PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680719}
7,3 15 472
oceny
7,3 10 1 15472
Nastoletnia Maria Stuart
powrót do forum serialu Nastoletnia Maria Stuart

All this Frary feeligns , i just can` t ...

F: Because i love you !

ocenił(a) serial na 9
Zaczytana_xD

uwielbiam ten poranek gdy sie budze na nowy odcinek :D
Frary feeling <333
I nie mowcie mi prosze zlych slow na temat Francis'a, chyba ten odc udowadnia jego milosc dla Mary? i na odwrot? To cale Mash/Mabastian nie istnieje.....


lexie22

Dokładnie, to taki odcinek który zamknie buzię wszystkim "Francis to dupek, co on robi ? Bawi się uczuciami Mary" itp : ) Tak naprawdę tworzy się bardzo głęboka relacje,ciekawe jak potoczy się dalej ...

ocenił(a) serial na 9
Zaczytana_xD

ja sie zastanawiam czy poszli na calosc na koncu? w koncu 13 odc nazywa sie consummation :D

lexie22

Wydaje mi się, że jednak nie.

Zaczytana_xD

i tak będzie pewnie wątek z Bashem i ja na niego czekam

ocenił(a) serial na 8
nuddlepie

macie już tłumaczenie na tv series online ;)

ocenił(a) serial na 7
Zaczytana_xD

Ależ oczywiście, że Francis to dupek, ten odcinek tylko to potwierdza. Twierdzi, że kocha Mary, a idzie do łóżka z Olivią, żeby od niej odpocząć. WTF? Teraz zabawi się z Mary, a za chwilę znowu coś mu strzeli do głowy i ponownie się od niej odwróci. Normalnie drama queen w spodniach. To jego nie, nie możemy być razem... A niby dlaczego? Przecież są zaręczeni, ona jest piękna, młoda, mądra i dobra. Nic nie stoi na przeszkodzie by byli szczęśliwi, a on wymyśla jak rozchwiana emocjonalnie trzynastoletnia panienka.

To jest jedyny serial jaki widziałam, gdzie bohaterka ma więcej jaj niż facet.

Ich szczęście potrwa króciutko, za chwilę znowu Francis pokaże swoją prawdziwą, dupowatą naturę.

ocenił(a) serial na 9
snowiczek

zmienisz zdanie jak zobaczysz odcinek za tydzien tak mi sie wydaje

snowiczek

Jestem tego samego zdania i aż dziw mnie bierze, ze jak tylko uratuje Marie czy coś dobrego zrobi nagle wszyscy zapominają o igraszkach z Oliwiunia. Serio? W czym on jest lepszy od Sebastiana? Chyba, ze kierujecie sie uroda to juz nie bd nic pisac bo o gustach się nie dyskutuje. Ale jak dla mnie Francis to wdał się w tatusia...

ocenił(a) serial na 9
agab1987

ja nie wierze w ta calosc milosc miedzy bashem i maria, slabo jest napisana... od pilota mieli ze trzy sceny i nagle wybuch uczucia u basha? widac ze mary kocha francis'a :) i nie kieruje sie tu uroda, po prostu to ze poszedl do Olivi to taka forma odreagowania Mary, zreszta wytlumaczyl to w ost odcinku... wg mnie postac Francisa jest super napisana, jest zlozona i aktor super oddaje jego emocje

lexie22

Owszem mieli mało scen, ale myślę, ze jeszcze pokażą. Ja widze chemie miedzy nimi i jego lubie bardziej, a jak sie potoczy to zobaczymy. "Po prostu to ze poszedl do Olivi to taka forma odreagowania Mary". Serio? Żadna forma odreagowania tylko chciał sobie poużywać. Jesli sie kogoś kocha to się tego nie robi nie? Bo w jakimś tam związku byli prawda? W życiu prywatnym tez bys tak zareagowała? Nie sadze... I jeszcze jak jakiś małolatek pozwala jej z innymi, ale nie z Bashem...Chyba, ze ja inaczej rozumie pojecie "kocham"

ocenił(a) serial na 9
agab1987

czy bym tak zareagowala? moze, nie wiem, ale takie rzeczy sie zdarzaja pomiedzy ludzmi, nie wszystko jest bialo-czarne w zyciu

ocenił(a) serial na 9
lexie22

przeciez wszystko co robi mary wzgledem basha to z powodu francis'a? tzn. jest to moje zdanie :) pocawala go bo byla wkurza na jego brata plus byla pijana, i zaraz tego zalowala... mozliwe tez ze mary zblizy sie do basha bo nie chce smierci franciszka

lexie22

ale ja tu nie pisze, ze Mary cod do Basha czuje, bo ewidentnie widać, ze go tylko lubi i się martwi o niego. Ale to dopiero 8 odcinków było, a róznie możne być...wiec żyje nadzieja :)

lexie22

Nie wszystko, ale zdrad się nie wybacza..kto zrobi to raz, zrobi to drugi raz...

ocenił(a) serial na 10
Zaczytana_xD

Nic nie poradzę na to ,że wolę Basha aczkolwiek lubię też Francisa więc jestem rozdarta między dwoma postaciami i co tu zrobić? :)

JuuudiXOXO

ja mam to samo :(

ocenił(a) serial na 8
Zaczytana_xD

Nie chcę burzyć słodkiego oblicza serialu (samej bardzo mi się podoba), ale wiecie jak to się skończy, prawda?

Wercia1501

Chodzi ci o to,że Franciszek umrze , a Maria wyjedzie i wyjdzie za mąż za innego ? I to wszystko zdarzy się w przeciągu 3 lat ?

ocenił(a) serial na 8
Zaczytana_xD

No i sama umrze.

Pytam, ponieważ jak się czyta wiadomości niektórych to wydaje mi się, że maja nadzieję na happy end.

Wercia1501

Zostanie ścięta ; ) nie no , ale jeśli chodzi o serial to tak myślę, że jeśli nie skasują po pierwszym sezonie to nie zagalopujemy się dalej niż śmierć Franciszka .

ocenił(a) serial na 10
Zaczytana_xD

Ma ktoś może napisy do odcinka?

ocenił(a) serial na 8
Zaczytana_xD

Wiem, jak zginęła. Napisałam, że umrze, wydawało mi się to delikatniejszym określeniem;)

To jak długo serial będzie kręcony to tylko zależy od tego czy będzie oglądany i czy aktorzy będą przedłużać umowy. W opisie serialu bardziej przedstawiona jest historia Marii (tak mi się wydaje), więc może serial będzie ciągnięty aż do jej śmierci.

Podobałoby mi się, gdyby tutaj pojawiły się aktorzy (i zarazem postacie) z Dynastii Tudorów. Byłoby ciekawie połączyć te dwa seriale. Ogólnie to żałuję, że Tudorowie się skończyli i nie nakręcili dalszych losów Marii Krwawej i Elżbiety I.

Wercia1501

Dynastia Tudorów przestała mi się podobać po 3 sezonie, już czwarty i ta historia z Katarzyną Howard jakoś nie bardzo mnie zainteresowała

ocenił(a) serial na 8
Zaczytana_xD

A mi się podobało przedstawienie w taki sposób Tudorów.

Czytałaś poniższe komentarze? Właśnie o to mi chodziło ;)

użytkownik usunięty
Wercia1501

Jakby nie patrzeć serial tylko w małej mierze opiera się na prawdziwych wydarzeniach więc wszystko się może wydarzyć. No bo skąd się w tyn całym "zamieszaniu" wzięła postać Sebastiana? Z tego co mi wiadomo Henryk nie miał takiego syna. A skoro wplątali go w całą fabułę to jakiś czeka go jakiś większy udział w tym serialu. Więc myślę, że Francis umrze i może wtedy Mary będzie z Sebastianem? Wszystko jest możliwe. Skoro z początku tak naginają fakty to nawet nie ma co gdybać bo wszystko się może wydarzyć.

Wercia1501

NIe zapominajmy, że ten serial z historią nie ma aż tak wiele wspólnego, np Bash jest postacią fikcyjną itp. Założę się, że jeżeli serial będzie popularny a Ameryce, to coraz więcej faktów będzie odbiegało od prawdziwych zdarzeń.

ocenił(a) serial na 7
Strength_tw

Ja też nie wierzę, aby uśmiercili Francisa. Jeżeli tak mają zamiar zakończyć ten sezon, to będzie oznaczało koniec dla tego serialu. Fani zlinczują stację i wielu nie zabierze się za kolejny sezon.

No i to jednak CW, oni nie zabijają głównych bohaterów, tylko wszystkich innych ;)

ocenił(a) serial na 9
snowiczek

wg mnie go usmierca, ale bedzie to rownoznaczne z zakonczeniem serialu, np. Mary powracajaca do szkocji

lexie22

Tez tak myślę, bo póki co, ten co przewiduje przyszłość się nie pomylił...

snowiczek

Jeśli akcja serialu zostanie przeniesiona z Francji do Szkocja to np ja raczej przestane oglądać. Będzie to równoznaczne ze śmiercią Franciszka, jego ojca - Henryka i bądź co bądź Bash też zniknie (przecież nie pojedzie za Marią, bo to znów byśmy się rozmijali z historią dotyczącą jej kolejnych małżeństwo), nie wiadomo też czy wszystkie jej damy dworu podążyły by za nią , więc takie rozbudowanie akcji na całe jej życie byłoby równoznaczne z ciągłą zmianą bohaterów. Nie wiem czy telewizja taka jak CW się na to zdecyduje, osobiście wolałabym nie :) .
W ogóle to myślicie, że w odcinku 1x13 czeka nas ślub Marii i Franciszka ? Bo patrząc po zdjęciach z planu coś się szykuje i obecność matki Marii też może to sugerować, no i tytuł " Consummation" , ale czy to nie byłoby za szybko ? Biorąc pod uwagę co wydarzy się w 1x08 ?

ocenił(a) serial na 9
Zaczytana_xD

chyba sie nie zdecyduja na przeniesienie akcji do szkocji, to byl kolejny rozdzial w jej zyciu, a oni jak wiem mieli sie skupic na najszczesliwyszym okresie jej zycia czyli wlasnie okres we francji. ja mysle ze 1 sezonie sa zareczeni, na koncu (moze w 13odc) bedzie slub, a 2 sezonie ich malzenwstwo, pod koniec smierc henryka , a w 3 jak powstanie panowanie franciszka i jego smierc i koniec serialu:P

Tak, mysle ze w 13 odc zobaczymy slub mary i franciszka, a ten domniemany w 8 odc sie nie odbedzie ze wzgl na przepowiednie. Widze ze tez zagladasz na fora i str z zagranicy, powiesz mi jakie? ja sie udzialam na fanforum :) tam jest mnowstwo spoilerow i fajnych uwag

lexie22

Gdzie widzialas zdjecia do 1x13??lexie22 na jakim forum sie udzielalas ??

ocenił(a) serial na 9
kasia5160

fan forum com- tam na bierzaco z dziewczynami zamieszczamy wszytskie spoilery jakie znajdziemy, moge ci wyslac na priv w ktorym miejscu dokladnie

a tak min polecam reigndaily tumblr

lexie22

Jasne! Wyslij mi jak możesz :)

ocenił(a) serial na 9
kasia5160

wydaje mi sie ze nie bedzie juz trzeciego podejcia do slubu :P nie wiem co moze byc przez kolejne 9 odc, ja mam nadzieje ze zwolnia troche tempo, bo strasznie duzo i szybko sie dzieje. I oby nie usmiercili Henryka syzbko, bardzo lubie tego aktora i jego postac z Kenna, zaraz po Frary :P

ocenił(a) serial na 9
lexie22

@kasia5160 musisz mnie dodac do znajomch to ci przesle te stronki :)

lexie22

Głównie siedzę na tumblrach : ) czasem spojrzę na twittera obsady . Tylko co przez 9 kolejnych odcinków pierwszego sezonu ? Ja się boję, że mogę zakończyć już ten sezon śmiercią Henryka, jeśli ślub rzeczywiście wydarzy się w 1x13.

ocenił(a) serial na 8
Zaczytana_xD

Może to będą oficjalne zaręczyny.

ocenił(a) serial na 7
Zaczytana_xD

ogólnie odcinek mi się podobał, choć może momentami było trochę nudnawo. Ale ogólnie oceniam odcinek na 7/10. I spodziewałam się, że Olivia nie poczeka i nie wpuści Mary i jej dworek. Tylko ciekawe co się z nią stało. Końcówka fajna, ale nie sądzę że jak kto ktoś wcześniej wyraził "poszli na całość". Królowa też całkiem pokazała się z innej strony, ale wciąż przebiegła, i jak by mogła to by się Mary pozbyła, ale w tym odcinku nawet ją polubiłam.

Co do ogółu odcinków, do tej pory wyemitowanych to boję się, że będą się bawić że w jednym odcinku Francis chce być z Mary, a następnym już nie będzie chciał i coś wymyśli. Bo trochę do tej pory się tak dzieje, ale może tak nie będzie. Bo to mi się nie podoba, albo robią, że Francis nie chce ślubu choć Mary kocha, ale trzyma się na dystans i się tego trzyma, albo żyje z nią zgodzie, jest z nią... i jej nie zdradza.

Co do komentarzy waszych.... to sądzę, że mogą zachować część prawdziwej historii królowej Szkocji i wprowadzić ją do serialu, choć fakt, że mogą zabić Francis trochę mi się nie podoba, ale jeśli będą się tej części historii trzymać to nic nie poradzimy, ale tak naprawdę to zobaczymy co scenarzyści wymyślili... może zrobią inaczej, i tylko same postacie będą historyczne, ale to zobaczymy. Byle nie zniszczyli serialu...

a co do tego, że wy wciąż piszecie, że będzie 13 odcinków i potem będzie 2 sezon. Bo mi się wydaje, że 1 sezon Reign miał mieć 22 odcinki, znaczy tak pisało na stronie hatak, że został zamówiony cały sezon (czyli 22 odcinki).
No ale ślub może być w połowie, kto im zabroni to zrobić ;)

Kasik_87

Dokładnie , pierwszy sezon ma mieć 22 odcinki, a odwołujemy się do 13 z powodu tytułu : ) , właśnie przypomniałam sobie 1x01 i tą scenę jak dziewczyna podglądają Filipa i Elżbietę , "It's time for the consummation, the ritual, the ceremony, the mystery (...) Don't you want to know
what you're in for someday? With your Francis? " Tradycja rodzin królewskich, no jaka inna para ? : )

ocenił(a) serial na 10
Zaczytana_xD

Jak by nie patrzeć chyba żaden serial historyczny nie kończył się happy endem ale trzeba wziąć pod uwagę ,że to jednak stacja The CW więc można się spodziewać wielu rzeczy :D

Swoją drogą ciekawe co stało się z Olivią ?

JuuudiXOXO

Chyba zdenerwowała Clarisse ; )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones