). Scenografia wnętrz mi tu bardziej leży niż w Kozackiej, bo o ile nienawidzę epatowania pozłotą i "żylandorią", o tyle turecko-islamsko-bizantyjskie dekoracje trafiają w mój gust, bo są wyważone. Sam film wydaje mi się jeszcze bardziej z przymrużeniem oka niż Kozacka. Tam też było troszkę na jajco, ale tu chyba będzie więcej. Nie wiedziałem że Cichy Don miał ekranizację, to dobra wiadomość, pewnie coś z tym zrobię, dzięki:) Wieczorkiem skrobnę coś na forum Czarnych żniw, zajrzyj. Pozdrawiam

Pawcio_filmaniak

Nie.To Sarny w obwodzie rówieńskim czyli tutaj
https://www.google.com/maps/place/Sarny,+Obw%C3%B3d+r%C3%B3wie%C5%84ski,+Ukraina ,+34504/@51.3270348,26.5978703,13z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x4728a2889e30fac1:0x 8a62946cf3183489!8m2!3d51.3456549!4d26.601983

mala_ja_filmweb

Dokładnie te same Sarny:) Przy E373. Wyjeżdżasz z Lublina, przekraczasz granicę w Dorohusku, po drodze Kowel, potem Sarny, no a wtedy trzymając się trasy E373 na wsch do Kijowa. A jak w Sarnach odbijesz w prawo to po 90 km w kier południowym dojeżdżasz do Równego

Pawcio_filmaniak

No tak! ;)

Pawcio_filmaniak

A tutaj wedle współrzędnych które znalazłam na ukraińskiej stronie była wieś Wydymer gdzie mieszkali moi przodkowie https://www.google.com/maps/@51.3516554,26.2275346,3a,75y,245.38h,80.25t/data=!3 m8!1e1!3m6!1sAF1QipPVuHQAe1fV2t6iNa_zRoG8oLy4GQ3TpLZ1QBdP!2e10!3e11!6shttps:%2F% 2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipPVuHQAe1fV2t6iNa_zRoG8oLy4GQ3TpLZ1QBdP%3 Dw203-h100-k-no-pi-0.24142139-ya74.57343-ro-0.046587057-fo100!7i7680!8i3840

mala_ja_filmweb

Wygląda podobnie jak Kuliczków moich pradziadków, tyle, że tam teren bardziej pofałdowany, więcej pagórków a tu raczej równinnie (może z tego powodu miastu nadano nazwę: Równe)

Pawcio_filmaniak

Anfisy w dalszych odcinkach rzekomo ma nie być bo nie przeżyła różnego rodzaju przejść,ale rzeczywiście kobietka z niej piękna i pioruńsko szykowna.Nie często chwalę kobiety,ale tu tak jest.Oksana faktycznie jedna z piękniejszych.I rzeczywiście,ta odsłona jest jakby lekko z przymrużeniem oka do widza.Zobaczymy co z tego wyniknie.Cichy Don to polecam Ci najpierw jeżeli nie znasz,zobaczyć wersję z 1957 roku.Dla mnie arcydzieło arcydzieł.Piękne aktorki,aktorzy już trochę mniej. ;) A ta druga wersja to o ile dobrze pamiętam,ma 15 odcinków.Polecam myśląc sobie że w serialu jest więcej z książki której jeszcze nie miałam okazji przeczytać,ale kiedyś to zrobię.Pozdrawiam

mala_ja_filmweb

Pioruńsko szykowny może być każdy, wystarczy tylko, że pioruńsko szykownie się ubierze (a jak sam nie umie,to ubierze go stylista). Natomiast nie każdy rodzi się piękny (np.jak aktorka grająca Anfisę). Strasznie to niesprawiedliwe. A co do Oksany, to uroda ukraińskich kobiet w ogóle jest specyficzna - dorosłe, 30-40 letnie kobiety mają buzie tak delikatne jak 10-12 letnie dziewczynki (Oksana, Halka, Tetiana). Ludzie to tłumaczą mocnymi genami (mieszanka słowiańskich, turkmeńskich, kaukaskich). W krajach, w których od pokoleń lansuje się mniej lub bardziej zakamuflowany rasism, ludzie nie są urodziwi, bo zakładają rodziny jedynie w obrębie swojej rasy i typu. Cichy Don, powiadasz... No ja bym był bardziej ostrożny jeżeli chodzi o jakieś próby zestawień porównawczych. W Kozackiej już od pierwszych ujęć pierwszego odcinka twórcy puszczają oko do widza, żeby nie traktował do końca poważnie tego, co tutaj zobaczy. W Stepowej - identycznie. To jest taka kombinacja kostiumowo-przygodowo-obyczajowo-komediowa, no a Cichy Don to już jest poważna sprawa. DoZo na Czarnych żniwach, Zniewolonej i tutaj oczywiście.Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones