PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=625585}

Nasze matki, nasi ojcowie

Unsere Mütter, Unsere Väter
5,9 7 401
ocen
5,9 10 1 7401
Nasze matki, nasi ojcowie
powrót do forum serialu Nasze matki, nasi ojcowie

Ten film jest pod każdym haniebny. Wiem, rozumiem, że nie każdy niemiec był nazistą, ale to
co pokazano w tym filmie jak mówi klasyk "to jest k*rwa skandal". Pokazanie niemców jako
ofiary wojny, ktorzy to z niechęcią szli na front wyzwalać obce ziemie "od kogoś tam". Do tego
dochodzi pokazywanie AK-owców, żołnierzy największej podziemnej armii w całej okupowanej
europie, jako antysemitów, którzy, jak można wywnioskować z filmu, sprzedawali "żydków"
nazistom. Krew mnie zalewa jak można tak bezczelnie zakłamywać historię. Najgorsze jest to,
że jeżeli ktoś nie interesuję się historią łyknie to ponieważ film ten promuje się jako
"historyczny". Wypuszczeni tego filmu można porównać nie wiem..... chyba tylko z zapraszaniem
tej świni baumana na wykłady we Wrocławiu i promowaniu go przez "wiadomo jakie" media ako autorytet dla młodych ludzi. Nawet
nie podejmuje się oceny gry aktorskiej, reżyserii i czego tam jeszcze bo fabuła wytrąciła mnie z
równowagi.

ocenił(a) serial na 8
separator

Niestety Polak do wszystkiego jest zdolny, poczytaj sobie jak Polak Polakowi wilkiem w Wielkiej Brytanii

ocenił(a) serial na 1
Bestia

w czasie II wojny swiatowej to wlasnie Polacy pokazali że mają jaja, tylko w Polsce karano śmiercią za ukrywanie żydów, tylko w Polsce jako w JEDYNYM kraju pod okupacja niemiecka nie udało się stworzyc ochotniczych dywizji ss, to Polacy mają najwiecej tytułów Sprawiedliwy wsrod narodów swiata. To własnie polacy pokazali jak powinno dzialac panstwo podziemne. Jezeli niemcy, narod ktory mordowal bez opamietania, dopuscil sie tysiecy zbrodnii wypuszczaja film szkalujacy Polakow i nikt z polskich wladz nie reaguje to ja sie pytam dokad zmierza ten kraj. Chocby ten film byl idealny pod wzgledem fabularnym, aktorskim, rezyserskim nie zmienia to tego ze to kawalek gownianej propagandy i kazdy kto ma troche pojecia o historii sie ze mna zgodzi. Jak jako Polka/Polak mozesz gloryfikowac takie cos. Naprawde przykro mi

ocenił(a) serial na 8
separator

wszystko prawda co napisałeś, ale ten film nie jest tak zakłamany jak uważasz,a wracając do faktów historycznych ilu Niemców było nazistami, pamiętajmy że Hitler nie uzyskiwał nawet 1/3 w wyborach a zaczął się liczyć w polityce dzięki zastraszeniom i mordom przeciwników a pełnie władzy otrzymał podpalając Reichstag, nie wybielam Niemców i film tego nie robi, to oni napadają na sąsiadów żądając "lebensraum", łamią konwencje, mordują niewinnych i cywili na niespotykaną dotąd skale, i takich scen jest pełno, masz problem że w filmie AK nie chce pomóc żydom ? ja tam widziałem scenę w której oddział AK nie jest im wstanie pomóc, AK pomagało żydom i to fakt, ale gdy zapytasz jakiegoś wielkiego patrioty o 19 kwietnia to kręci głową, a to wtedy od wybuchu wojny powiewała Polska flaga nad okupowaną Warszawą, na pewno nie jest to film antypolski, raczej pokazujący że w szeregach żołnierzy nie byli szturmowcy Darth Vadera tylko zwykli ludzie którzy także chcieli żyć, a Niemców których tak nienawidzimy większość służyła w takich jednostkach jak 1 dywizja pancerna Leibstandarte SS Adolf Hitler, tylko jednostki te w swej waleczności do końca wojny były zdziesiątkowane a dowódcy zawiśli

ocenił(a) serial na 7
solitarius_lupus

odzyskałem wiarę w inteligencję ludzi czytając Twoje komentarze Solitarius_lupus.

solitarius_lupus

W 1932 NSDAP uzyskała w wyborach 33% głosów, najwięcej ze wszystkich partii. Druga SDP miała tylko 20%. Nie masz racji pisząc, że Hitler nie uzyskał nawet 1/3. 33% to więcej niż jedna trzecia. Oczywiście te 33% nie dawały jeszcze Hitlerowi większości ale były jasnym sygnałem kogo większość wyborców poparła.

ocenił(a) serial na 10
forek23

Sprawdź sobie jeszcze frekwencję ;)

ocenił(a) serial na 7
separator

Jak już napisał użytkownik wyżej, film ten opowiada przede wszystkim o dramacie wojny. Pokazuje, że nie jest to bitwa "dobrych ze złymi". W każdej armii byli młodzi chłopcy, których przymusowo wcielono do armii, tylko dlatego, że grupa fanatyków zapałała żądzą władzy oraz nienawiścią wobec innych ludzi.
( o "wojnie totalnej" z'44 Pan słyszał?)
Nie twierdzę że w Wehrmachcie były same świętoszki, bo jak wszędzie na świecie, służyło tam mnóstwo gnid.
Co więcej, odnosząc się do "przekłamania AKowców" - chciałbym zauważyć że nastroje antysemickie były obecne w II RP przez cały okres jej trwania (o gettach ławkowych Pan słyszał? O pogromach we Lwowie, w Kielcach, w Pińsku, w Wilnie, Mińsku, w Kolbuszowej Pan słyszał?).
"Unsere Mutter, Unsere Vater" pokazuje jedynie fakt że wojna, jak i historia nie jest czarna, ani biała.
Nikogo nie oczerniam, nikogo nie wybielam, ani nie odbieram bohaterstwa żołnierzom i cywilom z okresu II WŚ. Po prostu uważam, że prawda historyczna jest ważniejsza od "polityki historycznej", którą większość "patriotów" uprawia i wyciera sobie nią gęby. Jeżeli poznamy tę pierwszą, to wyciągniemy z historii pewne wnioski.. bo taki jest jej cel, prawda?
P.S SS-Heimwehr Danzig - polecam poczytać :)

ocenił(a) serial na 9
jakubzgdyni

Zgadzam sie niestety ze w Polsce byl duży antysemityzm tak samo w oddziałach AK. Czytałem parę ksiązek o czasie miedzywojennym i okupacyjnym w Polsce i było tam sporo przykładow nienawisci do Żydow.A co do stosunku partyzantki polskiej do żydow to zacytuje fragmet ksiazki, ktorą własnie czytam o Marku Edelmanie i gettcie warszawskim:
"Edelman:
-To chodzenie do lasu,do partyzantów,to zawsze byla dla nas niepewna sprawa.Mielismy tu złe doswiadczenia.Jeszcze przed powstaniem ci ,którzy uciekali z obozów zagłady, musieli sie partyzantów wystrzegać.Można powiedzieć, że atmosfera w lesie nie była przychylna dla Żydów.Mój przyjaciel Czyżyk był w oddziale AK.Jego dowódca powtarzał mu żeby na siebie uważał nawet podczas snu: "Trzymaj sie zawsze blisko jakiegoś drzewa."
I Czyżyk nauczył sie spać na stojąco,oparty o drzewo.
Pytanie do Edelmana:
- A czy nie dochodziły słuchy, że komunistom z Gwardii ludowej też zdarza sie mordować Żydów?
- Wtedy nie.Dopiero długo potem pojawiły sie informacje, że mordował również oddział Moczara w Lubelskiem. Nie wiem, ile w tym prawdy.Wiem,ze ja nie zaznałem od nich krzywdy."

Film bardzo dobry 8/10

separator

"pod okupacja niemiecka nie udało się stworzyc ochotniczych dywizji ss,..."

A ktoś próbował? ;)

zweistein

Jakbyś trochę poczytał to byś wiedział że próbowano...

ekmar

Możesz podać źródła informacji o próbach sformowania ochotniczych oddziałów Waffen SS z Polaków?

zweistein

Goralische Waffen SS Legion, Fiaskiem skończyła się próba zorganizowania w drugiej połowie 1942 jednostki Goralische Waffen SS Legion. Zgłosiło się około 300 osób, z których wytypowano 200 zdolnych do służby wojskowej. Do obozu szkoleniowego SS w Trawnikach trafiło około 200 ochotników. Popadli oni w konflikt ze stacjonującymi tam Ukraińcami. Większość zdezerterowała, a resztę wywieziono na roboty przymusowe w głąb Niemiec – do SS trafiło kilkoro spośród ochotników.

ekmar

Serio? Przecież Niemcy wyraźnie grali na próbę wyizolowania Góralow. W ich mniemaniu to nie byli żadni Polacy.
Proszę o inne jednoznaczne przykłady.

zweistein

Próbował

ocenił(a) serial na 7
separator

Polacy mają najwięcej tytułów "Sprawiedliwych...", ale mieli też najwięcej Żydów przed wojną.

Polska - jakieś 3 mln Żydów i niecałe 7 tys.tytułów
Holandia - 140 tys. Żydów i niecałe 6 tys.tytułów
FRANCJA(tak, ta szkalowana i wyszydzana Francja) - 250 tys. Żydów i 3,5 tys.tytułów
Albania - 200 Żydów i 75 tytułów.

Warto podać kontekst

Badrek

No właśnie, a kontekst był taki,że za pomoc Żydom, nawet w formie podarowania żywności groziła kara śmierci, również rodzinie pomagającego a na Zachodzie takich bestialskich innowacji nie było. Na ziemiach polskich panował nieporównanie większy terror i brak jakiegolwiek liczenia się z miejscowymi "podludźmi" do których również byliśmy zaliczani. We Francji to było bardziej jak w Allo Allo. Proszę sobie poczytać np. Szkice piórkiem, które odmalowują ten obraz Francji pod okupacją i jasno tłumaczą takie różnice w poziomie terroru. A, secundo, to Francuzi z Vichy sami wysyłali swoich Żydów wiadomy pociągami, nawet dzieci poniżej 15 roku życia, czego Niemcy nie żądali. Problem z tym filmem jest taki,że nie Polacy zorganizowali Holocaust, nawet jeśli jednostki brały w nim udział, a właśnie Niemcy. Udział zwykłych Niemców był też taki jak opisano w książce Browninga "Zwykli ludzie. 101 batalion policyjny". Oprawcy z tego batalionu, którzy eksterminowali Żydów, to też byli zwykli ludzie.

ocenił(a) serial na 7
separator

Czy poza kwestią Armii Krajowej jeszcze jakieś przekłamania widziałeś?

Michal_Stolarczyk

treść Podpisuję się pod tym co napisał separator , szkoda słów , zawsze pozwalamy na to by z nas kpili tak na Zachodzie jak i na Wschodzie . Potrafimy lizać dupy z każdej strony , nasi politycy nie mają krzty honoru , koryto i puste słowa bez pokrycia to ich motto bez względu na barwy jeden wielki chlew . Brakuje nam drugiego Piłsudskiego , który wziąłby za mordy te świnie i ustawił do pionu . A tak na marginesie czemu do tej pory nie wyprodukowano żadnego filmu ukazującego naszą historię pod okupacją tak niemiecką jak i sowiecką po 45 . Bo żydostwo dalej rządzi .

ocenił(a) serial na 8
kongo112233

chyba jesteś trollem albo IQ kromki chleba, pomijając to że w filmie antysemityzm Polaków- no prawie go nie ma jest jakiś mały przecinek i oddział AK który nie chce się narażać, ale masz ból dupy jaki ten film jest antyPolski i kończysz posta "Bo żydostwo dalej rządzi" no ja pie do ..e ... to... to jest film mówiący o Niemcach - Nasze matki Nasi Ojcowie ... nie Matki Polaków Ojcowie Polaków, film nie wybiela, pokazuje kto wywołał wojne kto zabijał i mordował.... może część osób ma tu jakiś problem z jednoczesnym przyswajaniem ścieżki audio i wideo, film rozumiem że miał pokazać dramat zwykłych ludzi także po tej drugiej stronie barykady która w wielu filmach jest przemilczana "oo ameryka hurr duurr zli nazisci" ( a czy ich dramat jest słuszny- nie takie pytanie zadaje ten film!!!! ) miałeś widzu drogi zobaczyć że i po tej drugiej stronie są zwykli ludzie a ścieżki są kręte i wiara w jakaś idee nie usprawiedliwia czynów popełnionych

ocenił(a) serial na 8
separator

NIe jestem historykiem, tez mnie zastanawia, jakie bylo tak naprawde nastawienie polskiego spoleczenstwa do zydow podczas II Wojny Swiatowej. Podejrzewam, ze nigdy nie bedzie jednoznacznej odpowiedzi, ten film jednak pod paroma wzgledami jest wartosciowo - pokazuje, jak szybko mozna przejsc w stan zezwierzecenia i z zimna krwia strzelic do wroga. Bohaterowie filmu, chociaz Niemcy, tez przezywaja swoj dramat, wielu z nich znajduje sie w sytuacji bez wyjscia - albo ida na wojne zabijac, albo sa uznani za dezerterow (jak Wilhelm) i szanse na przetrwanie maja nikle. Mysle, ze Polacy podobnie sie zachowywali - nie chcieli miec z zydami nic wspolnego, bo czekala ich wowczas pewna smierc. Fajnie tak sie madrzyc popijajac teraz herbatke i mowic, ze 100% Niemcow bylo zlych a 100% Polakow dobrych.

Maciekq

Nigdy nie ma 100% czegoś tam. Prawda nie jest ani biała, ani czarna, lecz szara !!!!!!!!!!!!!!!! W 100 odcieniach.
I to sobie zapamiętajcie.

A Wilhelm był dezerterem jak sie patrzy.
Hej!

ocenił(a) serial na 8
Maciekq

Niestety, stosunek do Żydów/Polaków żyd. pochodzenia to zawsze był temat tabu w naszym społeczeństwie. Nie dowiemy sie, jak postępowali nasi przodkowie, oni o tym milczeli do końca swych dni. Możemy się domyślać, że coś mieli na sumieniu... Serial jest obiektywny - pokazuje ludzi, których wojna zniszczyła i takich, których dowartościowała.

separator


Barany!! Film opowiada o losach 5 przyjaciół!! Nie o całym narodzie.Tam byli tacy-i śmacy. Jednak wg. mojej babci Wermacht to była kultura: można było dostać w pysk albo kulkę, ale nigdy za nic. A za Rosjan to bywało strasznie, babcia nie chciała opowiadać.
Żołnierze niemieccy to też byli ludzie normalni. Ale wielu było posranych ideowców[szef jednostki karnej, gestapowiec co zastrzelił dziewczynkę, młodziaki z knajpy co z nimi Friedhelm nie chciał gadać i paru innych].

I zakładam z góry bez dowodów że nasi nie byli gorsi od Niemców bo jak wojna robi z ludzi bestie to ze wszystkich.
W realu załoga czołgu RUDY 102 [przypadkiem w nim schronił się porucznik ] miała by na koncie gwałty, mordy , rabunki i palenie zywcem.
Hej!

baca350

Wiecie co to za czołg??

użytkownik usunięty
separator

Ten serial w ogole nie powinien zostac dopuszczony do emisji w Polsce. Ciekawe czy w Izraelu wyswietlonoby fim o zydowskich morderstwach na Polakach. No ale zydzi dbaja o swoj kraj a antypolskie polskojęzyczne gnoje w Polsce nie.

ocenił(a) serial na 8

Polskaust? Tego jeszcze żaden świr nie wymyślił, ale nacjonaklizm jest choroba umysłową polegającą na przekręcaniu znaczeń.

separator

hahaha poszczekujcie sobie na tym nic nieznaczącym filmweb bo na światowym IMDb ma i tak 8,5/10 na 18 746 głosujących XDDDDDD film bardzo dobry 8/10 według mnie :-)

ocenił(a) serial na 8
Aldaron87

wedlug mnie tez

ocenił(a) serial na 8
separator

To jest po prostu film o grupie mlodych ludzi, ktorzy tez byli ofiarami tej wojny..Świetny

ocenił(a) serial na 8
rafar_fir

Dokładnie o tym opowiada ten film, ale widać, temat jest niezrozumiały dla przeciętnego Polaka. Zbyt trudny serial, jak na nasz poziom edukacji. Powinni pokazywać "Niewolnice Isaurę", albo "Dynastię"...

ocenił(a) serial na 8
separator

Czytając twój komentarz zdałem sobie sprawie jak wiele imbecyli żyje w Polsce co uważają nasz kraj za święty. Podczas wojny nikt nie jest po dobrej stronie, ani Niemcy, ani Alianci ani Polacy. Polskie podziemie również dopuszczało się zbrodni, nawet po zakończeniu wojny. Film moim zdaniem jest rewelacyjny, pokazuje prawdę, że w każdej armii są zbrodniarze oraz Ci dobrzy.. a w czyste bohaterstwo Polaków nie ma co wierzyć bo wśród naszych również było wiele tych złych

PabelPL

A ja każdy film o tle historycznym traktuję przede wszystkim jako dzieło filmowe. Może to być nawet stek bzdur z punktu widzenia historyka, ale może też być świetnie zrobiony filmowo. Podam tu jako przykład choćby znany wszystkim serial "Czterej pancerni i pies", który jest stekiem zakłamań na temat choćby Armii Czerwonej, a jednak jest dobrze zrobiony, zagrany itp. i przyjemnie się go ogląda nawet dzisiaj. Nikt jednak nie bierze  jego treści za prawdę historyczną. Wiedza z zakresu historii przeczytana w dobrych pozycjach książkowych (nie w internecie) pozwala odsiać bzdury od prawdy. Faktem jest, że współczesna młodzież, która nie czyta i ma nikłą wiedzę historyczną może te i inne filmy traktować jako źródło wiedzy o tamtych czasach.

ocenił(a) serial na 1
separator

JAKI TY SERIAL OGLĄDAŁEŚ KRETYNIE, ZE NIEMCY SĄ POKAZANI JAKO OFIARY I JAKO WYZWOLICIELE ? Podaj konkretnie odcinek i moment filmu ??

separator

Ale wielu żołnierzy AK był antysemitami i mordowało Żydów, warto wspomnieć, ze część sprawców mordu w Jedwabnym czy Radziłowie wstąpiło później do AK, więc w czym masz problem. To jakaś tajemnica, o której nie wolno mówić xD

nietzsche

W dodatku serialu nawet nie widziałeś :3

separator

Jedyne, co mogę o tobie napisać, to to, że jesteś po prostu debilem, który nawet serialu nie widział. Zresztą nawet się do tego przyznajesz: "nie podejmuje się oceny gry aktorskiej, reżyserii i czego tam jeszcze bo fabuła wytrąciła mnie z
równowagi" - to mógł wymyślić tylko skrajnie upośledzony przygłup, żeby już na wstępie wytłumaczyć się, że fabuły nawet nie zna xD

ocenił(a) serial na 5
separator

Wreszcie film, który pokazał prawdę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones