PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=785275}

Krypton

6,2 2 693
oceny
6,2 10 1 2693
Krypton
powrót do forum serialu Krypton

Cześć,

Może znajdę tutaj troche osób które obejrzały pierwszy sezon serialu, i podzieliłyby sie ze mną swoimi spostrzezeniami.
Mianowicie nie przedpadam za wątkami podróży w czasie, strasznie to komplikuje sprawę a scenarzyści często pozostają mało konsekwętni, tak tutaj nie obyło sie bez tego, szczególnie w finale.
1. Czemu peleryna Supermana zmieniła sie w pelerynę Zod'a? To nawiązanie do tego iż Zod podbił Ziemię?
2. Jakim cudem w kolekcji Brainiaca znajdowało sie Ziemskie miasto już podbite przez Zod'a? Nie było wspominane na poczatku sezonu ze Brainiac przybył po Kandor a dopiero potem 200lat pozniej przybywa na Ziemie pokonać Supermana, stąd wizyta Adama Strange na Kandorze?
Rozumiem ze w jakimś stopniu zmienili historię, ale hola hola! Czy może ja czegoś tutaj nie dostrzegam i źle główkuję?

ocenił(a) serial na 7
show_time

Co do pierwszego pytania to chyba masz rację i to Zod został wysłany na Ziemię zamiast Kal-Ela, co widać po pomniku Zoda w mieście do którego trafił Adam. Wszystko przez to że Seg trafił do Phantom Zone i kolejne pokolenia El-ów się nie pojawiły. Co do drugiego pytania to chyba Adam podczas wybuchu mógł trafić właśnie do przyszłości odległej o 200 lat od akcji na Kryptonie w której Brainiac podbił Ziemskie miasto. W serialu zostało to pokazane tak jakby już było podbite podczas wizyty Brainiaca na Kryptonie, ale wydaję mi się że moment w którym Val opowiada o podbitych miastach i zostaje pokazane Ziemskie miasto z Adamem dzieje się w dwóch różnych czasach, żeby ukazać jak to faktycznie wygląda.

tanakapl

Z tego co się orientuję to wyglądało to oryginalnie tak:
Brainiac wyrywa Kandor i robi z niego miniaturę. To doprowadza do rozpadu planety. Potem jest znana wszystkim historia Supermana. W końcu Brainiac dociera na ziemię i próbuje wyrwać Metropolis, ale oczywiście ziemi broni Superman który daje mu niezły łomot do tego stopnia że uwalnia Kandor, którego mieszkańcy zakładają nowy Krypton. Tak w skrocie było przynajmniej w animowanej wersji. Tutaj Adam więc cofa się nie po to aby ratować Kandor, a wręcz przeciwnie, uniemożliwić Zodowi jego uratowanie i podbicie, co zresztą jak widać się stało na końcu. Niestety widać również że Brainiac uciekł ze strefy widmo i nikt mu nie przeszkodził w wyrwaniu Metropolis. Widać również że Zod nie próżnował i w tym czasie podbił Ziemię. Pewnie kolejny sezon skupi się na odzyskaniu Sega i przywróceniu wszystkiego do kupy. Myślę że maszyna Adama będzie do tego przydatna. Aha, i jak dla mnie serial jest rewelacyjny i super osadzony w klimacie DC. Nie rozumiem tej niskiej oceny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones