PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37003}

Miasteczko Twin Peaks

Twin Peaks
8,5 112 388
ocen
8,5 10 1 112388
8,8 31
ocen krytyków
Miasteczko Twin Peaks
powrót do forum serialu Miasteczko Twin Peaks

1 sezon - rewelacja
2 sezon do momentu wykrycia zabójcy Laury - rewelacja
2 sezon Cooper Vs Windom Earl - poziom leci w dół aż do ostatniego odcinka, który mnie rozczarował kompletnie.

Z dużej części komentarzy wnioskuję spore zauroczenie serialem, a zwłaszcza enigmatyczną końcówką z rozważaniami "biała chata - czarna chata" włącznie. Ja należę do tej części widzów Twin Peaks, których to kompletnie nie interesuję.
W serialu wciągnęło mnie śledztwo w sprawie Laury + losy bohaterów. W pewnym momencie wątek Laury się kończy. To już duży minus, pomyślałem, no ale zostają jeszcze pozostali bohaterowie, którzy mogli by pociągnąć fabułę przez kilka odcinków do jakiegoś sensownego zakończenia. Niestety dzieje się tak tylko połowicznie. Bohaterowie są traktowani coraz bardziej po macoszemu, a na pierwszy plan wyłania się psychodeliczny Earl i jego bełkot. Cooper połyka haczyk i zaczyna się obustronny bełkot prowadzący aż do wielkiego bełkotliwego finału. Krótko mówiąc jak dla mnie za dużo Lyncha w Lynchu (nie jestem fanem tego pana).
Ostatni odcinek to dla mnie koszmar. Po za wątkiem Eda i Nadine właściwie nie wyjaśniono nic. A niektóre zabiegi finałowe, w stylu "Audrey przykuta w banku", to już lepiej przemilczeć, bo nawet dziecko by się wstydziło takiego "czegoś"....
Jeśli prawdą jest to, że wymuszono na Lynchu przerwanie produkcji z uwagi na spadek zainteresowania i coraz gorszą jakość scenariusza, to tylko przyklasnąć. Szkoda tylko, że późniejsze odcinki w ogóle dopuszczono do emisji.
Po mojemu serial powinien kończyć się wraz z wyjaśnieniem śmierci Laury. Ewentualnie można było ten wątek jeszcze rozciągnąć o góra trzy, cztery odcinki, by definitywnie i jasno zakończyć losy wszystkich bohaterów.

Tyle ode mnie. Tak chciałem podzielić się swoim spojrzeniem, bo widzę, że obóz dzieli się na dwie grupy. Fanów oczarowanych serialem i mniejszą grupą tych którzy nie chwycili magii. Ja stoję gdzieś po środku. Czyli "jestem na TAK, ale........"

ocenił(a) serial na 9
rafiks007

Oglądając serial pierwszy raz miałem podobne zdanie - do momentu rozwiązania zagadki serial ogląda się świetnie, a potem trochę się gubi. Miałem okazje teraz obejrzeć Twin Peaks jeszcze raz i totalnie wciągnąłem się w druga cześć serialu :) Cudownie przerysowane obyczajowe wątki i klimat miasteczka sprawiły ze popłynąłem razem z Lynchem. Oczywiście trzeba je wziąć z przymrużeniem oka i jakby bez złości ze wątek morderstwa się zakończył i fabuła jest inna, ale dla mnie wątek po rozwiązaniu zagadki jest kwintesencja tego za co uwielbiam ten serial.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones