PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=769615}
7,3 1 751
ocen
7,3 10 1 1751
McMafia
powrót do forum serialu McMafia

Wciągająca historia. Sięgnę po książkę. I fajna sprawa z zatrudnieniem zagranicznych aktorów (rosjan, hindusów i czechów). Na marginesie - dla angoli czeski to jak ruski. Co widać po napisach angielskojęzycznych ;)

ocenił(a) serial na 8
Misiek666

Haha prawda z czeskim ,ja wlasnie po 6 odcinku i musiałem trzymac nerwy na wodzy pzdr

ocenił(a) serial na 8
Misiek666

Książka do serialu jest jak Gomorra - Roberto Saviano - cała ta część fabularna to dzieło twórców serialu, książka ma charakter dokumentalny.

hagen_filmweb

No na razie jestem po pierwszym i nie wiem czy kontynuować,technicznie ok ale pobudki głównego bohatera mało przekonywujące to nie Breaking Bad albo Ozark.
Spoiler!



Na oczach głównego bohatera zabijają brutalnie wujka(który defacto na to zasłużył) to on zamiast z podkulonym ogonem wrócić do swojego spokojnego,bezpiecznego życia to on chce zaryzykować życie swoje i całej swojej rodziny.

ocenił(a) serial na 8
aronn

Przecież bohater na początku się waha - przekonuje go Kleinman, że jego rodzina nigdy nie będzie bezpieczna, do póki Vadim Kalyagin jest silniejszy i na początku godzi się jedynie na transfery i pomoc w przekazywaniu środków. Nie wydaje mi się, żeby logika tego serialu, motywacje bohaterów było jakoś ułomne i to przeszkadzało w odbiorze, jeśli miałby jakiś zarzut to do finału, ale nie będę robił spoilerów.

hagen_filmweb

Pomoc w przekonywaniu środków itd,po pierwsze jeśli jest tak inteligentny to zdaje sobie sprawę,że Vadim może się dowiedzieć bo to cwany lis w tym interesie,po drugie jego największą bronią a zarazem obroną byłoby nic nie robić a tym samym Vadim uznałby go i jego ojca za nieszkodliwego a nie oglądać się za siebie co parę minut.A jeśli chodzi o jakąś zemstę?K..byłbym wściekły na wujka,że mnie w to wciągnął(użył fortelu),gdzie sam jeszcze mógł zginąć a wszystko zapoczątkował wujek tym zamachem na Vadima.Twórcy mogli się pokusić jakoś subtelniej to rozegrać,no ale to są tylko moje dywagacje odnośnie jednego odcinka.
Drugim zarzutem to sam główny bohater jakoś mnie odpycha...

Ps.Po serial sięgnąłem z racji tego,że byłem na Twoim profilu i go zauważyłem,że oglądałeś.Nie skreślam go jeszcze,bo technicznie dobrze wygląda a jak wiemy do każdego serialu trzeba się wciągnąć,nie jest to hop siup,trzeba czasu.
Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 8
aronn

W jaki sposób Kalyagin miałby się dowiedzieć ? Serial np kapitalnie pokazuje dzisiejszy zglobalizowany świat i widzimy jak powstaje sieć spółek w różnych częściach świata od Kajmanów, po przez Panamę, a na Dubaju kończąc, gdzie w wielu krajach nazwiska właścicieli spółek są tajne, żeby rozgryźć taką pajęczynę, trzeba by dojść do pierwszej spółki.

ocenił(a) serial na 9
Misiek666

mogę prosić o tytuł książki?

ocenił(a) serial na 7
arek160905

McMafia. Zbrodnia nie zna granic. Autor Misha Glenny. Książka to studium przenikania międzynarodowych struktur przestępczych i nie ma nic wspólnego z serialem (no, może poza miejscami akcji). Jeżeli ktoś interesuje się tematyką przestępczości zorganizowanej, to dzieło Glennego jest pozycja obowiązkową.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones