PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=769408}

Legion

7,8 24 256
ocen
7,8 10 1 24256
8,2 14
ocen krytyków
Legion
powrót do forum serialu Legion

Hej,
no więc serial się skończył. Czy dobrze czy źle? (bez spoilerów) nie mi oceniać. WIem tylko, że ten serial był inny niż reszta, Legion to taka "Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently'ego" na sterydach, w klimatach mutantów (mój pierwszy komiks z x-men nabyłem w 1997 roku).

Oj uwielbiam mutantów, uwielbiam też pokręcone scenariusze. Dlatego teraz jest mi smutno, odszedł od nas kolejny dobry serial (ktoś jeszcze pamięta super słodkie "Gdzie pachną stokrotki?).

Natomiast z drugiej strony jest jedna zaleta tak szybkiego zakończenia historii - moim zdaniem, postać Legiona byłaby zbyt potężna, by móc stworzyć mu jeszcze jakiegoś przeciwnika. Akurat nie czytałem komiksów Legion, bo może David miał faktycznie więcej przygód i przeciwników, ale to w końcu był synem znanego mutanta, a także pokonałby Farouka - czyli telepatę na poziomie Omega (a na takim samym przecież była Dark Pheonix). Legion moim zdaniem z łatwością mógłby zabić każdego przeciwnika...Ajj rozpisałem się.

Anyway...

Dobry serial, ze spójną (w miarę ;P) historią. Szkoda, że się skończył.

ocenił(a) serial na 8
axelbest

Ostatni odcinek trochę rozczarował liczyłem na coś więcej coś bardziej pokreconego ale serial ogólnie bardzo dobry

ocenił(a) serial na 7
axelbest

Mnie zawsze boli przy tych adaptacjach komiksów, że scenarzyści nie korzystają z ich fabuły i w efekcie dostajemy bardzo swobodną i jedynie monetami osadzoną w oryginalnym kontekście komiksu historię. Całe szczęście, że z pomocą tej surrealistycznej, nieco awangardowej formy tutaj jeszcze całość wyszła spójnie. Sezon 3 ostatecznie był faktycznie przemyślaną i konsekwentnie poprowadzoną zamkniętą całością. Szkoda, że filmowy świat X men po moim zdaniem dużym potencjale restartu z nowymi twarzami i zmianą przeszłości tak szybko i tak słabo skończył.

ocenił(a) serial na 7
axelbest

Trzy seriale w jednym poście, które lubię. Dla mnie koniec wzruszający i dobry.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones