PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=769408}

Legion

7,8 24 186
ocen
7,8 10 1 24186
8,2 13
ocen krytyków
Legion
powrót do forum serialu Legion

... Przedłużony do granic możliwości, niby taka konwencja ale roz jechał się fabularnie jak dla mnie i już irytuje zamiast zaskakiwać i bawić.
Infantylny dla himbazy... A taki dobry chłop był... ;)

ocenił(a) serial na 6
peterson78

mam dokladnie to samo odczucie. Irytacja max

ocenił(a) serial na 8
Magdalen_zet

dziś 1 odcinek 3 sezonu... zobaczymy.

ocenił(a) serial na 9
tegesno

Za to trzeci sezon niszczy system i wynagradza wszystkie dłużyzny z drugiego, z nawiązką :)

ocenił(a) serial na 8
Covenant

no i czad...czekam na całość :-)

peterson78

Zgadzam sie, 1 sezon byl spoko, byl powiewem swierzosci w kinematografii. Ale 2 sezon? Toc to same bledy logiczne, zolnierze zamiast strzelac czekaja az ktos ich zabije. Skad murzyn mial jajka w wydziale 3cim. Skad w dziurze pod ziemia wziely sie androidy. Czemu lenny poszla od dziury i zaraz sie wrocila. Pseudo psychol9giczne pierdzielenie jacy to mezczyzni sa zli. Skad faruk wzial jej cialo na pustyni skoro byla w bunkrach. Skad ludzie w turkusowych pidzamach w ziemi i czemu pomagaja farukowi. Ile mozna bieg z riksza? Gosciu to chyba android albo maratonczyk. Przeciez oni dawid i faruk sa tak potezni ze mogli by inaczej walczyc nie tylko w umyslach. Czemu dawid nie przelecial pustyni skoro moze latac tylko szedl przez caly dzien (pare dni?), lub czemu nie przyteleportowal sobie samochodu? I ostatnie, w komiksach psychoza dawida zaczela sie od tego ze mial osobowoaci innych ludzi. A tutaj tego nie ma, powinien byc stabilny a melanii na sile prubuje widzom wmowic ze dawid jest szalony bo ten cieszy sie z zadawanego bolu. Zalosne. Gdzie sa jego inne osobowosci ja sie pytam. Czy tylko faruk nia byl? I czemu nazwali go legion? W komiksie po prostu bylo go wiele dlatego legion. Ale tu jego umysl jest czysty, nie skazony innymi osobowosciami. To skad przeswiadczenie ze bedzie zly. Skad ja sie pytam?

ocenił(a) serial na 8
skorpss

David ma psychozę i było to dokładnie pokazane zarówno po próbie zabójstwa przez Syd jak i podczas rozprawy. Skąd wniosek, że do rozwoju tej choroby potrzebne są jakieś osobowości*?
Cień podejrzeń że David mataczy, wisiał nad nim przez cały drugi sezon. Po jego powrocie wielokrotnie padały pytania, które jednak wciąż zbywał. Ostatecznie, to jednak Cary Loudermilk zdobył dowód, gdy odkrył, że David zmienił pamięć Syd, natomiast po jej zachowaniu podczas rozprawy można wywnioskować, że Faruk posługując się myszą przywrócił ją. No i generał też swoje widział.

* nie czytam komiksów, wiec nie bardzo wiem co dokładnie masz na myśli pisząc "osobowości"?

acidity

no wlasnie widac ze nie czytasz. W komiksach bylo tak ze on nie byl chory psychicznie, tylko podczas ataku na jego dom, gdy wlamywacze zabili jego rodzicow on wytworzyl atak psychokinetyczny w ktorym usmarzyl mozgi zabojcom, co spowodowalo ze wchlonal ich umysly. Potem zapadl w spiaczke i gdy sie z niej obudzil stal sie autystyczny i pomieszany. A jego zdolnosci pojawialy sie tylko i wylacznie wtedy gdy przejmowala jego cialo osobowosc z tymi zdolnosciami. Dlatego w komiksie potrafil duzo wiecej np. wladac ogniem, wchlaniac dusze innych osob itd. Tak samo jak w scenie w ktorej Faruk przejmuje jego cialo i morduje ludzi. Tylko ze to nie sa jego moce tylko jego osobowosci. Dobrze bylo to zobrazowane w 1 sezonie w drugim, on ma te moce bez zadnych osobowosci. Co dla mnie jest w ogole jakas pomylka. On tych osobowosci mial tysiace stad nazwa LEGION. Bo jego jest WIELE. a w tym filmie? Skad w ogole taka nazwa, ja sie pytam!?

Odnosnie fabuly to jakie pytania!? To ze ten japonczyk z helmem na glowie zwrocil uwage ze Dawid klamie? Przeciez syd wiedziala ze ten ma pomoc farukowi. Wnioski Melani po tym jak ja oliver opuscil ze faceci sa zli? A moze to ze melanii zostala zwerbowana przez faruka? Przeciez ewidentnie tutaj faruk jest tym zlym. A oni go jak gdyby nigdy nic wypuszczaja na sprawe bez zadnego srodka ochronnego nie bojac sie zadnego ruchu z jego strony. Czy oni sie nie boja ze on przejmie organizacje? Wierza mu!? Po tym jak zabil niezliczona ilosc ich wojska? A general jest slepy, widzial, ze zarazony idea z jajka murzyn chodzi po oddziale i podklada wiecej jajek (scena w ktorej setki skorupek walaja sie po korytazu) i nic z tym nie zrobil. Gowno nie general.

Po za tym nie wiem o jakiej psychozie ty mowisz? Ze gadal z dwoma swoimi alter ego!? A ty nie gadasz sam ze soba przed snem? Takie przedstawienie dialogu wewnetrznego jest pokazane w wielu filmach, aby pokazac to co sie dzieje w glowie bohatera. Np. w piratach z karaibow. To nie jest psychoza. A nawet jesli, to w komiksach te osobowosci nie byly jego tylko innych. I nie bylo ich troje tylko tysiace.

edit. Poza tym komu oni wierza, jakies typiarze z wizji przyszlosci!? Bo faruk im tak powiedzial!? Przeciez on chcial zabic faruka, kto by wierzyl mordercy ktory chce wyjsc z wiezienia. A oni wszyscy mu uwierzyli. Bez sens w ogole.

ocenił(a) serial na 8
skorpss

Mylisz wewnętrzny dialog w którym np. rozważamy jakieś kwestie, z psychozą w której można m.in. słyszeć głosy, które wpływają bezpośrednio na czyny chorego i są w stanie zmieniać jego odbiór rzeczywistości. W pierwszym przypadku jesteś w pełni świadom, że to wszystko twoje myśli, w drugim uważasz, że to obce głosy.

acidity

znam definicje psychozy, jak narazie nic co bylo pokazane w filmie mnie do tej koncepcji nie przekonalo. pozdrawiam

skorpss

Serial ma niewiele wspolnego z komiksami.

skorpss

Scenariusz napisali na tripie po LSD a Ty się logiki doszukujesz? W każdym razie niektóre sceny albo motywy mogłyby być użyte w teledyskach jakiś psychodelicznych piosenek. Taka estetyka przyjęta.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones