PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=803061}

Na wodach północy

The North Water
7,4 7 648
ocen
7,4 10 1 7648
7,4 9
ocen krytyków
Na wodach północy
powrót do forum serialu Na wodach północy

The North Water fabularnie stoi co najmniej poziom wyżej od dziejącego się w podobnych sceneriach Terroru. Nie mamy tutaj co prawda zjawisk paranormalnych, czy nienaturalnie białej pustyni po horyzont, ale za to jest potwór i to o wiele straszniejszy od tego z Terroru. Sam Terror był serialem niewykorzystanych szans i niespełnionych obietnic (a przecież książka dawała olbrzymie pole manewru), obiecywał wiele, a nic nie dawał. W The North Water nie ma takich obiecanek i fajewerków, jest za to namacalny lęk, rozpacz i poczucie bezsilności wobec dziejących się rzeczy. Czekam na finałowy odcinek, oby nie zawiódł.
Warto dodać, że Colin gra tutaj jedną z najlepszych ról w karierze.


ocenił(a) serial na 7
bla_bla

Też uważam, że Colin jest przerażająco intrygujący. Serial przyciąga swoim klimatem, historią i scenografią. Szkoda, że przejdzie bez echa i to pewnie nie tylko u nas. W Stanach jest na AMC+ a niecałe 1000 ocen na IMDB świadczy, że oglądają go nieliczni. Czekam na finał!

ocenił(a) serial na 9
bla_bla

Mam takie same odczucia. Czytałem książkę "Terror" i uważam ją za jedną z lepszych, natomiast serialowi czegoś brakowało. Brakowało realizmu i atmosfery North Water. Nie rozumiem dlaczego serial ten jest tak niedoceniony. Czy czytaliście książkę?

ocenił(a) serial na 7
lucwarchol

Książki na podstawie której powstał The North Water nie czytałem, ale nadrobię, skoro serial jest dobry. Terror D. Simmonsa bardzo lubię, to obok Hyperiona moja ulubiona jego książka. Także nie rozumiem małej popularności TNW, może promocja zawiodła?

ocenił(a) serial na 7
bla_bla

Ok, jesteśmy po ostatnim odcinku.
(SPOJLERY)
Mam wrażenie, że był nieco skrótowy, liczyłem po cichu na konfrontację Drax-Sumner jeszcze na północy. Historii z pastorem/księdzem zbytnio nie kupuję. Jednakże intryga Baxtera i krwawa scena w magazynie wynagrodziła mi pierwszą połowę. W książce Baxter przeżywa, w serialu zaś nie pozostawia Patrickowi wyboru-jego rozbudowane knowanie sprawia, że musi zginąć, chociaż biedak do ostatniej chwili nie zdaje sobie z tego sprawy. Ostatnia scena też ujmująca, Sumner jako niedźwiedź w klatce, z dala od naturalnego środowiska.

bla_bla

Moim skromnym zdaniem oba byty: książka jak i serial są niezłe, jednak gdybym miał wartościować to jednak wolę serial, z różnych względów.

ocenił(a) serial na 6
lucwarchol

serio podobala Ci sie ta ksiazka? pytam bez przytyków. Pamiętam, że była akcja, ale tak raz na 100 stron i do tego opisy konserw i tego kto je przygotowywał. Mega zamulacz

ocenił(a) serial na 7
bla_bla

Troche przesada,Terror tez dobry,niczym mu nie ustepuje.

ocenił(a) serial na 6
bla_bla

Zgadzam się. Od razu nasuwa się porównanie do Terroru. Na wodach północy jest wg mnie lepiej dopracowany technicznie. Zarówno zdjęcia jak i scenografia czy „rekwizyty”. Nie wiem jak oni kręcili ten serial, ale wygląda to bardzo realistycznie.

ocenił(a) serial na 6
bla_bla

Film "Terror" to nieporozumienie po której zraziłem się do tej tematyki filmów. Mam nadzieje, że ten film to zmieni. Akurat zima się zaczęła i spadł śnieg, to można obejrzeć

bla_bla

IMO końcówka lekko zawiodła, historii z księdzem też nie kupuję. Co do terroru podobał mi się tak samo jak TNW. Lubię takie seriale a że ich jak na lekarstwo to pochłaniam każdy z przyjemnością.

ocenił(a) serial na 7
bla_bla

Jakieś seriale i filmy w podobnym klimacie?
Oprócz Terroru, może Zjawa i Tabu

ocenił(a) serial na 7
dziubasek00

Nie jestem zbytnio serialowy, ale może Penny Dreadful? Pierwszy sezon niezły, drugi znakomity, trzeci słaby. Z filmów niezły jest Jak spędziłem koniec lata, The Thing (ale to zna każdy), Odrażający człowiek śniegu, Drapieżcy.

bla_bla

"Terror" minimalnie lepszy.

smakosh

Książka "Terror" jest fantastyczna, natomiast serial nakręcony na jej podstawie to wielkie rozczarowanie. "The north water" ma to, co ma książka "Terror", a czego nie ma w jej ekranizacji - duszny, brudny klimat, zimny, męski świat pełen rywalizacji, niskich instynktów, ciężkiej pracy, alkoholu i walki z siłami natury. W pełni zgadzam się z tytułem wpisu.

ocenił(a) serial na 6
bla_bla

W Terrorze biały niedźwiedź nie miał być zjawiskiem paranormalnym jak to ujęłaś, a uosobieniem legend i przesądów eskimoskich. Halucynajcją uczestników wyprawy i lękiem przed białą smiercią w lodach. Trudno też mówić o nienaturalnych białych pustyniach skoro takie białe, lodowe, kamienne pustkowia istnieją. Uważam, że więcej treści było w Terrorze, tylko nie podanej na tacy jak w przypadku Na wodach Północy.

ocenił(a) serial na 6
Messalina

Ująłeś. Przepraszam.

ocenił(a) serial na 7
bla_bla

Z terrorem był taki problem, że druga połowa serialu odstawała od pierwszych odcinków, a tutaj mamy równe tempo. Dzięki czemu ogląda się to jak dobry film, a nie rozwleczony na siłę serial.

bla_bla

jaki tam potwor jest? znow paranormalny stek szajsu i bzdur czy ciekawszy potwór? Rozwin.

ocenił(a) serial na 7
ciosina10

ludzki potwór-taki najgroźniejszy i najstraszniejszy

bla_bla

aa, czyli metafora, to prawda poniekad, liczylem na prawdziwe monstrum jednak, dzieki za cynk ze nie ma watkow sci fi. W terrorze mnie meczyly monotonią.

ocenił(a) serial na 8
bla_bla

Terror miał genialny klimat jednak trwało to tylko pierwsze 3 odcinki. Odkąd zeszli na ląd w zasadzie nie miał żadnej fabuły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones