Kulawe konie
powrót do forum 1 sezonu

Pierwszy odcinek, dwa intrygujące. Potem poziom absurdu i idiotyzmów wybił poza akceptowalną dla mnie skalę. Żeby było jasne - nigdy nie byłem czepialski ale zrobienie z MI5 (całego MI5 a nie tylko tej wesołej gromadki idiotów ze Slough House) Gangu Olsena to jednak za dużo nawet jak dla mnie. Nie jestem nawet w stanie wyliczyć momentów w których żenadometr wybijał ponad skalę, było ich co najmniej kilkadziesiąt. Nie wiem co skłoniło autorów i producentów do zrealizowania serialu na podstawie tak aburdalnego scenariusza. Gdyby była to komedia w stylu Jasia Fasoli to bym się oczywiście nie czepiał, no ale oni zrobili to, jak się wydaje, na serio. Daję 5/10 bo mimo wszystko realizacja i aktorstwo bez zarzutu. Tyle, że ten scenariusz...

wont

Czepiasz się. Świetnie zrealizowane kino o grupie agentów wyrzutków. Może pierwszy czy drugi odcinek nie wciąga, ale im dalej tym lepiej. Świetna intryga, fajnie narysowane postaci, gra aktorska na najwyższym poziomie, w szczególności Oldmana, Thomas i Reeves.

ocenił(a) serial na 7
wont

Właśnie to ośmieszają twórcy: postrzeganie samych siebie jako najlepszych agentów, demiurgów przewidujących 10 ruchów naprzód. Stąd pogarda, wykorzystywanie każdej możliwości do poniżenia kolegów-konkurentów, mitomania, prześladowania, wyśmiewania, buta, narcyzm, pozerstwo.
Przez to cała agencja sparaliżowana jest wewnętrznymi rozgrywkami i grą o władzę. Tylko wyrzutki robią cokolwiek z potrzeby działania. Dla mnie świetne przekłucie balonika zarozumiałości.

ocenił(a) serial na 8
Woooo

True that!

ocenił(a) serial na 7
Woooo

Jak w kazdym srodowisku pewnie,korpo to pewnie wierzcholek gory lodowej.

wont

Angielski humor z zasady trzeba czuć, nie da się go opowiedzieć, right ? A jest to o tyle istotne, że ten serial wypada bez niego imo bardzo mizernie. 1 sezon naprawde dobry, jest klimat, intryga, postacie i dialogi. W 2. zaczyna się to elegancko rozjeżdżać, a ostatni odcinek kładzie go zupełnie, pozostawiając tylko niesmak. No nie tak miało być

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones