PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=769408}

Legion

7,8 24 256
ocen
7,8 10 1 24256
8,2 14
ocen krytyków
Legion
powrót do forum serialu Legion

Przyznam, że niespecjalnie przepadam za serialami. Ciężko jest mi bowiem przymusić się do regularnego śledzenia epizodów i potem "wypadam z rytmu". Oczywiście nie znaczy to, że nigdy ich nie oglądam. Aż tak źle nie jest! Po prostu muszę mieć ważne powody.

Mam tu na myśli, że poleci mi go ktoś, kto jest dla mnie w ten czy inny sposób ważny (casus "Czarnego Lustra"), że będę chciał zweryfikować entuzjastyczne opinie ("Stranger Things") albo zainteresuje mnie tematyka ("Detektyw").

Powodem, dla którego w tym wypadku zdecydowałem się zasiąść przed ekranem był:

a) krótki czas trwania (tylko osiem odcinków);
b) interesujący koncept fabularny;
c) fakt, iż akcja dzieje się w moim ulubionym komiksowym uniwersum czyli świecie X-Men.

I muszę przyznać, że absolutnie tej decyzji nie żałuję! Serial bowiem mnie całkowicie wchłonął i naprawdę żałuję, że na możliwość śledzenia kolejnych odsłon tej fascynującej historii trzeba będzie długo czekać!

Dostajemy bowiem prawdziwą jazdę bez trzymanki. Szaloną, psychodeliczną, nieprzewidywalną a przede wszystkim urzekająco kreatywną, genialnie zrealizowaną, fantastycznie zagraną (Acz z oczywistych względów wyróżniają się głównie Aubrey Plaza i Dan Stevens), posiadającą arcyciekawą galerię postaci a przede wszystkim niezaprzeczalnie wciągającą opowieść, która zmusza nas do całkowitego zanurzenia się w zwichrowany świat wewnętrzny głównego bohatera.

Jestem niezmiernie ciekaw, co twórcy "wymodzą" w drugim sezonie. W każdym razie u mnie mają ogromny kredyt zaufania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones