PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658891}
8,3 8 274
oceny
8,3 10 1 8274
Line of Duty Wydział wewnętrzny
powrót do forum serialu Line of Duty - Wydział wewnętrzny

montaż, praca kamery

ocenił(a) serial na 8

Do tego trzeba się przyzwyczaić. Przyznam, że dość długo mnie to męczyło i irytowało.

Nie był to serial nowobrytyjski. Zawierał sporo rozwiązań nieco archaicznych, kojarzących mi się z brytyjskimi filmami i serialami z lat 70. Trochę to hermetyczne było.

Cały czas mówię tylko o 1 sezonie, następnego jeszcze nie widziałem. Ten sezon miał sporo wad, nie tylko w zakresie montażu, reżyserii czy pracy kamery. Scenariusz to swoisty paradoks. Historia jest złożona, ale poszczególne jej wątki opowiedziano w sposób uproszczony, z całą masą cięć i skrótów. Niektóre sceny zbyt teatralne. Dialogi nierówne, niektóre troszkę infantylne. Postacie narysowane grubą kreską, bez szczególnej psychologicznej głębi. Aktorsko Lennie James wyraźnie górował nad całą resztą.

Pomimo wielu wad, pomimo zastosowania tu i ówdzie archaicznych środków wyrazu, ten serial ma w sobie coś oryginalnego i świeżego. Intryga lekko szekspirowska. Niektóre pomysły fabularne niebanalne. Wyraźna odmiana w odniesieniu do seriali amerykańsko-kanadyjskich. Dlatego daję wysoką notę 7/10, bo to nie była strata czasu i to, mimo wszystko, nie była sztampa.

ocenił(a) serial na 8
per333

Jestem po czech odcinkach czeciego sezonu ;) i muszę powiedzieć, że dramaturgicznie stoi to na wyższym poziomie niż przyzwoite dwa poprzednie sezony. Nadal pod względem fabularnym intrygi są nieco naciągane, ale tym razem zostały idealnie ze sobą zharmonizowane. Jest melodia, jest tempo, jest świetne budowanie napięcia. Połowie tego sezonu (przede mną jeszcze trzy odcinki) mimo pewnych uproszczeń i skrótów, dałbym 8/10.
Wyraźnie poprawiła się też strona techniczna, praca kamery oraz montaż.

Jednak uśredniając, nadal pozostaję przy ocenie 7/10.

P.S. mam mieszane uczucia odnośnie postaci Irlandczyka. Mogli sobie darować ten stereotyp Irlandczyk=latolik, i jeszcze do tego taki śmiesznie pryncypialny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones