PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=88369}
4,1 51 497
ocen
4,1 10 1 51497
M jak miłość
powrót do forum serialu M jak miłość

Podziwiam Was :)

ocenił(a) serial na 1

Jest dla mnie szokiem, że przy tak bogatej ofercie filmów i seriali z całego świata takie gówno ma tak wielu odbiorców, nie ma czegoś takiego fenomen tego serialu, uważam że Polakom wiele nie trzeba do szczęścia, tylko zdrady, pieprze*nie się praktycznie każdy z każdym, i cała masa rodzinnych problemów.
Dziwne jest to że mając swoje problemy z pracą, rodziną macie jeszcze ochote oglądać to przez godzine przed snem na ekranie waszego telewizora.
Zamiast obejrzeć ciekawy dokument z którego zawsze cos można wynieść, zamiast oglądać coś co po ciężkim dniu zrelaksuje tj, serial/film cokolwiek, lepiej już zagrać w grę i popracować mózgiem czy też poczytać książkę i pobudzic wyobraźnie, Wy niestety oglądacie M jak miłość.

ocenił(a) serial na 4
Maverick0069

Masz 1000000% racji chłopie, bez ciebie nigdy byśmy na to nie wpadli :)

ps - popracuj nad ostatnim akapitem/zdaniem ;)

ocenił(a) serial na 1
andre_

To ja wiem, że mam, ale nie wiem dlaczego się tak dzieje.

ocenił(a) serial na 1
ocenił(a) serial na 4
Maverick0069

Tego to nikt nie wie, może więc po prostu przyjmij wersję że tak musi być i już ;)

ocenił(a) serial na 6
Maverick0069

Pewno dlatego, że lepiej oglądać cudze życie, niż zajmować się swoim, i rozwiązywać trudne problemy, od których najchętniej chciało by się uciec.. Jakoś łatwiej patrzeć z zewnątrz na cudze nieszczęście i współczuć, niż przeżywać własne.. Jak zdarzy się wypadek, ludzie lecą i chcieli by pomóc, ale często nie potrafią. Podświadomie myślą " jak dobrze, że to nie mnie się stało.. " To smutna prawda..

ewamayaR

KRUS versus MOPS!

andre_

Raczej nikt z nas tego nie ogląda sam tego nie lubie ale starszym osobą się to podoba np. Mojej babci

ocenił(a) serial na 2
han_solo13

Raczej osobom :P

Maverick0069

Sęk w tym, że wcale nie trzeba poświęcać dwóch dni w tygodniu, aby w całości obejrzeć to "dzieło". Oglądam w przelocie, jeden odcinek na 20-30, a i tak wiem że jest to goowno warte.
Niemniej jednak z niskimi potrzebami niektórych polskich widzów (nie generalizujmy) - trudno się niezgodzić.

Maverick0069

Jakoś człowiek tak przywyknął i ogląda :D myślę, że z czystej ciekawości :D

ocenił(a) serial na 4
Maverick0069

Serial ten jest dobrym sposobem na odmóżdżenie

ocenił(a) serial na 6
maciekd_filmweb

Jak się boimy, oglądamy horrory.. Tak działa psychika..

maciekd_filmweb

i tu się nie zgodzę, bo na odmóżdżenie wolę sobie obejrzeć coś z kina klasy B niż tracić czas na coś tak żenującego.

maciekd_filmweb

Ciebie już totalnie odmóżdżył PIS co widać po twych ulubionych propagandowych gniotach ala Che którego tak nie lubisz.

ocenił(a) serial na 6
Maverick0069

Oglądamy właśnie dlatego, że to bzdura. Relaks. Wszyscy chcą zapomnieć o własnych problemach, więc wolą patrzeć na cudze. To odciąża psychicznie. Lepiej zresztą oglądać serial, niż plotkować o problemach sąsiadów..

Maverick0069

W ofercie musi być szerokie spektrum filmów i seriali. Nie każdy w stanie jest oglądać ambitne rzeczy, niektórzy ludzie są prości i lubią proste produkcje. I nie widzę w tym nic złego. Myślę, że średnia wiekowa oglądających ten serial to 60. Podejrzewam, że większość starszych osób ogląda ten serial jako zapychacz czasu, młodzi zaś żeby się pośmiać, albo żeby po prostu popatrzeć kątem oka na ekran podczas nauki czy kolacji. Takie proste seriale też są potrzebne. Pokazanie problemów zwykłych ludzi właśnie jest tym, co przyciąga, bo osoby mogą utożsamić się z bohaterami i lepiej im się robi, gdy widzą, że nie tylko oni mają takie zwykłe nudnawe życie przepełnione trudnościami. Jednego relaksuje dobre stare kino, drugiego horror i akcja, innego High School Musical, a niektórych M jak miłość. Ludzie są różni i nie ma co się dziwować.

PsychopatycznoOdwetowa

Zwalasz na starszych ludzi, że niby oni oglądaja te seriale, bo są mało ambitni, prości, a tak naprawde ten serial ogladaja przede wszystkim młodzi ludzi, bo teraz to chyba wiekszosc wątków jest o młodych ludziach. O Marcinie i Kasi, jego podbojach. Dziewczyny jaraja się która kobiete wybierze Marcin, czy bedzie z Kasia. A jak odchodzila to wylewały łzy, "o nieee Kasia powinna byc z Marcinem" itp Owszem kiedys to dla odpreżenia można było je obejrzeć jak jeszcze grał Marcin Bosak, była Simona, Stefan, Gosia prowadziłą pensjonat w Grabinie, a teraz wątki sa naciągane np czytam ze Natalka w lesie rodzi hehe. Zgadzam się z założycielem wątku, że przy tak bogatej ofercie seriali zza granicy, aż dziw człowieka bierze, że ktoś to jeszcze ląda, a zwłaszcza, że oglądaja je młodzi ludzie, bo starsi nie maja internetu, nie maja wyboru. Wystarczy wejsc na forum Klanu, Pierwszej miłości, jak młodzi ludzie się wczuwaja w poszczegolne wątki. Z polskich seriali mozna obejrzeć jeszcze Ojca Mateusza, ze względu na sielankowy klimat Sandomierza i fajnych aktorów oraz muzykę bodajże Michała Lorenca. Polacy kręca dobre kryminały Pitbull, Służby specjalne, Gliniarz, Na krawędzi, ale obyczajówki wychodza im średnio.

milenasy

Popieram, jeśli przy wynikach oglądalności jest tak, że 6 mln jest ogólnie i serial jest na 1 miejscu w widowni, a w docelowej jest około 2 mln widzów, czyli w wieku 16-49 to pozostali są poza tą grupą. Ale te 2 miliony dają 1 miejsce w grupie docelowej.

ocenił(a) serial na 8
PsychopatycznoOdwetowa

Pośmiać to się można z twojego wpisu.Dziwować?Po jakiemu to?OK.ludzie są różni i oglądają różne rzeczy,ale zdecydowane więszość przedewszystkim młodych ludzi ogląda ten serial od 16 lat zdecydowanie najwyższa oglądalność ze wszystkich pozycij programowych w Polce w tv oraz w internecie.Kątem oka :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) No tak pewnie dlatego na facebooku wszystko tak przeżywają co się dzieje w odcinku a większość osób ogląda najpierw odcinek przdpremierowo w internecie a pózniej jeszcze raz w tv,dlatego prowadzą profile na fanpejdżu bohaterów z serialu,dlatego serial ciągle wygrywa ze zdecydowaną przewagą wszystkie Plebiscyty na najlepszy,dlatego jego ocena na świecie seriali na ponad 100tys.oddanych głosów to 9,8/10 trudno się z tobą nie zgodzić.

ocenił(a) serial na 8
maikel_filmaniak

Profile na facebooku* na którym ten serial też ma zdecydowanie najwięcej lajków,żaden inny Polski nie ma nawet połowy takiej liczby

ocenił(a) serial na 2
maikel_filmaniak

Niestety, jakie społeczeństwo, taki poziom seriali. Poza tym, jak można nie znać słowa "dziwować"?

ocenił(a) serial na 8
chemas

Jakie społeczeństwo taki poziom seriali to można by napisać gdyby najpopularniejsze w Polsce były Trudne Sprawy czy jakieś inne chore Dlaczego ja.Jeśli chodzi o inne Polskie tasiemce to nie dawałem rady ich oglądać Pierwsza miłość gdzie dialogi są na żenującym poziomie,a ze względu na to,że serial leci 5 razy w tyg.każdy był już z każdym ,i robią z tego jakiś pseudokryminał jednego zabiją to pojawia się jakiś drugi,który strzela do każdego ::))),gra aktorska jesli można wogóle o takiej mówić jest na niezwykle niskkim poziomie nawet jak na Polske,Karolek z familiady czy Hubercik z Milionerów grają tam pierwszoplanowe role jeszcze niedługo Tadeusza Sznuka zatrudnią do tego gniotu,takie błędy jak mikrofon wchodzący w kadr są dla mnie niewybaczalne zastanawiam się tylko jaką motywacje do pracy przy tym serialu mają ci ludzie,nigdy żadnej nagrody oglądalność była na początku całkiem wysoka ,ale teraz leci na łeb na szyje ponad 2mln między innymi moja dziewczyna przestałą oglądać ten gniot bo sama już nie mogła wytrzymać,Klan popatrze tylko dla beki na youtube bo są zawsze jakieś ciekwe filmiki typu picie herbaty na sucho,czy mycie rąk na sucho :))) polecam bo jest mnóstwo takich filmikow z tego tasiemca ,Na wspólnej nudne,ten serial nidy nie budził wielkiego zainteresowania,dla podniesienia oglądalności wymyślili teraz podbno związek lessbijski z dziewczyną która zawsze była heteroseksualna a przez jej łóżko podobno przewineło się kilkunastu facetów teraz tvn wymyslił,żę będzie emitować serial przez całe wakacje ,żęby zdobyć nowych widzów gdy inne seriale mają przerwe,widać włodarze tej stacij po wielu nieudanych próbach przejęcia MjM przy którego emisij mogliby zarabiać wiele milionów na reklamach nadal za wszelką cene chcą wypromować swój beznadziejny tasiemiec reklamując go już nawet w radiu.Dlatego mnie osobiście nie dziwi popularność MJM od tylu lat bo oglądając przez te dwa lata ten serial bije te inne polskie tasiemce na głowe polubiłem ten serial i napewno będe po wakacjach oglądał nowe odcinki z dziewczyną.A jesli chodzi o Polskie seriale to w ostatnim czasie Polsat miał bardzo dobry serial Skazane na licencij oraz w tej ramóce bardzo przyzwoity Powiedz Tak,który też oglądaliśmy,ale z tego co wiem drugiego sezonu też już nie będzie a może ty mi powiesz jaki według ciebie jest obecnie najlepszy Polski serial?

ocenił(a) serial na 8
maikel_filmaniak

przestała* żeby*

ocenił(a) serial na 2
maikel_filmaniak

Porównywanie Trudnych spraw i Dlaczego ja do MjM to nieporozumienie. To zupełnie co innego. Poza tym podejrzewam, że są bardzo popularne z racji tego, że ciągle są w stałej ramówce Polsatu. Pierwsza miłość chyba również jest bardzo popularna, chociaż jak dla mnie niczym jakościowo nie różni się od MjM. Nie znam danych na temat wielkości popularności polskich seriali, jak znasz to podaj mi źródła, z chęcią się zaznajomię. Jeśli chodzi o seriale, które mi się podobają, to już ci mówię Ranczo, w miarę Ojciec Mateusz, no i wiele seriali krótkoodcinkowych, jak Wataha, Pitbull, Glina, Prokurator, Krew z krwi, itp. No ale to nie są telenowele.

ocenił(a) serial na 8
chemas

Mają te seriale pewną grupe odbiorców,ale małą one po prostu konkurują ze sobą bezpośrednio w tym samym czasie leci na tvn jakaś ukryta prawda co na polsacie Dlaczego Ja.To są produkcje bardzo niskobudzetowe żeby zapchać ramówke i zaoszczędzić troche pieniądze na jakieś premierowe produkcje filmowe czy np.jak Polsat wykupienie prawa do sportowych transmisij lub na realizacje takiego serialu jak Skazane ,który miał najwyzszy budzet wśród polskich seriali.http://mjakmilosc.tvp.pl/25175874/kwiecien-nalezal-do-nas tu masz jakiś nowszy przykład Pierwsza miłość ma oglądalność poniżej 1mln.nigdy nie znalazła się w pierwszej 20 ani nie zdobyła żadnej nagrody poprostu to jest też produkcja niskobudżetowa m jak miłość ma 2razy większy budżet dla przykładu,ale zarabia tez na siebie bardzo duże pieniąze.

ocenił(a) serial na 8
maikel_filmaniak

Mają te seriale pewną grupe odbiorców,ale małą one po prostu konkurują ze sobą bezpośrednio w tym samym czasie leci na tvn jakaś ukryta prawda co na polsacie Dlaczego Ja.To są produkcje bardzo niskobudzetowe żeby zapchać ramówke i zaoszczędzić troche pieniądze na jakieś premierowe produkcje filmowe czy np.jak Polsat wykupienie prawa do sportowych transmisij lub na realizacje takiego serialu jak Skazane ,który miał najwyzszy budzet wśród polskich seriali.http://mjakmilosc.tvp.pl/25175874/kwiecien-nalezal-do-nas tu masz jakiś nowszy przykład Pierwsza miłość ma oglądalność poniżej 1mln.nigdy nie znalazła się w pierwszej 20 ani nie zdobyła żadnej nagrody poprostu to jest też produkcja niskobudżetowa m jak miłość ma 2razy większy budżet dla przykładu,ale zarabia tez na siebie bardzo duże pieniąze.

ocenił(a) serial na 8
maikel_filmaniak

pieniądze

ocenił(a) serial na 8
maikel_filmaniak

Należy też wziąć pod uwage fakt,że oglądalność telewizij w ostatnich latach drastycznie spada na rzecz internetu tam MjM też ma największą oglądalność na vod gdzie są odcinki przedpremierowe.Jeśli chodzi o Ranczo to był to kiedyś mój ulubony serial i nie da się ukryć,że dobra Polska produkcja telewizyjna,która też gromadziła wiele mln.ludzi przed tv,ale ostatni sezon był już gorszy,nudniejszy i oglądalność przez to też spadła.Po Wakacjach będzie nowy sezon prawdopodobnie ostatni ksiądz to już chyba zostanie papieżem a jego brat prezydentem tak daleko zabrneli sam jestem ciekawy jaka będzie oglądalność od września.http://swiatseriali.interia.pl/newsy/seriale/m-jak-milosc-383/news-m-ja k-milosc-liderem-ogladalnosci,nId,2158364 Zauważ zę serial ma tu ocene 9,9/10 na prawiie 100tys.głosów ja dałem mu 8.http://superseriale.se.pl/m-jak-milosc-rekordowa-ogladalnosc-1126-odcinka-m-ja k-milosc-ponad-74-mln-widzow-plakalo-z-marcinem-_555358.html.Na wirtualnemedia można sprawdzać wszystkie wyniki oglądalności.

ocenił(a) serial na 2
maikel_filmaniak

A ty cały czas o tej oglądalności, jakby to miał być wskaźnik jakości. To tak samo jakby w programach typu talentshow rację miała publiczność a nie specjaliści z jury

ocenił(a) serial na 2
maikel_filmaniak

A MjM to nie jest zapchajdziura?

ocenił(a) serial na 8
chemas

Koleżko napisałeś,że nie znasz danych żebym podał zródła to chętnie się zaznajomisz,więc coś tam podałem.Jeśli dla ciebie zapchajdziurą jest serial,który od tylu lat jest największym hitem tvp i produktem,który przynosi stacij zdecydowanie największe przychody to nie mam więcej pytań.

ocenił(a) serial na 2
maikel_filmaniak

Jest zapchajdziurą, tylko bardzo dochodową i wieloletnią.

chemas

Poziom emki spadł w ciągu ostatnich dwóch lat. Widać już całkowicie, że jedynym sposobem na "rozruszanie" serialu jest zdrada lub kolejny bohater, który ma do niej doprowadzić lub nowego związku. Widownia również, ale nadal jest ponad 6 milionów.
Pierwsza Miłość ma ponad dwa miliony widzów.
Na Wspólnej osiąga teraz około 2,5 mln, rok temu też leciało przez wakacje, przez co podniosło wyniki.
Paradokumenty mają widownię między 1,5 a 2 mln widzów (szok) i wysokie udziały w rynku. Włożenie teraz innych produkcji w te pasma (np. Miodowych Lat czy amerykańskich seriali) spowoduje utratę około połowy jak nie więcej widzów.
Nikt nie będzie ryzykował kiedy w grupie docelowej serial jest popularny (a tak jest z i z paradoku oraz tasiemcami).

ocenił(a) serial na 2
adamo001

Ja to wszystko rozumiem, co wcale nie oznacza, że toleruję.

chemas

Ja również rozumiem i nie toleruję. Bo przez to spora część widzów nie ma pojęcia o wielu (często dobrych lub bardzo dobrych) serialach amerykańskich czy choćby brytyjskich.

maikel_filmaniak

Nie znam nikogo młodego,który to ogląda. Jak można przy tylu ciekawych serialach ze świata oglądać taki gniot z żenującym contentem? Nic ciekawego,ciągle miłość,zdrady,śluby i to sam. Ale wgl jak można oglądać serial,który ma ponad tysiąc odcinków to tasiemiec. Ale polscy widzowie nie mają żadnych wymagań. Ja np nie potrafię wytrzymać jednego odcinka,bo jestem znużony.

ocenił(a) serial na 1
PsychopatycznoOdwetowa

W pierwszych latach rzeczywiście serial robiony pod kątem sielskiej atmosfery prowincji. Później przeobraził się w coś z pogranicza "Dynastii" i paradokumentów "Małolaty', "Szkoła".

Maverick0069

A dla mnie to właśnie ciekawostka, jak można mieć tak śmieszne problemy. Te ustawki - tak trzeba, to wypada, tym muszę się przejmować, tu muszę tak bajerować. Odbieram to jaki surrealizm, oglądam w celach uspołecznienia :)

ocenił(a) serial na 3
anarchistt89

Ja oglądam dla jednej aktorki. Włączam na ipli i przewijam wszystko oprócz wątku Agnieszki i Tomka

ocenił(a) serial na 1
Pozytywna__

Ruda??? Moja lepsza połowa ogląda M... i czasami zerknę na rudą....fajna cizia.

ocenił(a) serial na 4
Maverick0069

Ale mogłaby się przewiewniej ubierać ;)

ocenił(a) serial na 4
Maverick0069

"(...) takie gówno ma tak wielu odbiorców,"
"Moja lepsza połowa ogląda M"

Jak ty z nią wytrzymujesz, biedaku...

ocenił(a) serial na 1
andre_

Gówno jest gównem ale nie świadczy o człowieku który to ogląda, spokojnie :)

ocenił(a) serial na 4
Maverick0069

"(...)uważam że Polakom wiele nie trzeba do szczęścia, tylko zdrady, pieprze*nie się praktycznie każdy z każdym,"

Ty lepiej naprawdę uważaj :P

ocenił(a) serial na 1
andre_

NIe łap mnie za słówka;p

ocenił(a) serial na 8
Maverick0069

Czasem człowiek potrzebuje oderwać się od rzeczywistości...

ocenił(a) serial na 1
laleczka874

Oglądając gniota, który stara się naśladować codzienną "rzeczywistość" w konwencji realistycznej. Brawo.

ocenił(a) serial na 1
Maverick0069

Pierdoły, ale chciałabym mieszkać w Grabinie, te łąki, sady , lasy, piękna okolica , nie to co w wielkim mieście .Lubię obecnie postać Rafała , skomplikowana osobowość zauroczona w Annie.

ocenił(a) serial na 2
nathalie34

hehehe, wystarczy zamieszkać lub odwiedzić, a nie łykać wizję sielanki wiejskiej dawkowanej przez tv. Ja na ten przykład mieszkam w takich okolicach i być może, jakbym był tu okresowo (wakacje co jakiś czas), to bym czuł sielankę, spokój itp, a tak to po prostu zwykłe miejsce, w którym się mieszka.
A tak przyszło mi do głowy, dlaczego publiczna lubi pokazywać sady, pewnie ma to związek z umiłowaniem lokowania produktów, a szczególnie Tymbarków.

ocenił(a) serial na 1
chemas

Ale się rozpisałeś, polecam napisać poemat , może opublikują , będziesz miał nad czym myśleć w wiejskiej scenerii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones